28 Kasım 2009, Cumartesi 07:40:00

THY UÇAĞINDA KEDİ KÖPEK TARTIŞMASI

İstanbul-Bodrum seferini yapan uçak, dün kedi ve köpeğiyle binen iki yolcunun uçaktan inmemekte direnmesi üzerine yaşanan kriz nedeniyle iki saat havalanamadı.
  • Birde bu isi biz biliriz ve havali kendisi BODRUM'a ucunca, kendilerini birsey zanneden farkli tiplerden de kaynaklanan sorunda olabilir.Amma öncelikle Rezervasyon Kurallari,isletilmesi gerekir.Buda ancak Kedi ve köppegin ikisininde Kabinde ucmasina müsaade etmez.Hayvan rezervasyonlarinin OK yi koltuk rezervasyonundan sonra,hatta asgari 24 saat gec OK lenebilir.
  • istnbuldan okul tatil olduğunda bodruma tatilimi thy ile yapiyorum. o kadar sorunlu kibir li yolcularla aynı ucakta 1 saat sinirden patlıyorum.! bir kere atlas jet e denk gelmiştim.. inanın oradaki yolcular thy deki yaptıkları şımarıklığı ve kaprisliliği veee uçağı satın aldım modlarında değiller.. otobüs ist bodrum 75 thy nin pro ları 74 arkadaşllarr neyinn havası buu yaa. feel like a star!
  • 10 gün önce pet ile ben de yolculuk yaptım. once rezervasyon da gostermek gerekıyor peti sonra onay geliyor en sonda check ın de kılo ve sağlık karnesı kontrolu ardından gırış kartı. bu aşamaları atlayan thy her türlü tazminatı hak ediyor.
  • Ya bir işide adam gibi çözün artık.Her işiniz taşkala ve kabalık dolu.Koca şirketiz diyorsunuz.Sizin bu gibi non normal durumlar için bir B planınız yok mu?Olağan dışı durumların tamamında çuvallamak zorundamısınız?Sizi IATA ya alanın,STAR allıance üyesi yapanın aklına şaşayım.Özünde kaliteli ve safe bir şirketmiyiz, tüm işlerimiz kuralına uygun bir biçimde işliyormu, şirketin tüm bireyleri hizmet kalitesini yaşam bilinciolarak özümsemiş mi diye düşünüp tedbirler alıyormusunuz? Merak ediyorum.

Bayram sabahı İstanbul’dan Bodrum’a gidecek Türk Hava Yolları (THY) uçağı, kedi köpek - krizi yüzünden yaklaşık 2 saat havalanamadı.

Yolcular isyan etti, her iki yolcunun da uçaktan inmek istememesi üzerine polis olaya el koydu.

En sonunda uçaktan inen, kedisi için işlem yaptırmayan yolcu oldu. İstanbul-Bodrum seferini yapan TK 0286 sefer sayılı uçağın dün sabah saat 07.00’de havalanması gerekiyordu. Ancak uçağın yolcu kısmında kafes içinde bir kedi, çanta içinde de başka bir yolcuya ait köpek olduğu anlaşılınca uçak bir türlü havalanamadı. İki yolcu da hayvanları için izin aldıklarını söyleyerek uçaktan inmeyi reddettiler. Bu kez diğer yolcular isyan etmeye başladı. Kabin görevlileri köpekli yolcuyu business bölümüne alırken, izni olup olmadığından emin olamadıkları kedili yolcunun inmesini istediler. Diğer yolcular da kedili kadının inmesini istediler. Ancak yolcu, hayvanı için de rezervasyonu olduğunu söyleyerek inmeyi tekrar reddetti. Uzun bir bekleyişten sonra polisler kedili yolcuyu uçaktan indirdi.

THY: Check-in hatası

Gözyaşları içinde uçağı terk eden yolcunun ardından uçak saat 09.00 sıralarında havalanabildi. THY Basın Müşaviri Ali Genç, olayı doğrulayarak, sorunun uçağa alınan kedi sahibinin indirilmesiyle ortadan kaldırıldığını, aynı anda bir kedi ve bir köpeğin yolculuk edemeyeceğini belirtti.

Genç, “Biletler check-in yapılırken memurumuz kedinin uçağa bineceğini gözden kaçırmış. Köpeğiyle bineceğini önceden söyleyen yolcumuzla kedisiyle binen yolcunun aynı anda uçakta olduğu görülünce sıkıntı yaşanmış. İki farklı türdeki evcil hayvan aynı anda seyahat edemeyeceği için kaptan pilot, kediyle birlikte yolcumuzun da inmesini istemiş. Yolcunun inmesiyle sorun halledilmiş” dedi.

 

THY UÇAĞINDA KEDİ KÖPEK TARTIŞMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 8 yıl önce
Birde bu isi biz biliriz ve havali kendisi BODRUM'a ucunca, kendilerini birsey zanneden farkli tiplerden de kaynaklanan sorunda olabilir.Amma öncelikle Rezervasyon Kurallari,isletilmesi gerekir.Buda ancak Kedi ve köppegin ikisininde Kabinde ucmasina müsaade etmez.Hayvan rezervasyonlarinin OK yi koltuk rezervasyonundan sonra,hatta asgari 24 saat gec OK lenebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
istnbuldan okul tatil olduğunda bodruma tatilimi thy ile yapiyorum. o kadar sorunlu kibir li yolcularla aynı ucakta 1 saat sinirden patlıyorum.! bir kere atlas jet e denk gelmiştim.. inanın oradaki yolcular thy deki yaptıkları şımarıklığı ve kaprisliliği veee uçağı satın aldım modlarında değiller.. otobüs ist bodrum 75 thy nin pro ları 74 arkadaşllarr neyinn havası buu yaa. feel like a star!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
10 gün önce pet ile ben de yolculuk yaptım. once rezervasyon da gostermek gerekıyor peti sonra onay geliyor en sonda check ın de kılo ve sağlık karnesı kontrolu ardından gırış kartı. bu aşamaları atlayan thy her türlü tazminatı hak ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ya bir işide adam gibi çözün artık.Her işiniz taşkala ve kabalık dolu.Koca şirketiz diyorsunuz.Sizin bu gibi non normal durumlar için bir B planınız yok mu?Olağan dışı durumların tamamında çuvallamak zorundamısınız?Sizi IATA ya alanın,STAR allıance üyesi yapanın aklına şaşayım.Özünde kaliteli ve safe bir şirketmiyiz, tüm işlerimiz kuralına uygun bir biçimde işliyormu, şirketin tüm bireyleri hizmet kalitesini yaşam bilinciolarak özümsemiş mi diye düşünüp tedbirler alıyormusunuz? Merak ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000