12 Ekim 2012, Cuma 11:38:45

THY YENİ UÇAĞINA KAVUŞTU

Türk Hava Yolları Airbus'tan satın aldığı A330-200F tipi kargo uçağını İstanbul'a getirdi...
  • hayırlu uğurlu olsun, memleketimizde üretilen ürünleri taşıyarak ihraç ederek döviz girdisi sağlayacaktır thy nin cargo uçak sayısını arttırması lazımdır. cargo da söz sahibi olabilir neden olmasın avrupada ve dünyada en iyi ekonomi sınıf ödüllerini alıyor almaya da devam ediyor ne mutlu thy liyim diyene.. 70 ton cargo kapasiteli olan bu uçağımız en son teknolojik ekipmanlarla memleketimize hizmet edecektir..
  • Yonetim kurulu uyesinin damadi olan kargo baskani , diger torpilli mudurleri ve yagcilari ne kadar gurur duysalar azdir!!!!
  • THY ve MHG KARGO nun iki tane sıfır A330 u yanyana park halinde gerçekten güzel ve havacılık adına insanı gururlandıran bir olay.her yeni uçak daha çok katma değer ve işgücü.
  • Bir kere de şu uçakları sadece test uçuşu yapıp getirmeseler:-)))) Yahu sadece test uçuşu yapılmıyor ki; en az 4-5 kişilik teknik ekip gece-gündüz testlerini kontrollerini yapıyor, test uçuşu ilgili havayolunun pilotu ve teknisyeninin katılımı ile yapılıyor, ayrıca döküman/kayıt kontrolleri uçağın kurallara uygunluğu, uçağın ticari anlaşmanın şartlarına uygunluğu mühendislerce en ince detayına kadar bakılıyor (eski-yeni uçak farketmez hepsini teyid edeceksin, yeni uçakta iş kısmen daha kolay tabii) vs. vs. Bir de bu uçağın alımına karar verildikten sonra hukukçusu, finansçısı, mühendisi, sigortacısının yaptığı detaylı hesap ve anlaşma çalışmaları var ki ömür törpüsüdür.... Birileri de bunlardan bahsetse ve de bu işleri yapan isimsiz emekçileri ansa... Havacılık ekip işidir, yer/uçuş/teknik/ticaret/finans/IT... biri koparsa alet uçmaz...

Kargo alanında da adından söz ettirip yerini sağlaştırmayı hedefleyen milli havayolu Türk Hava Yolları, bu kapsamda Avrupalı uçak üreticisi Airbus'a sipariş verdiği A330-200F tipi kargo uçağını İstanbul'a getirdi.

Airbus 310 tipi uçaklarla operasyonlarına başlayan THY Cargo, fabrika çıkışlı bir Airbus 330-200F uçağını daha bünyesine kattı. TC-JDR kuyruk tescilli kargo uçağı Fransa'nın Toulouse şehrinde test uçuşlarını tamamlamasının ardından İstanbul'a geldi. Boyaması da bu şehirde yapılan uçak, son kontrollerinin ardından kargo seferlerine başlayacak.

İşte TC-JDR kuyruk tescilli yeni nesil A330-200F:

©AirportHaber Özel

THY YENİ UÇAĞINA KAVUŞTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

thy nin yeni cargo kuşu ~ 6 yıl önce
hayırlu uğurlu olsun, memleketimizde üretilen ürünleri taşıyarak ihraç ederek döviz girdisi sağlayacaktır thy nin cargo uçak sayısını arttırması lazımdır. cargo da söz sahibi olabilir neden olmasın avrupada ve dünyada en iyi ekonomi sınıf ödüllerini alıyor almaya da devam ediyor ne mutlu thy liyim diyene.. 70 ton cargo kapasiteli olan bu uçağımız en son teknolojik ekipmanlarla memleketimize hizmet edecektir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gurur ~ 6 yıl önce
Yonetim kurulu uyesinin damadi olan kargo baskani , diger torpilli mudurleri ve yagcilari ne kadar gurur duysalar azdir!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a330 ~ 6 yıl önce
THY ve MHG KARGO nun iki tane sıfır A330 u yanyana park halinde gerçekten güzel ve havacılık adına insanı gururlandıran bir olay.her yeni uçak daha çok katma değer ve işgücü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havaci Va ~ 6 yıl önce
Bir kere de şu uçakları sadece test uçuşu yapıp getirmeseler:-)))) Yahu sadece test uçuşu yapılmıyor ki; en az 4-5 kişilik teknik ekip gece-gündüz testlerini kontrollerini yapıyor, test uçuşu ilgili havayolunun pilotu ve teknisyeninin katılımı ile yapılıyor, ayrıca döküman/kayıt kontrolleri uçağın kurallara uygunluğu, uçağın ticari anlaşmanın şartlarına uygunluğu mühendislerce en ince detayına kadar bakılıyor (eski-yeni uçak farketmez hepsini teyid edeceksin, yeni uçakta iş kısmen daha kolay tabii) vs. vs. Bir de bu uçağın alımına karar verildikten sonra hukukçusu, finansçısı, mühendisi, sigortacısının yaptığı detaylı hesap ve anlaşma çalışmaları var ki ömür törpüsüdür.... Birileri de bunlardan bahsetse ve de bu işleri yapan isimsiz emekçileri ansa... Havacılık ekip işidir, yer/uçuş/teknik/ticaret/finans/IT... biri koparsa alet uçmaz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000