14 Ocak 2009, Çarşamba 18:06:04

THY UÇAĞINDA KAÇIRILMA TATBİKATI

Türk Hava Yolları, kabin memurlarını eğitmek amacıyla uçak kaçırma tatbikatı yaptı. Tatbikat kamuoyuna duyurulmayınca personel alarma geçti.
  • vala oda olur ınsallah :D henuz bınmek nasıp olmadı :D kara olum yokda havada allah kerım artık :D
  • Birde içerdeki bombacıyla göz göze gel bakalım hangisi yetip artıyor ::))
  • sadece şu kadarını dıyorum Keskin Nişancıyla goz goze gelmek yettide arttı bile :D
  • Bu asil olarak havalimani genel isleyisinin test edildigi bir tatbikattir.Sadece emniyetin degil.Zaten tatbikati organize eden emniyette degildir.Emniyet sadece üstüne düsen görevi yerine getiriyor.Herkesin görevi var.MIA nin,DHMI nin,firmalarin,apronda bu konu ile ilgili her kisinin görevi var.Eger ki bos ucaklarda yapilmasi yeterli olsa idi öyle yapilirdi.Gercege uygun olmasi,olasi bir kacirma olayinda insanlarin daha az panik yapmasini,daha dogru hareket etmesini saglar.

Türk Hava Yolları ve emniyet ekipleriyle birlikte gerçekleştirilen ve gerçeğini aratmayan tatbikat bugün saat 15.30’da başladı. Yolcuları ile havalanan uçak kısa bir süre sonra hava korsanları tarafından kaçırıldı.

Uçağın kaçırılmasının ardından Atatürk Havalimanı’nda kriz masası oluşturuldu. İstanbul Emniyeti Özel Harekât Ekipleri alarma geçti.

Düzenlenen tatbikatın çok kapsamlı olduğu ve askeri uçakların da operasyonlara dâhil edildiği belirtildi.

Alınan bilgilere göre gece yarısı saat 01:00’a kadar süreceği ifade edilen tatbikattan haberi olmayan havalimanı çalışanlarının özel harekât ekiplerinin operasyon hazırlığını görünce bazı gazete ve televizyon merkezlerini telefon yağmuruna tutarak, “Türk Hava Yolları uçağı kaçırıldı” ihbarında bulundukları öğrenildi.

Uçak kaçırma tatbikatının çok kapsamlı olması sebebiyle gece 01:00’da sona ermesi bekleniyor.

THY UÇAĞINDA KAÇIRILMA TATBİKATI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

apron ~ 10 yıl önce
vala oda olur ınsallah :D henuz bınmek nasıp olmadı :D kara olum yokda havada allah kerım artık :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kpt ~ 10 yıl önce
Birde içerdeki bombacıyla göz göze gel bakalım hangisi yetip artıyor ::))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
apron ~ 10 yıl önce
sadece şu kadarını dıyorum Keskin Nişancıyla goz goze gelmek yettide arttı bile :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xXx ~ 10 yıl önce
Bu asil olarak havalimani genel isleyisinin test edildigi bir tatbikattir.Sadece emniyetin degil.Zaten tatbikati organize eden emniyette degildir.Emniyet sadece üstüne düsen görevi yerine getiriyor.Herkesin görevi var.MIA nin,DHMI nin,firmalarin,apronda bu konu ile ilgili her kisinin görevi var.Eger ki bos ucaklarda yapilmasi yeterli olsa idi öyle yapilirdi.Gercege uygun olmasi,olasi bir kacirma olayinda insanlarin daha az panik yapmasini,daha dogru hareket etmesini saglar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000