04 Ekim 2008, Cumartesi 22:34:28

THY UÇAĞINDA HAKİM KRİZİ

Diyarbakır'dan İstanbul'a gidecek THY uçağının yolcusu ağır ceza hakimi H.A., güvenlik kontrolünde X-Ray cihazından geçtikten sonra tüm yolculara yapıldığı gibi üzeri aranmak istenince karşı çıktı.
  • Arkadaşlar siz neden bahsediyorsunuz ya o uçağı uçuracak kaptan o uçakta görev yapacak hostes teknisyen değil uçuşa giderken normal girişlerinde bile kemerleri çıkartılana kadar aranıyor.VIP deki uygulamayı bilmiyorum ama sivil havacılık kanunlarının herkese eşit olduğunu biliyorum.Herhalde bu uygulamada sivil havacılık kurallarına uygun olarak devletlerce uygulanıyordur.Bu gün hakime yarın başka devlet çalışanlarına .Türkiyede devlet hizmetinde çalışan ların hepsi o zaman bu uygulamaya tabii tutulsun.Mantık işi mi bu.Bırakalım bu kartvizit olaylarını.O bahsettiğiniz şahısların adını bile anmak istemiyorum burada.Olayı nereden nereye getiriyorsunuz.AKTÜTÜN köündeki şehitlerimizin acıları çok yeni.17 şehidimize allah tan rahmet diler kederli ailelerine de başsağlığı diliyorum ve bu olayı da şiddetle kınıyorum.
  • KIRIKKANAT arkadaşımızın bir eksiği var,Sadece eski milletvekilleri değil,vaktiyle PKK terör örgütüne üye olmaktan yargılanan ve suçları sabit görülüp mahkum edilen daha sonrada Avrupa Birliğinin sözde demokratik açılım telkinleri(baskısıyla)serbest bıraktırdığı PKK lı eski milletvekilleride şu anda VIP listesinde yer alıyorlar ve VIP salonlarında ağırlanarak,uçaklara VIP olarak biniyorlar!A benim gariplikler deryası ülkem!Yahu PKK lılar VIP den geçince normalde,memleketim hakimi üstünü aratmayıncamı tuhaf oluyor?(Buarada Hakimde olsan üstün aranacak okadar!Ancak PKK lılarda VIP den geçmeyecekler,VIP muamelesi görmeyecekler deee bunu hangi delikanlı yapacak yaptıracak önleyecek işte orası büyük muamma!!!Hadeee VIP ye bir,iki yokmu başka PKK lııı..
  • çatlak hakim sonuçta 3 kuruşa çalışan bi devlet memurusun olaya bı de boyle bakıp fazla kasılma
  • Sayın Kırıkkanat, hakim ve savcının diğer memurlardan ne farkı varki VIP den girsinler.??? O zaman herkes VIP den giriş yapsın. Bırakın bu ayrıcalık görme durumlarını, herkese eşit şekilde muamele edilmeli bence.

Üzerini aratmadan hakim H.A. uçağa binince kriz çıktı. Uçağın pilotu, tüm yolcuları uçaktan indirince yolcuların tepkisine neden olan hakim H.A., bu kez aramadan geçerek kriz son buldu.

Diyarbakır'dan İstanbul'a saat 09.50'de kalkacak THY'nin 631 sefer sayılı uçağına yolcu olarak binmek isteyen İstanbul'da görev yapan hakim H.A.'nın, güvenlik kontrolünden geçerken, polislere "Ben hakimim üzerimi arayamazsınız" dediği ileri sürüldü. Polislerle tartışan H.A., üzerini aratmadan uçağa bindi.

Havaalanı polisleri durumu kaptan pilota bildirmesi üzerine, uçak içinde de pilot ile hakim arasında tartışma devam etti. H.A.'nın tavrını sürdürmesi üzerine pilot uçaktaki tüm yolcuları indirdi. Yolcuların H.A.'ya "Sizin yüzünüzden mağdur oluyoruz. Hoş değil" diye tepki göstermesi üzerine hakim, güvenlik kontrolünden geçip üzerini arattıktan sonra kriz son buldu. Saat 09.50'de kalkması gereken uçak saat 11.40'da havalandı.

THY UÇAĞINDA HAKİM KRİZİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

memur ~ 10 yıl önce
Arkadaşlar siz neden bahsediyorsunuz ya o uçağı uçuracak kaptan o uçakta görev yapacak hostes teknisyen değil uçuşa giderken normal girişlerinde bile kemerleri çıkartılana kadar aranıyor.VIP deki uygulamayı bilmiyorum ama sivil havacılık kanunlarının herkese eşit olduğunu biliyorum.Herhalde bu uygulamada sivil havacılık kurallarına uygun olarak devletlerce uygulanıyordur.Bu gün hakime yarın başka devlet çalışanlarına .Türkiyede devlet hizmetinde çalışan ların hepsi o zaman bu uygulamaya tabii tutulsun.Mantık işi mi bu.Bırakalım bu kartvizit olaylarını.O bahsettiğiniz şahısların adını bile anmak istemiyorum burada.Olayı nereden nereye getiriyorsunuz.AKTÜTÜN köündeki şehitlerimizin acıları çok yeni.17 şehidimize allah tan rahmet diler kederli ailelerine de başsağlığı diliyorum ve bu olayı da şiddetle kınıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ceviz ~ 10 yıl önce
KIRIKKANAT arkadaşımızın bir eksiği var,Sadece eski milletvekilleri değil,vaktiyle PKK terör örgütüne üye olmaktan yargılanan ve suçları sabit görülüp mahkum edilen daha sonrada Avrupa Birliğinin sözde demokratik açılım telkinleri(baskısıyla)serbest bıraktırdığı PKK lı eski milletvekilleride şu anda VIP listesinde yer alıyorlar ve VIP salonlarında ağırlanarak,uçaklara VIP olarak biniyorlar!A benim gariplikler deryası ülkem!Yahu PKK lılar VIP den geçince normalde,memleketim hakimi üstünü aratmayıncamı tuhaf oluyor?(Buarada Hakimde olsan üstün aranacak okadar!Ancak PKK lılarda VIP den geçmeyecekler,VIP muamelesi görmeyecekler deee bunu hangi delikanlı yapacak yaptıracak önleyecek işte orası büyük muamma!!!Hadeee VIP ye bir,iki yokmu başka PKK lııı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz44 ~ 10 yıl önce
çatlak hakim sonuçta 3 kuruşa çalışan bi devlet memurusun olaya bı de boyle bakıp fazla kasılma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ağa ~ 10 yıl önce
Sayın Kırıkkanat, hakim ve savcının diğer memurlardan ne farkı varki VIP den girsinler.??? O zaman herkes VIP den giriş yapsın. Bırakın bu ayrıcalık görme durumlarını, herkese eşit şekilde muamele edilmeli bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000