08 Şubat 2016, Pazartesi 09:10:57

THY yeni reklamlarıyla Super Bowl'da sahne aldı

Türk Havayolları, ABD’nin en büyük spor olayına “Batman v. Superman” sponsorluğuyla konuk oldu. Airporthaber bu sponsorluğu geçtiğimiz Ağustos ayında özel haber olarak duyurmuştu.
  • meraktayım, THYnin hisseleri,hisselerin çogunlugu kimin?
  • Adamlar artık gerçekten büyük oynuyor... maşallah.
  • sen şakamısın arkadaşım internette yaz da nerelrde ne yorumlar var bi bak tabi ingilizcen varsa gurur duyman lazım ama zaten bizim milletin en buyuk handikapı kendi milletini kucumsemek barselona forma sı bırı gıyse wwaaawww dersiniz turk forması gıyen bırı gorsenız bak kroya dersınız ahh ahh neler soylenır daha ama işte anlayana saygıla r
  • Arkadaslar herkes vizyonerlik vs doldurmus yine ama hic kimse gercegi gormuyor bir zahmet olmaz ise her hangi bir yabanci gazeteye girer ve 2016 superbowl reklamlari yazarsaniz THY nin reklamindan kotu olarak bile bahsedilmedigini gorursunuz dusunce fikir gercekten guzel ama THY cok daha iyi reklam filimleri yapti ben fikri begendim verilen paraylada derdim yok ancak film 1 dk gibi cidden uzun bir sure olmasina ragmen beni hic etkileyemedi diger 2016 super bowl reklamlarini izlerseniz ne demek istedigimi anlarsiniz

Amerikan Futbol Ligi’nde final maçı (Super Bowl) ABD’deki Santa Clara’da yapıldı.

Carolina Panthers ile Denver Broncos arasındaki dev final yine önemli bir ekonomiye şahit oldu. Gıdadan beyaz eşyaya, teknolojiden ulaşıma kadar birçok sektörde canlanma sağlayan finalin, sadece perakende sektörüne etkisi 15 milyar dolar.

Diğer gelirlerle Super Bowl finalinin toplam ekonomisi 20 milyar dolar oldu. Daha önceki yıllarda olduğu gibi Super Bowl için şirketler reklam için kıyasıya mücadele etti.

Şirketler, final maçı boyunca 30 saniyelik bir reklam için 5 milyon dolar ödedi. Toplam reklam gelirleri ise 360 milyon doları aştı. İşin perakende boyutunda ise en önemli satışı televizyon markaları yaptı. Yapılan araştırmalara göre maçı daha iyi görüntü kalitesi ile izlemek isteyen 7.5 milyon ABD’li yeni televizyon aldı.

Geçen yıl 5.5 milyon kişi iken artışta ABD ekonomisindeki toparlanmanın etkili olduğu vurgulanıyor. Ayrıca Super Bowl yiyecek ve içecek sektörü açısından da önemli. Technomic adlı araştırma şirketinin verilerine göre, ‘Super Bowl Pazarı’nda 14.5 milyon pizza, 1.3 milyar tavuk kanadı ve 1.2 milyar litre alkol tüketildi.

Mücadelenin ortalama bilet fiyatları 4 bin 821 bin dolarla ülke tarihinde bir spor müsabakası için ödenen en yüksek ortalama ücret olarak tarihe geçti.

THY'DEN İKİ REKLAM FİLMİ

Türk Havayolları, ABD’nin en büyük spor olayına “Batman v. Superman” sponsorluğuyla konuk oldu.

“Batman v. Superman” filmine sponsorluğunu özel bir tanıtım filmi ve sosyal mecralarda yürüttüğü kampanyalarla duyuran Türk Hava Yolları, yaygın kampanyasını ABD’nin reklamverenler için en pahalı spor etkinliği olarak nam salan Amerikan Ulusal Futbol Ligi final müsabakası Super Bowl’da gösterdiği iki filmle başladı.

Batman’i canlandıran Ben Affleck ve Lex Luthor karakterine hayat veren Jesse Eisenberg’ün yer aldıkları reklam filmleri Carolina Panthers ile Denver Broncos arasındaki karşılaşma sırasında gösterildi.

110 MİLYON ABD'Lİ İZLEDİ

Super Bowl final karşılaşmasını her yıl 110 milyondan fazla ABD'linin izlediği biliniyor.

İşte THY'nin Super Bowl'da da boy gösteren yeni reklam filmleri;THY yeni reklamlarıyla Super Bowl'da sahne aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

yurttas ~ 2 yıl önce
meraktayım, THYnin hisseleri,hisselerin çogunlugu kimin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Good job ~ 2 yıl önce
Adamlar artık gerçekten büyük oynuyor... maşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kemal ~ 2 yıl önce
sen şakamısın arkadaşım internette yaz da nerelrde ne yorumlar var bi bak tabi ingilizcen varsa gurur duyman lazım ama zaten bizim milletin en buyuk handikapı kendi milletini kucumsemek barselona forma sı bırı gıyse wwaaawww dersiniz turk forması gıyen bırı gorsenız bak kroya dersınız ahh ahh neler soylenır daha ama işte anlayana saygıla r

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EH iste ~ 2 yıl önce
Arkadaslar herkes vizyonerlik vs doldurmus yine ama hic kimse gercegi gormuyor bir zahmet olmaz ise her hangi bir yabanci gazeteye girer ve 2016 superbowl reklamlari yazarsaniz THY nin reklamindan kotu olarak bile bahsedilmedigini gorursunuz dusunce fikir gercekten guzel ama THY cok daha iyi reklam filimleri yapti ben fikri begendim verilen paraylada derdim yok ancak film 1 dk gibi cidden uzun bir sure olmasina ragmen beni hic etkileyemedi diger 2016 super bowl reklamlarini izlerseniz ne demek istedigimi anlarsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Twitter ~ 2 yıl önce
Twitterda yorumlar guzel, anlar misin data mining filan ?
Eh ~ 2 yıl önce
Size katiliyorum. Yani daha once futbol takimlari vs. ile cekilen reklamlar bence cok daha etkileyici idi.Bu sefer ki reklam o kadar degil bence.
muzaffer ~ 2 yıl önce
Sen Gotham City ve Metropolis'in neresi olduğunu biliyor musun? Yoksa bilmene rağmen mi etkilenmedin!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000