15 Mart 2017, Çarşamba 13:56:28

THY üzerinden milyonluk vurgun!

Türk Hava Yolları’ndan ucuza aldıkları biletlerin satışından kar payı dağıttığını söyleyerek milyonlarca TL para toplayan çete bir anda sırra kadem bastı. Çetenin dolandırdığı isimler arasında FB’li ve BJK’li ünlü futbolcular da var.
  • Ve ademi saldılar... Bu vakitten sonra kimse mağdurum diye ağlamasın. Birlik olmamanın sonu buydu adam 45 gün kafa dinledi ve çıktı
  • Adam ataşehir mira tower da ofis tutuyor iş çeviriyor gömdüğü paraları yiyor yanına gidene ben de mağdurum diyor siz de hala onun peşinden gidiyorsunuz. Size hersey müstehak
  • Ben etmedim dedim mi kardeşim. Etmeyenler gitsin birlikte diyorum. Toplasan 20 tane şikayet var yok. Çoğalmadıkça sesimizi duyuramıyoruz. Ne güzel demişsin 2 yıl oldu nerde bu millet.
  • Bence mağdurlar hep birlikte Vatan Emniyette buluşup, şikayet etsin. Şu Fatih ten haberi olan var mı? Mağdur denen önderlik eden bu kişi istanbul da rahat rahat dolanıyor. Şikayetlerde adı geçmiyor mu, paçayı nasıl kurtardı acaba???

Türk Hava Yolları’ndan ucuza aldıkları biletlerin satışından kar payı dağıttığını söyleyerek milyonlarca TL para toplayan çete bir anda sırra kadem bastı. Çetenin dolandırdığı isimler arasında FB’li ve BJK’li ünlü futbolcular da var.

M.K, O.G ve A.T. isimli üç kişi tarafından kurulan İntay İthalat İhracat ve Turizm şirketi üzerinden milyonlarca TL’lik vurgun yapıldığı ortaya çıktı. 2013 yılında kurdukları şirketle, THY’den hac ve umre bileti alma vaadiyle yüzlerce kişiden para toplayan çete bir anda sırra kadem bastı. 10 bin TL sermaye ile kurdukları şirketle kısa sürede 100 milyon TL üzerinde vurgun yapan çete, THY’den ucuz maliyetle umre ve hac bileti alarak yüksek fiyattan satarak kar elde edecekleri vaadiyle para topladı. Örneğin THY’den 27 bin TL karşılığı paket bileti aldığını ileri süren çete üyeleri, bunun karşılığında bir ay sonra 3 bin TL kar payı vaat ediyordu. Başta birkaç kez bu şekilde ödeme yaparak güven kazanan çete, Vaniköy’de lüks bir villa kiraladı. Lüks otomobiller ve villa ile birçok kişinin güvenini kazanan çete üyeleri, bazı siyasilerin isimlerini de kullanarak vurguna devam etti. Bazı ünlü firmaların isim haklarını da satın alan çete üyeleri kısa sürede 100 milyonlarla ifade edilen para topladı. Çetenin parasını aldığı isimlerden ikisi de FB’li futbolcu Hasan Ali Kaldırım ile BJK’li Adem Ersan Gülüm’dü.  H. Ali Kaldırım’ın yaklaşık 10 milyon TL kaptırdığı belirtilirken buna karşılık çete üyelerinden 5 milyon TL karşılığında 4 daire aldığı öğrenildi.

Bir süredir titan zinciri tarzında oluşturulan mağdurlara ödeme yapamayan çete, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra THY’nin mali açıdan zora girdiği ve ödemelerin bu yüzden geciktiği açıklaması yapmaya başladı. Hatta bazı kişilere, ikinci çeyrekte zarar açıklayan THY’nin üçüncü çeyrekte kar gösterebilmek için Cumhurbaşkanının talimatı ile ödemeleri durdurduğunu aktardılar. Bu şekilde binlerce kişiyi oyalayan çete üyelerinin ellerindeki bütün gayrimenkulleri paraya çevirerek Kasım ayında sırra kadem bastığı öğrenildi.

©AirportHaber

THY üzerinden milyonluk vurgun!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (246)

Merhaba ~ 2 ay önce
Ve ademi saldılar... Bu vakitten sonra kimse mağdurum diye ağlamasın. Birlik olmamanın sonu buydu adam 45 gün kafa dinledi ve çıktı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Magdur ~ 2 ay önce
Adam ataşehir mira tower da ofis tutuyor iş çeviriyor gömdüğü paraları yiyor yanına gidene ben de mağdurum diyor siz de hala onun peşinden gidiyorsunuz. Size hersey müstehak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Badik ~ 2 ay önce
16 ay geçti bu adam iş yapmadı,yapmıyor kabaca hesapla aylık ofis kirası 5000, araç kirası 2500 şoförü 2500 ofis masrafı 2500 ev kirası 2500 yeme içme nargile 3000 ıvır zıvır 2000 desek adamın aylık masrafı 20 bin ediyor en az haliyle.
Cbg ~ 2 ay önce
20 bin kendi yediği yanındaki ilbeyi ereni ebubekiri besliyor, sus payı verdiği adamları da sayarsan aylık temiz 50 bin gideri var. Para gömüde sağlam tabi ufak ufak çıkıyor meydana
Mağdur 58 ~ 3 ay önce
Ben etmedim dedim mi kardeşim. Etmeyenler gitsin birlikte diyorum. Toplasan 20 tane şikayet var yok. Çoğalmadıkça sesimizi duyuramıyoruz. Ne güzel demişsin 2 yıl oldu nerde bu millet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Babow ~ 3 ay önce
Adres belli vatan emniyet mali suçlar imkanı olan gitsin
Magdur 58 ~ 3 ay önce
Bence mağdurlar hep birlikte Vatan Emniyette buluşup, şikayet etsin. Şu Fatih ten haberi olan var mı? Mağdur denen önderlik eden bu kişi istanbul da rahat rahat dolanıyor. Şikayetlerde adı geçmiyor mu, paçayı nasıl kurtardı acaba???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
58 ~ 3 ay önce
Git şikayet et 2 yıl olmuş hala buluşalım birlikte gidelim diyorsun

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000