30 Haziran 2017, Cuma 09:14:37

THY uçaklarında tiyatro dönemi başlıyor

İBB Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen oyunlar artık, Türk Hava Yolları (THY) yolcuları tarafından uçaklarda izlenecek
  • THY bugünkü yonetim ile yola devam ederse seneye sondan birinci olur.Hayatimda bu kadar cahil bir yönetim görmedim.Hala fetosculardan temizlenmemiş.
  • e zaten hostesler hergün tiyatro yapıyor ki, ama demo ile ama çikin or bif diyerek :D
  • bu işe de fetö'yü karıştırdınız ya. Helal olsun.
  • Thy de tiyatro zaten var ve senelerdir oynanıyor. Yönettim her daim hazır zaten.

İBB Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen oyunlar artık, Türk Hava Yolları (THY) yolcuları tarafından uçaklarda izlenecek. Türk tiyatrosunu dünyaya tanıtmak amacıyla, ilk etapta biri çocuk oyunu olmak üzere toplam 6 oyun 60 gün içinde THY’ye teslim edecek.

Şehir Tiyatroları’nca sahnelen oyunların THY uçaklarında gösterimine ilişkin THY ile İBB arasında imzalanacak protokol, önceki İBB Meclisi’nde oy birliğiyle onaylandı. Protokol, İBB adına İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ile THY adına Uçak İçi Eğlendirici Ürünler Müdürü Seyyid Mahmut Nebati ve İkram ve Uçak İçi Ürünler Başkanı Zeki Çukur arasında imzalanacak. Protokolün amacı, 104 yıllık geçmişe sahip olan İBB Şehir Tiyatroları oyunlarını, tiyatro salonları dışında THY uçaklarında, dünyaya tanıtmak. İBB bu amaçla, oyunları kemaraya çekip 60 gün içinde THY’ye teslim edecek.

5 YIL BOYUNCA GÖSTERİLECEK

İBB Şehir Tiyatroları, söz konusu protokol kapsamında, lisans hakkına sahip olduğu içeriklerini, 5 yıl boyunca THY filosunda yer alan müstakil IFE sistemine sahip olan tüm uçaklarda, Türkçe seslendirme ve İngilizce altyazılı gösterimine izin verecek.

OYUNCULAR TANITACAK

THY, İBB ile yapılan bu işbirliğini kurum içi ve dışı yazılı, görsel, sosyal medya gibi tüm yayın mecralarında tanıtabilmek adına, İBB’nin de mutabakatı ile tiyatro oyuncularına da kullanarak, yılda en az 3 defa olmak üzere, tanıtım-reklam, viral film gibi faaliyetlerde bulunabilecek.

12 DİLDE YAYINLANACAK

İBB, THY’ye vereceği söz konusu tiyatro oyunlarını, uçak içi monitörlerden izleneceği için, izleyicilerin mümkün olduğunca tiyatro hissini alabilmesini sağlamak amacıyla en az 6-7 kamera ile çekecek. Tüm oyunlar, minimum Türkçe seslendirme ve İngilizce altyazılı olarak THY’nin istediği formatta teslim edilecek. İBB isterse dublaj veya altyazı dillerini THY’nin maksimum dil limiti olan 12 dile kadar çoğaltabilecek.

Protokol hükümlerine göre THY, hiçbir içeriği, İBB ve Türkiye’nin saygınlığına zarar verecek veya herhangi bir şahsın onurunu kıracak şekilde kullanmayacak ve kullanılmasına izin vermeyecek. (Hürriyet)

THY uçaklarında tiyatro dönemi başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

THY yönetimi bitik ~ 1 yıl önce
THY bugünkü yonetim ile yola devam ederse seneye sondan birinci olur.Hayatimda bu kadar cahil bir yönetim görmedim.Hala fetosculardan temizlenmemiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eeee ~ 1 yıl önce
e zaten hostesler hergün tiyatro yapıyor ki, ama demo ile ama çikin or bif diyerek :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bıkbık ~ 1 yıl önce
Ne komiksin yaaa gülmekten öldüm (!)
garipe ~ 1 yıl önce
bu işe de fetö'yü karıştırdınız ya. Helal olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik adam ~ 1 yıl önce
Thy de tiyatro zaten var ve senelerdir oynanıyor. Yönettim her daim hazır zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kargalar ~ 1 yıl önce
beyler, bu yorumlarınıza kargalar bir cenahları ile güler.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000