19 Nisan 2012, Perşembe 14:56:07

THY UÇAĞININ SLIDE'I NASIL AÇILDI?

Türk Hava Yolları’nın Antalya-İstanbul uçağının kalkışa hazırlandığı sırada bilinmeyen bir sebeple tahliye botu açıldı. Uçak rötarlı olarak sefere verildi.
  • Daha fazla cevap vermicem sıkıldım çünkü herkes işin gerçeklerini biliyor. Hakkıyla girenlere herzaman saygım sonsuz ama dönen dolapları bana anlatma komik oluyor. Slide patlatma meselesi sürekli nedense Thy de oluyor sen kendi ağzınla söyledin bir önceki kişi hatalı açmışsa dedin demekki hatayı kim yapmışsa sözum ona sen bir kapı açmasını daha bilmiyorsan senin ne işin var orda hatalı açan bir km bunu iletse bir sonrakinin başını yemese bindiği uçagın modelini kapısını bilse daha airbus icinde uçarken kendini boeingde sanan tiplerle dolu iken şirket ne diyim. Madem iş sadece kahve dağıtmak değil yok bir sürü işimiz var deniyor altı üstü bir kapı ya eğitimde 100 kes anlatılıyor daha ne yapsın egıtmenler alınanlarda iş yoksa?
  • sen biraz büyük konuşmuşsun bence.ben üstüne alınanlardan biri değilim ama büyük lokma ye ama büyük konuşma demiş atalarımız...bence sen bu sözü unutma.senden önce birisi onu hatalı açtıysa ondan sonra sana patlar biliyorsun ikazda vermez ayrıca dikkatini çekerim...20 senedir uçan ama kan görünce bayılan yüzme bilmeyenlerde var ona nediyeceksin? ditching nasıl yapacaksın yüzme bilmeden? kapıyı açıp kapayamayanlar var gücü yetmeyen? eğitime yollanması lazım ona nediyeceksin? hemde ön sol kapıda oturuyorlar...sınavlarda artık kamera ve bilgisayar olduğunu cros check yapılamadığını sende biliyorsun...demekki konu rize cemaat değil.herkes hakkı ile geçiyormuş demekki...onlar eskidendi senin zamanındaydı...
  • Havacılıkta yorgunluk bahane olarak gösterilemez. Yorgun olsanız bile işinizi tam anlamıyla doğru birşekilde yapmak zorundasınızdır. Yapacağınız işlerin kötü gitmesi sonucunda çoğu kez kendi can güvenliğiniz ve daha önemlisi başka birçok masum insanın can güvenliğini tehlikeye sokar. Neyse ki bu olayda can güvenliğini tehlikeye sokmuş bir durumla karşılaşılmamış. Binlerce dolara malolan bu slaytın açılması ve meydana gelen rötar sebebiyle şirket para ve prestij kaybedecektir. Ama yinede çok geçmiş olsun diyorum. Hosteslere ve kabin amirlerine verilen eğitimin eksikliği bu olayda bir kez daha görülüyor.
  • KABIN MEMURLUGUNU BENDEN DAHA IYI BILMEN MUMKUN DEGIL MERAK ETME UZAKTA DEGILIM ICINDEYIM ISIN. Bu nerde oldugunu yazan sacma yolumcu KM cikler işte zaten sızın gibi insanlar mesleği bu şekılde karalıyor lekelıyor neden venus vs ustunuze alındınız torpıl olayını amca oglu dayı kızı rızelıler alınıyor dedıgımde? yapacagın ıs bellı herkes kendı kapısından sorumlu a321 slıde kolu ıle acma kapama kolu ıkısıde yukarı dogru acılyıormusta karıstırıyorlarmısta yorgun olunca yanlıslıkla acılıyomus vs cok duyduk bunları boeıng 737 de olsan anlıcamda esek kadar ıkaz dolu ucakta buna ragmen patlatıyosan slıde ı kusura bakme ama kımın torpılı lle geldın der ınsan madem servıs deıl tek ısin barı kapıyı acmayı basar bu kadarmız zor otobus kapısı gıbı ztn
Türk Hava Yolları’nın Antalya-İstanbul seferini yapacak uçağında tahliye botu henüz bilinmeyen bir sebeple açıldı. Acil durumlarda yolcuların uçağı terketmeleri için kullanılan slide adı verilen tahliye botunun açılması üzerine uçuşta gecikme yaşandı.

TC-JMH kuyruk tescilli Airbus 321 tipi ‘Didim’ adlı uçağın ön bülümündeki slide teknik ekipler tarafından toplandı. Saat 07.25’te yapılması gereken sefer, sözkonusu olay sebebiyle 10.25’te gerçekleştirildi.

55 yolcusu bulunan uçak saat 12.00’de sorunsuz şekilde Atatürk Havalimanı’na indi.

Uçak saat 14.40’te İstanbul-Duseldorf seferini gerçekleştirecek.

İşte o uçak:


THY UÇAĞININ SLIDE'I NASIL AÇILDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

Misafir ~ 6 yıl önce
Daha fazla cevap vermicem sıkıldım çünkü herkes işin gerçeklerini biliyor. Hakkıyla girenlere herzaman saygım sonsuz ama dönen dolapları bana anlatma komik oluyor. Slide patlatma meselesi sürekli nedense Thy de oluyor sen kendi ağzınla söyledin bir önceki kişi hatalı açmışsa dedin demekki hatayı kim yapmışsa sözum ona sen bir kapı açmasını daha bilmiyorsan senin ne işin var orda hatalı açan bir km bunu iletse bir sonrakinin başını yemese bindiği uçagın modelini kapısını bilse daha airbus icinde uçarken kendini boeingde sanan tiplerle dolu iken şirket ne diyim. Madem iş sadece kahve dağıtmak değil yok bir sürü işimiz var deniyor altı üstü bir kapı ya eğitimde 100 kes anlatılıyor daha ne yapsın egıtmenler alınanlarda iş yoksa?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
sen biraz büyük konuşmuşsun bence.ben üstüne alınanlardan biri değilim ama büyük lokma ye ama büyük konuşma demiş atalarımız...bence sen bu sözü unutma.senden önce birisi onu hatalı açtıysa ondan sonra sana patlar biliyorsun ikazda vermez ayrıca dikkatini çekerim...20 senedir uçan ama kan görünce bayılan yüzme bilmeyenlerde var ona nediyeceksin? ditching nasıl yapacaksın yüzme bilmeden? kapıyı açıp kapayamayanlar var gücü yetmeyen? eğitime yollanması lazım ona nediyeceksin? hemde ön sol kapıda oturuyorlar...sınavlarda artık kamera ve bilgisayar olduğunu cros check yapılamadığını sende biliyorsun...demekki konu rize cemaat değil.herkes hakkı ile geçiyormuş demekki...onlar eskidendi senin zamanındaydı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Havacılıkta yorgunluk bahane olarak gösterilemez. Yorgun olsanız bile işinizi tam anlamıyla doğru birşekilde yapmak zorundasınızdır. Yapacağınız işlerin kötü gitmesi sonucunda çoğu kez kendi can güvenliğiniz ve daha önemlisi başka birçok masum insanın can güvenliğini tehlikeye sokar. Neyse ki bu olayda can güvenliğini tehlikeye sokmuş bir durumla karşılaşılmamış. Binlerce dolara malolan bu slaytın açılması ve meydana gelen rötar sebebiyle şirket para ve prestij kaybedecektir. Ama yinede çok geçmiş olsun diyorum. Hosteslere ve kabin amirlerine verilen eğitimin eksikliği bu olayda bir kez daha görülüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
KABIN MEMURLUGUNU BENDEN DAHA IYI BILMEN MUMKUN DEGIL MERAK ETME UZAKTA DEGILIM ICINDEYIM ISIN. Bu nerde oldugunu yazan sacma yolumcu KM cikler işte zaten sızın gibi insanlar mesleği bu şekılde karalıyor lekelıyor neden venus vs ustunuze alındınız torpıl olayını amca oglu dayı kızı rızelıler alınıyor dedıgımde? yapacagın ıs bellı herkes kendı kapısından sorumlu a321 slıde kolu ıle acma kapama kolu ıkısıde yukarı dogru acılyıormusta karıstırıyorlarmısta yorgun olunca yanlıslıkla acılıyomus vs cok duyduk bunları boeıng 737 de olsan anlıcamda esek kadar ıkaz dolu ucakta buna ragmen patlatıyosan slıde ı kusura bakme ama kımın torpılı lle geldın der ınsan madem servıs deıl tek ısin barı kapıyı acmayı basar bu kadarmız zor otobus kapısı gıbı ztn

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000