25 Nisan 2010, Pazar 11:42:03

THY VERİMLİ TAŞIMACILIĞI ETKİLİYOR

İZair, İzmir-Atina arasındaki haftalık 10 uçuştan 5'ini elinde bulunduran ve hiç kullanmayan Türk Hava Yolları'na seslendi: “Bu hattı köreltmeyin. Ya bize verin, ya da o hakkı kullanın”
  • THY daha çok şeyi engelliyor ama yazsam burada yayınlanmaz hadi neyse... Ah. Cebeci...
  • THY nın belirli parkurlarda korunduğu gerçeğini sizlerin aracılığı ile yorumculardan okuyoruz. bir KKTC li olarak kendime soruyorum. nicin KKTC hükümeti diğer havayollarına karşı KTHY koruma girişiminde bulunamıyor sebebi ne olabilir. bilen varsa ltf. bu sayfadan yorumunu yapsın.
  • okuyanda her gün binlerce insan gidip geliyor sanacak izmir atina arasında..
  • pegasusa verıleceğıne bos klaması daha ıyıdır.sureklı yolcuları bısılerden sıkaYet edıyor.seferlere katılmak ıcın ugrasacaklarına halkın sıkyetlerıne ayrıca yolcu hızmetlerı personellerının sıkayetlerıne azucık kulak versınler.
Türkiye'nin İzmir-Atina arasında haftalık toplam 10 slot (gidiş-geliş uçuş) hakkı bulunuyor. Bu haklardan 2'si SunExpress'e, 3'ü İZair'e, 5'i de THY'ye tahsis edilmişti.

İZair Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necmi Çalışkan, "THY, baştan beri bu hatta uçmuyor. Bize devrederse İZair'in, zarar etme pahasına geliştirdiği bu hattı verimli hale gelir" dedi.

Ege'deki iş dünyasının ve turizmcilerin ısrarlı talebi sonrası geçtiğimiz yıl Ağustos ayında büyük umutlarla başlatılan İzmir-Atina uçak seferleri, havayolu şirketleri arasında "uçuş hakkı" krizine neden oldu.

VERİMLİ TAŞIMACILIK İÇİN..

İzmir Havayolları (İZair), haftalık 5 uçuş hakkını kullanmayan THY'nin verimli taşımacılığı engellediğini savundu, bir de öneride bulundu: “O uçuş hakkını bundan sonra da kullanmayacaksanız bize devredin.”

MÜDAHALE EDİLEMİYOR

THY sessiz kalırken, aynı güzergâhtaki 3 hattı kullanan THY-Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress, durumdan memnun olduklarını açıkladı. Sivil Havacılık ise, "Olaya müdahale edemeyiz" dedi.

Habertürk Egeli
Nihat Delibaşı
THY VERİMLİ TAŞIMACILIĞI ETKİLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 8 yıl önce
THY daha çok şeyi engelliyor ama yazsam burada yayınlanmaz hadi neyse... Ah. Cebeci...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY nın belirli parkurlarda korunduğu gerçeğini sizlerin aracılığı ile yorumculardan okuyoruz. bir KKTC li olarak kendime soruyorum. nicin KKTC hükümeti diğer havayollarına karşı KTHY koruma girişiminde bulunamıyor sebebi ne olabilir. bilen varsa ltf. bu sayfadan yorumunu yapsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
okuyanda her gün binlerce insan gidip geliyor sanacak izmir atina arasında..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
pegasusa verıleceğıne bos klaması daha ıyıdır.sureklı yolcuları bısılerden sıkaYet edıyor.seferlere katılmak ıcın ugrasacaklarına halkın sıkyetlerıne ayrıca yolcu hızmetlerı personellerının sıkayetlerıne azucık kulak versınler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000