23 Mayıs 2011, Pazartesi 10:05:13

THY UÇAĞINDA KORKU DAKİKALARI!

Türk Hava Yolları’nın Van-İstanbul seferini yapan uçağının kalkıştan sonra kabin basıncı düştü. Düşen basıncın etkisiyle bazı yolcular fenalaştı. Pilot irtifa düşürdü, uçağı zorunlu olarak Ankara’ya indirdi...
  • Yazdıklarını ayakta alkışlıyor ve CO2'ye ürik asit ve metan'ı da ekliyorum arkadaşım.. :))
  • ahhh şu at gözlüklerini çıkartıp dünyada neler olup bitiyor diye bir baksan diyorumm...yalan dolan salla üfür terlik giy deve kes işte sizlerin vizyonu....ne kafa yaaaaaaa
  • bu DG -DH bınların miadı doldu.satın gitsin
  • Hadi bakalım kesin bir deve, bir de uçakları üfürükçüye okutturun bir daha olmaz.

Türk Hava Yolları’na ait Boeing 737-400 tipi TC-JDG kuyruk tescilli uçak, İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelmek üzere havalandı.

127 yolcusu ile birlikte Cumartesi günü saat 15.25’te havalanan TK 2751 sefer sayılı uçağın kalkıştan bir süre sonra kabin basıncında arıza yaşandı.
Bir anda kabin basıncı düşen uçakta bulunan yolculardan bazıları fenalık geçirdi. Bazı yolcuların ise baygınlık geçirdiği bildirildi. Uçağın kaptan pilotu, prosedürlere uygun olarak kabin basıncının etkisini azaltmak için uçağın irtifasını düşürdü.

Uçak alçak irtifada Ankara Esenboğa Havalimanı’na kadar geldi ve zorunlu iniş gerçekleştirildi.

Yolcular, sağlık ekibince kontrolden geçirildi. Yolcuların sağlık durumunda ciddi bir durum bulunmadığı öğrenildi. Uçakta bulunan 127 yolcu ve o uçağın kabin ekibi bir başka uçakla İstanbul’a gönderildi.

Arıza yapan uçak ise 14 bin feet’te alçak uçuş yaparak TK 5951 sefer sayısı ile Ankara’dan İstanbul’a boş olarak uçuşunu gerçekleştirdi. Uçak Teknik A.Ş’de bakıma alındı.

THY UÇAĞINDA KORKU DAKİKALARI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
Yazdıklarını ayakta alkışlıyor ve CO2'ye ürik asit ve metan'ı da ekliyorum arkadaşım.. :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ahhh şu at gözlüklerini çıkartıp dünyada neler olup bitiyor diye bir baksan diyorumm...yalan dolan salla üfür terlik giy deve kes işte sizlerin vizyonu....ne kafa yaaaaaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu DG -DH bınların miadı doldu.satın gitsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hadi bakalım kesin bir deve, bir de uçakları üfürükçüye okutturun bir daha olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000