07 Ağustos 2011, Pazar 08:12:44

THY VE DO&CO'YA OTOPARK ENGELİ

Ortağı Do&Co ile birlikte Ortaköy'de iki yalıyı kiralayan THY'ye otopark engeli çıktı. 13.2 milyon euroluk maliyeti kimin ödeyeceği ise bilinmiyor.
  • Her ikisi de badem değil mi ? Onlar öder siz merak etmeyin.
  • Otoparka o para çokmuşmuş... Sizin o otellerde bir gece konaklamak için alınacak paradan haberiniz var mı??? Tabi ki yok. THY bu ortaklıkla müthiş bir iş yapmıştır. O yalılardan çok iyi paralar kazanacak ayrıca bir prestij timsali olacak.--ESR--
  • ne fark eder ha doco ha thy aynı devam etsin gitsin
  • Bademler bulurç. Siz merak etmeyin.
Türk Hava Yolları'nın yüzde 50 ortak olduğu THY Do&Co'nun İstanbul İl Özel İdaresi'nden 25 yıllığına kiraladığı Hatice Sultan ve Fehime Sultan yalılarını otele dönüştürme projesinde park sorunu çıktı.

3 YILLIK ERTELEME

THY Do&Co, yalılara aylık 450 bin lira kira ödemeyi taahhüt etti. Yalıların kiralanmasının ardından firma restorasyon çalışması başlattı. Yalıların restorasyonu için 40 milyon dolarlık (68 milyon TL) yatırım öngörülürken; İstanbul Belediyesi, otelin otoparkının yer altında yapılmasını istedi. Bu istekle maliyet 13.2 milyon euro arttı. Şimdi bu parayı kimin ödeyeceği tartışma konusu olurken; restorasyonun 3 yıl kadar uzayacağı belirtiliyor. Konuyu il Genel Meclisi çözecek.

(Takvim)

THY VE DO&CO'YA OTOPARK ENGELİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 7 yıl önce
Her ikisi de badem değil mi ? Onlar öder siz merak etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Otoparka o para çokmuşmuş... Sizin o otellerde bir gece konaklamak için alınacak paradan haberiniz var mı??? Tabi ki yok. THY bu ortaklıkla müthiş bir iş yapmıştır. O yalılardan çok iyi paralar kazanacak ayrıca bir prestij timsali olacak.--ESR--

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ne fark eder ha doco ha thy aynı devam etsin gitsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bademler bulurç. Siz merak etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000