27 Eylül 2010, Pazartesi 09:44:25

"THY, UÇAK ALMAYA YETİŞEMİYOR!"

Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Vahap Munyar, Başbakanlık Yatırım Ajansı Başkanvekili Hüseyin Aslan'ın THY hakkında yaptığı sunumu köşesine taşıdı...
  • Yanlış bir cümle olmuş. thy çok hızlı büyüyor ama uçak alamıyor kiralıyor(???). Aslının uçak siparişleri THY'na yetişemiyor olması gereklidir. Kendi filosunun yaklaşık yarısı kadar siparişi olan bir havayolu uçak alamaz ha? güzel bi hata olmuş :)
  • SHGM şu pegasusu bir didiklese neler çıkacar ortaya neler!!
  • THY nin filosundaki uçakların yüzde kaçının kiralık olduğunu görmek isteyenler bunu çeşitli sitelerden kontrol edebilir. Ayrıca THY bilançosunda yer alan duran varlıklar kalemide uçak sayısı hakkında bilgi verebilir. Ancak duran varlıklar kaleminin büyüklüğü ve gelecek yeni siparişlerle kiralık uçak sayısının oransal olarak çok azalacağını düşünüyorum.
  • Pegasusu ben ne kadar yerden yere vursam azdır ve hakkdır. Çünkü en büyük zararı bana dokundu. Pegasus yüzünden yaptığım fazla mesailer ve yaşadığım sorunlar ve streslerin haddi hesabı yok ! Kaç tane arkadaşım bu yüzden işi bıraktı, bende zaman zaman bırakma noktasına geldim. Sadece Pegasus değil Sabiha Gökçenle birlikte ikisi 2008 ve 2009 yıllarında adeta rezil bir yönetim sergiledir. Onlarca insanı magdur ettiler ! Son dönemlerde biraz düzelme oldu ama zaman gösterecek ! Saman alevi... O kadar uçak alacağına Müşteri memnuniyetini ön plana alsa daha karlı iş yapar Pegasus...

Başbakanlık Yatırım Ajansı Başkanvekili Hüseyin Aslan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le New York’ta kahvaltıda buluşan 20 şirketin üst düzey yöneticisine kısa bir sunum yaptı.

Aslan’ın sunumunda Türk Hava Yolları’nın (THY), krizde bile hızlı büyümeyi sürdürdüğünün altı çizildi.

Cumhurbaşkanı Gül de bu mesaja güç kattı:

- Birçok büyük havayolu şirketi krizde küçüldü, darbe yedi. THY, krizde bile yüzde 18 büyüdü. Uçak almaya yetişemiyor, mecburen kiralıyor...

Ertesi akşam sohbet ettiğimiz Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Afrika ülkelerindeki büyükelçilik atağını anlatırken, şu noktayı vurguladı:

- THY, yeni destinasyonlar belirlerken bizimle paslaşır...

Vahap MUNYAR
HÜRRİYET

"THY, UÇAK ALMAYA YETİŞEMİYOR!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
Yanlış bir cümle olmuş. thy çok hızlı büyüyor ama uçak alamıyor kiralıyor(???). Aslının uçak siparişleri THY'na yetişemiyor olması gereklidir. Kendi filosunun yaklaşık yarısı kadar siparişi olan bir havayolu uçak alamaz ha? güzel bi hata olmuş :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SHGM şu pegasusu bir didiklese neler çıkacar ortaya neler!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY nin filosundaki uçakların yüzde kaçının kiralık olduğunu görmek isteyenler bunu çeşitli sitelerden kontrol edebilir. Ayrıca THY bilançosunda yer alan duran varlıklar kalemide uçak sayısı hakkında bilgi verebilir. Ancak duran varlıklar kaleminin büyüklüğü ve gelecek yeni siparişlerle kiralık uçak sayısının oransal olarak çok azalacağını düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Pegasusu ben ne kadar yerden yere vursam azdır ve hakkdır. Çünkü en büyük zararı bana dokundu. Pegasus yüzünden yaptığım fazla mesailer ve yaşadığım sorunlar ve streslerin haddi hesabı yok ! Kaç tane arkadaşım bu yüzden işi bıraktı, bende zaman zaman bırakma noktasına geldim. Sadece Pegasus değil Sabiha Gökçenle birlikte ikisi 2008 ve 2009 yıllarında adeta rezil bir yönetim sergiledir. Onlarca insanı magdur ettiler ! Son dönemlerde biraz düzelme oldu ama zaman gösterecek ! Saman alevi... O kadar uçak alacağına Müşteri memnuniyetini ön plana alsa daha karlı iş yapar Pegasus...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000