15 Mart 2017, Çarşamba 13:56:28

THY üzerinden milyonluk vurgun!

Türk Hava Yolları’ndan ucuza aldıkları biletlerin satışından kar payı dağıttığını söyleyerek milyonlarca TL para toplayan çete bir anda sırra kadem bastı. Çetenin dolandırdığı isimler arasında FB’li ve BJK’li ünlü futbolcular da var.
  • malumunuz ÇİFTLİK BANK adlı saadet zinciri oluşumu için yapılan şikayetler üzerine bir çok kurum inceleme başlatmıştı. Bunlardan birisi de SPK(sermaye piyasası kurulu). SPK para transferlerini inceleyerek olayın bir saadet zinciri olduğunu tespit ederek ilgili yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmuş. sizler de http://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/4 adresinden şikayet formu doldurarak SPK'nın inceleme başlatamasını talep edebilirsiniz. http://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/4
  • Şikayet edenler mutlaka ama mutlaka Facebook grubuna katılıp şikayet numaralarını paylaşsın ki birleşme talep edelim.
  • Bu işte aracı olarak kullanılan bir kaç kişi var. Bildigim biri M. Akif diğeri M. Fatih dir. Mehmet bu olayda davacı olup mağdurların yanında oluyor da madem bu kadar mağdursun Fatih neden öncülük etmiyorsun şikayet dilekçemizde ? Milletin evi yuvası dağıldı. Siz de böyle bir durum ya yok yada başka sebepleri var susmanın.
  • Ben kaç kere istek gönderdim kabul edilmedim de. Zaten birşey olacağı yok. Size kolay gelsin.

Türk Hava Yolları’ndan ucuza aldıkları biletlerin satışından kar payı dağıttığını söyleyerek milyonlarca TL para toplayan çete bir anda sırra kadem bastı. Çetenin dolandırdığı isimler arasında FB’li ve BJK’li ünlü futbolcular da var.

M.K, O.G ve A.T. isimli üç kişi tarafından kurulan İntay İthalat İhracat ve Turizm şirketi üzerinden milyonlarca TL’lik vurgun yapıldığı ortaya çıktı. 2013 yılında kurdukları şirketle, THY’den hac ve umre bileti alma vaadiyle yüzlerce kişiden para toplayan çete bir anda sırra kadem bastı. 10 bin TL sermaye ile kurdukları şirketle kısa sürede 100 milyon TL üzerinde vurgun yapan çete, THY’den ucuz maliyetle umre ve hac bileti alarak yüksek fiyattan satarak kar elde edecekleri vaadiyle para topladı. Örneğin THY’den 27 bin TL karşılığı paket bileti aldığını ileri süren çete üyeleri, bunun karşılığında bir ay sonra 3 bin TL kar payı vaat ediyordu. Başta birkaç kez bu şekilde ödeme yaparak güven kazanan çete, Vaniköy’de lüks bir villa kiraladı. Lüks otomobiller ve villa ile birçok kişinin güvenini kazanan çete üyeleri, bazı siyasilerin isimlerini de kullanarak vurguna devam etti. Bazı ünlü firmaların isim haklarını da satın alan çete üyeleri kısa sürede 100 milyonlarla ifade edilen para topladı. Çetenin parasını aldığı isimlerden ikisi de FB’li futbolcu Hasan Ali Kaldırım ile BJK’li Adem Ersan Gülüm’dü.  H. Ali Kaldırım’ın yaklaşık 10 milyon TL kaptırdığı belirtilirken buna karşılık çete üyelerinden 5 milyon TL karşılığında 4 daire aldığı öğrenildi.

Bir süredir titan zinciri tarzında oluşturulan mağdurlara ödeme yapamayan çete, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra THY’nin mali açıdan zora girdiği ve ödemelerin bu yüzden geciktiği açıklaması yapmaya başladı. Hatta bazı kişilere, ikinci çeyrekte zarar açıklayan THY’nin üçüncü çeyrekte kar gösterebilmek için Cumhurbaşkanının talimatı ile ödemeleri durdurduğunu aktardılar. Bu şekilde binlerce kişiyi oyalayan çete üyelerinin ellerindeki bütün gayrimenkulleri paraya çevirerek Kasım ayında sırra kadem bastığı öğrenildi.

©AirportHaber

THY üzerinden milyonluk vurgun!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (233)

Çiftlik ~ 2 ay önce
malumunuz ÇİFTLİK BANK adlı saadet zinciri oluşumu için yapılan şikayetler üzerine bir çok kurum inceleme başlatmıştı. Bunlardan birisi de SPK(sermaye piyasası kurulu). SPK para transferlerini inceleyerek olayın bir saadet zinciri olduğunu tespit ederek ilgili yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmuş. sizler de http://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/4 adresinden şikayet formu doldurarak SPK'nın inceleme başlatamasını talep edebilirsiniz. http://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/4

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam ~ 3 ay önce
Şikayet edenler mutlaka ama mutlaka Facebook grubuna katılıp şikayet numaralarını paylaşsın ki birleşme talep edelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam ~ 3 ay önce
Bu işte aracı olarak kullanılan bir kaç kişi var. Bildigim biri M. Akif diğeri M. Fatih dir. Mehmet bu olayda davacı olup mağdurların yanında oluyor da madem bu kadar mağdursun Fatih neden öncülük etmiyorsun şikayet dilekçemizde ? Milletin evi yuvası dağıldı. Siz de böyle bir durum ya yok yada başka sebepleri var susmanın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mağdure ~ 1 ay önce
Mağdur mağdur evet her gün bir paket sigara içiyor(10*30=300₺) kafelerde geziyor evinde ne yemekler yapıyor twitterda tek derdi takipçi sayısı arttırmak klavye delikanlılığı yapmak... evet mağdur mağdur evet... ferah içinde yaşayan biziz!! GEREKSİZ YALANLARINIZ İLE BU SAYFAYI OYALAMAYIN. Adem’den şikayetlerden DOĞRU GERÇEK haberi olan yazsın. Küçük adamlardan bize ne . Şikayetlerin sonucu ne oldu bilgilendirin lütfen...
Saçma ~ 3 ay önce
Ben kaç kere istek gönderdim kabul edilmedim de. Zaten birşey olacağı yok. Size kolay gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000