18 Mart 2015, Çarşamba 01:01:11

THY UÇAĞINDA HASTA YOLCU KRİZİ

Türk Hava Yolları'nın (THY) Almanya'nın Frankfurt kentinden İstanbul'a gelecek uçağında hasta yolcu krizi yaşandı. Yolcular, hasta yolcu ile uçmak istemeyince, kaptan pilot hasta yolcunun indirilmesini istedi.
  • umarım tazminat davası açmıştır thy'ye.
  • Bir iki defa daha oku anlarsın...
  • Cevap veren çapsız adam; 1980 lerde değiliz 2015 yılındayız çoook sular aktı köprünün altından. ICAO dökümanlarından Chicago convention dan falan dem vurmuşsun detayda kaybolmuşsun. Kaptan uçaktaki düzeni sağlamaktan sorumludur ve bu düzeni sağlamak için de gerekli tedbirleri almakla yetkilidir. Yetki sende olsaymış bütün yolcuyu indirip hasta yolcunun hakkını savunmak için bir tek onunla uçacaktın herhalde. Veya diğer yolcuları ikna etmek için yapacağın anonsun kaos ortamını düzelteceğini beklerdin kokpitte biçare. Uzaktan gazel okumak kolaydır herkes çapını bilsin kendi işine baksın.
  • Herks kaptani suclamis ama kimse de bu adamlarin yolcu icine neden boyle bir kiyafetle girdigini sorgulamamis ? Yer gorevlileri neden hastayi once almamis, hasta ucaga geldiginde bu gorevlilere neden kimse mudahele etmemis, bu gorevliler gercekten her hastayi boyle kiyafetlemi tasiyor yoksa sadece Thy ye gelirken mi boyle giyiniyorlar bunlarin sorgulanmasi gerekir. Yoksa bunlar Alman herseyin iyisini bilir deyip vurun abaliya demek isin kolayi

Türk Hava Yolları'nın (THY) Almanya'nın Frankfurt kentinden İstanbul'a gelecek uçağında hasta yolcu krizi yaşandı. 

Geçtiğimiz Pazartesi günü Frankfurt Havalimanı'ndan saat 18.20'de gerçekleştirilen TK1594 sefer sayılı İstanbul uçağı, yolcu alımına başladı. Bu sırada, geçirdiği ameliyat nedeniyle bir bacağı kesilen yolcu, turuncu renkli koruyucu elbise giyen sağlık ekipleri ile uçağa getirdi. Sağlık görevlilerin turuncu renkli koruyucu elbise ile uçakta görünmesi diğer yolcuların tepkisine yol açtı.

Edinilen bilgilere göre; uçaktaki bazı yolcular, kabin memurlarına şikayette bulunarak, bulaşıcı bir hastalık olabileceğini ve hasta yolcu ile uçmayacaklarını belirttiler. Duruma tepki gösteren diğer yolcular da olaya dahil olunca tartışma çıktı. Yaklaşık yarım saatlik tartışmanın ardından uçağın kaptan pilotu hasta yolcunun indirilmesini ve gece uçağıyla gelmesini istedi. 

Türk Hava Yolları'ndan bir yetkili, ameliyatlı yolcunun bulaşıcı hastalık taşımadığı hastaneden doğrulandığını belirtti.

THY UÇAĞINDA HASTA YOLCU KRİZİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

rezalet ~ 3 yıl önce
umarım tazminat davası açmıştır thy'ye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çapsız adam'a ~ 3 yıl önce
Bir iki defa daha oku anlarsın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Cevap veren çapsız adam; 1980 lerde değiliz 2015 yılındayız çoook sular aktı köprünün altından. ICAO dökümanlarından Chicago convention dan falan dem vurmuşsun detayda kaybolmuşsun. Kaptan uçaktaki düzeni sağlamaktan sorumludur ve bu düzeni sağlamak için de gerekli tedbirleri almakla yetkilidir. Yetki sende olsaymış bütün yolcuyu indirip hasta yolcunun hakkını savunmak için bir tek onunla uçacaktın herhalde. Veya diğer yolcuları ikna etmek için yapacağın anonsun kaos ortamını düzelteceğini beklerdin kokpitte biçare. Uzaktan gazel okumak kolaydır herkes çapını bilsin kendi işine baksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çap ~ 3 yıl önce
Sen kime çapsız diyorsun ya? kime?
apple store ~ 3 yıl önce
Herks kaptani suclamis ama kimse de bu adamlarin yolcu icine neden boyle bir kiyafetle girdigini sorgulamamis ? Yer gorevlileri neden hastayi once almamis, hasta ucaga geldiginde bu gorevlilere neden kimse mudahele etmemis, bu gorevliler gercekten her hastayi boyle kiyafetlemi tasiyor yoksa sadece Thy ye gelirken mi boyle giyiniyorlar bunlarin sorgulanmasi gerekir. Yoksa bunlar Alman herseyin iyisini bilir deyip vurun abaliya demek isin kolayi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000