14 Eylül 2014, Pazar 09:12:13

THY UÇAĞINDA BÜYÜK PANİK

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Lefkoşa'ya gitmek üzere havalanan yolcu uçağında kabin basıncı düşünce uçak acil iniş yaptı.
  • bugünde aynı sekilde thy antalya uçagı büyük sorun yasadı yıldırım carpmasından dolayı
  • Arkadaşlar gitarist arkadaşımız kimseyi suçlamıyor ki! aynı uçakta bende vardım uçakta aniden gaz maskeleri otomatik olarak açıldı ,üç dört dakika sonra anons yapıldı gaz maskelerini takın diye. O anda yolcular panikledi ilk defa böyle durumla karşılaşanlar vardı.Pİilotlar uçağa kumanda ettikleri için normal duruma geçince ikinci anonsu tahminen yirmi dakika sonra yapabildiler.(Kule ile Antalya ya iniş izni almak için görüşmeleri oldu her halde) Bu arada uçak titanik filminde ki gibi sağa sola yalpaladı irtifa kaybı gibi bişeyler oldu bu da yolcuları korkuttu.Allahın izniyle ve pilot kardeşlerimizin çabalarıyla sağ salim Antalya hava alanına iniş gerçekleştirildi.
  • haberlerde insanların feryatları düşündürücüydü,pilotların hiçbir bilgi vermemeleri kabin görevlilerinin ilgilenmemeleri.resmen trajedi.TYH gibi türkiyenin en önde gelen havayolu firmasında bu personeller çalışıyorsa diğer havayollarının personel kalitesini düşünemiyorum.havayolu firmaları güzel hostes seçecez diye zeka kırıntısı olmayan personel seçmeye devam ederse vay halimize:)Geçen yıl yurtdışından dönerken bindiğim uçağın içerisi rezaletti oturcağımız koltuklar kreker kıntılarıyla doluydu yerlerde çöpler ama kimin umurunda doğru yaa , bizi karşılayan maymun gibi sırıtan sexy görünecem diye bir tarafını yırtan hostesler olsun yeter dimi İNSAN KAYNAKLARI :):)Teşekkürler
  • Sevgili Ünlü Gitarist, Kabin basıncı düşünce aniden alçalan uçak senin dediğin gibi ciddi bir düşme tehlikesi içinde olduğundan değil, iç ve dış basıncı ayarlamak için bilinçli olarak pilotlar tarafından irtifası düşürülmek istendiği için alçalır. Buna da emergency descend denilir. Şimdi sen ya bunları aç oku havacı ol ya da güzel kardeşim gitar çalmaya devam et kafana göre uçak düşürme.

Alınan bilgiye göre, dün saat 20.10'da Sabiha Gökçen Havalimanından havalandıktan kısa bir süre sonra kabin basıncı düşen TK 0970 sefer sayılı THY uçağı, pilotun durumu kontrol altına almasının ardından Antalya Havalimanına acil iniş yaptı. Uçak burada bakıma alındı.

Uçağın yolcularından Esma Şiranlı, uçak hareket ettikten kısa bir süre sonra alçalmaya başladıklarını belirterek, "Bir anda oksijen maskeleri açıldı. Çok korktuk. Kısa bir süre sonra ise uçak tekrar yükselmeye başladı. Bize Antalya'ya acil iniş yapacaklarını söylediler. 15 dakika kadar sonra da Antalya olduğunu öğrendiğimiz havalimanına indik. 80 kadar yolcu var. İlerleyen saatlerde başka bir uçakla Kıbrıs'a gidebileceğimiz söylendi, halen bekliyoruz" dedi.

Uçaktaki bazı yolcuların yaşanan panik nedeniyle kendinden geçtiği ve çığlık çığlığa kaldığı belirtilirken, yolcular için tahsis edilen yeni uçağın bu sabah TSİ 05:23'de Ercan için kalkış yaptığı ve Lefkoşa'ya sorunsuz iniş yaptığı öğrenildi.

Bu arada uçaktaki yolculardan ünlü gitarist Okan Ersan olayla ilgili Facebook üzerinden yazdığı iletide şu ifadeleri kullandı: 'SAV-ECN seferini yapan THY'ye ait TK0970 sefer sayılı uçakta havada tehlike atlattık.Kabin basıncının düşmesi ile ani oksijen kapakları açılan uçak ciddi bir düşme tehlikesi yaşadı.Olay uzun bir süre irtifa kaybı ile devam etti ve 30dk oksijen maskeleri ile Antalya ya inebildik.Kriz geçiren yolcular,endişeli anı yaşayan herkes ve ben sağ salim indiğimize inanamıyoruz.Olay anında Pilotlardan hiçbir ciddi açıklama yapılmaması pilot kabininde çok ciddi bir stres yaşandığının kanıtı..Şu an Antalyada yolcularla birlikte bekliyoruz ama hiçbir THY yetkilisi henüz bizim ile temas kurmadı.Oysa ki çok ciddi yaşanan bu şok sonrası yolcuların sakinleştirilmesi ve açıklama yapılması gerekmezmiydi?Sanırım olayın boyutu o kadar ciddi ki ne diyeceklerini bile bilemiyorlar.'

THY UÇAĞINDA BÜYÜK PANİK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

gerçek ~ 1 yıl önce
bugünde aynı sekilde thy antalya uçagı büyük sorun yasadı yıldırım carpmasından dolayı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yakamoz ~ 4 yıl önce
Arkadaşlar gitarist arkadaşımız kimseyi suçlamıyor ki! aynı uçakta bende vardım uçakta aniden gaz maskeleri otomatik olarak açıldı ,üç dört dakika sonra anons yapıldı gaz maskelerini takın diye. O anda yolcular panikledi ilk defa böyle durumla karşılaşanlar vardı.Pİilotlar uçağa kumanda ettikleri için normal duruma geçince ikinci anonsu tahminen yirmi dakika sonra yapabildiler.(Kule ile Antalya ya iniş izni almak için görüşmeleri oldu her halde) Bu arada uçak titanik filminde ki gibi sağa sola yalpaladı irtifa kaybı gibi bişeyler oldu bu da yolcuları korkuttu.Allahın izniyle ve pilot kardeşlerimizin çabalarıyla sağ salim Antalya hava alanına iniş gerçekleştirildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
buğra ~ 4 yıl önce
haberlerde insanların feryatları düşündürücüydü,pilotların hiçbir bilgi vermemeleri kabin görevlilerinin ilgilenmemeleri.resmen trajedi.TYH gibi türkiyenin en önde gelen havayolu firmasında bu personeller çalışıyorsa diğer havayollarının personel kalitesini düşünemiyorum.havayolu firmaları güzel hostes seçecez diye zeka kırıntısı olmayan personel seçmeye devam ederse vay halimize:)Geçen yıl yurtdışından dönerken bindiğim uçağın içerisi rezaletti oturcağımız koltuklar kreker kıntılarıyla doluydu yerlerde çöpler ama kimin umurunda doğru yaa , bizi karşılayan maymun gibi sırıtan sexy görünecem diye bir tarafını yırtan hostesler olsun yeter dimi İNSAN KAYNAKLARI :):)Teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
abartın ~ 4 yıl önce
Sevgili Ünlü Gitarist, Kabin basıncı düşünce aniden alçalan uçak senin dediğin gibi ciddi bir düşme tehlikesi içinde olduğundan değil, iç ve dış basıncı ayarlamak için bilinçli olarak pilotlar tarafından irtifası düşürülmek istendiği için alçalır. Buna da emergency descend denilir. Şimdi sen ya bunları aç oku havacı ol ya da güzel kardeşim gitar çalmaya devam et kafana göre uçak düşürme.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000