15 Mart 2017, Çarşamba 13:56:28

THY üzerinden milyonluk vurgun!

Türk Hava Yolları’ndan ucuza aldıkları biletlerin satışından kar payı dağıttığını söyleyerek milyonlarca TL para toplayan çete bir anda sırra kadem bastı. Çetenin dolandırdığı isimler arasında FB’li ve BJK’li ünlü futbolcular da var.
  • Ben etmedim dedim mi kardeşim. Etmeyenler gitsin birlikte diyorum. Toplasan 20 tane şikayet var yok. Çoğalmadıkça sesimizi duyuramıyoruz. Ne güzel demişsin 2 yıl oldu nerde bu millet.
  • Bence mağdurlar hep birlikte Vatan Emniyette buluşup, şikayet etsin. Şu Fatih ten haberi olan var mı? Mağdur denen önderlik eden bu kişi istanbul da rahat rahat dolanıyor. Şikayetlerde adı geçmiyor mu, paçayı nasıl kurtardı acaba???
  • Bimer,Cimer ve SPK'ya hemen yazın.Yazanlar tekrar tekrar yazsın, 15 dk nızı almaz. O paraları nasıl zor kazandığınızı hatırlayın.Bu şerefsizlere mi bırakacağız meydanı
  • Var mi bu serefsizlerden bir haber?

Türk Hava Yolları’ndan ucuza aldıkları biletlerin satışından kar payı dağıttığını söyleyerek milyonlarca TL para toplayan çete bir anda sırra kadem bastı. Çetenin dolandırdığı isimler arasında FB’li ve BJK’li ünlü futbolcular da var.

M.K, O.G ve A.T. isimli üç kişi tarafından kurulan İntay İthalat İhracat ve Turizm şirketi üzerinden milyonlarca TL’lik vurgun yapıldığı ortaya çıktı. 2013 yılında kurdukları şirketle, THY’den hac ve umre bileti alma vaadiyle yüzlerce kişiden para toplayan çete bir anda sırra kadem bastı. 10 bin TL sermaye ile kurdukları şirketle kısa sürede 100 milyon TL üzerinde vurgun yapan çete, THY’den ucuz maliyetle umre ve hac bileti alarak yüksek fiyattan satarak kar elde edecekleri vaadiyle para topladı. Örneğin THY’den 27 bin TL karşılığı paket bileti aldığını ileri süren çete üyeleri, bunun karşılığında bir ay sonra 3 bin TL kar payı vaat ediyordu. Başta birkaç kez bu şekilde ödeme yaparak güven kazanan çete, Vaniköy’de lüks bir villa kiraladı. Lüks otomobiller ve villa ile birçok kişinin güvenini kazanan çete üyeleri, bazı siyasilerin isimlerini de kullanarak vurguna devam etti. Bazı ünlü firmaların isim haklarını da satın alan çete üyeleri kısa sürede 100 milyonlarla ifade edilen para topladı. Çetenin parasını aldığı isimlerden ikisi de FB’li futbolcu Hasan Ali Kaldırım ile BJK’li Adem Ersan Gülüm’dü.  H. Ali Kaldırım’ın yaklaşık 10 milyon TL kaptırdığı belirtilirken buna karşılık çete üyelerinden 5 milyon TL karşılığında 4 daire aldığı öğrenildi.

Bir süredir titan zinciri tarzında oluşturulan mağdurlara ödeme yapamayan çete, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra THY’nin mali açıdan zora girdiği ve ödemelerin bu yüzden geciktiği açıklaması yapmaya başladı. Hatta bazı kişilere, ikinci çeyrekte zarar açıklayan THY’nin üçüncü çeyrekte kar gösterebilmek için Cumhurbaşkanının talimatı ile ödemeleri durdurduğunu aktardılar. Bu şekilde binlerce kişiyi oyalayan çete üyelerinin ellerindeki bütün gayrimenkulleri paraya çevirerek Kasım ayında sırra kadem bastığı öğrenildi.

©AirportHaber

THY üzerinden milyonluk vurgun!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (242)

Mağdur 58 ~ 24 gün önce
Ben etmedim dedim mi kardeşim. Etmeyenler gitsin birlikte diyorum. Toplasan 20 tane şikayet var yok. Çoğalmadıkça sesimizi duyuramıyoruz. Ne güzel demişsin 2 yıl oldu nerde bu millet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Babow ~ 24 gün önce
Adres belli vatan emniyet mali suçlar imkanı olan gitsin
Magdur 58 ~ 25 gün önce
Bence mağdurlar hep birlikte Vatan Emniyette buluşup, şikayet etsin. Şu Fatih ten haberi olan var mı? Mağdur denen önderlik eden bu kişi istanbul da rahat rahat dolanıyor. Şikayetlerde adı geçmiyor mu, paçayı nasıl kurtardı acaba???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
58 ~ 25 gün önce
Git şikayet et 2 yıl olmuş hala buluşalım birlikte gidelim diyorsun
Yasal ~ 26 gün önce
Bimer,Cimer ve SPK'ya hemen yazın.Yazanlar tekrar tekrar yazsın, 15 dk nızı almaz. O paraları nasıl zor kazandığınızı hatırlayın.Bu şerefsizlere mi bırakacağız meydanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kim o ~ 27 gün önce
Var mi bu serefsizlerden bir haber?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ademzede ~ 26 gün önce
Adem dün itibari ile yani 23.03.2018 tutuklanmış durumdadır şu anda Metris cezaevinde Şikayet başvurularınız için vatan Caddesi emniyete ifade vermeye gidebilirsiniz
Küm ~ 26 gün önce
Adem tutuklu metriste diğerleri için tiktak tiktak tiktak

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000