05 Kasım 2014, Çarşamba 22:14:27

THY UÇAĞINDA BOMBA NOTU PANİK YARATTI

Atatürk Havalimanı’nda bomba paniğinin yaşandığı, THY’nin İzmir seferini yapacak uçağın yolcuları tek tek arandı.
  • neyseki thy nin İngilizce bilmeyen kabin memurları İngilizce yazılı bomba var notunu okuyabilmiş :)
  • Al iste... kim gicikligina yapti ki ...
  • belli ki bunu biri THY'ye gıcıklıgına yapmış kaos yaratmak için, insanları korkutmak için terbiyesiz.
  • Daha hala uçak gecikmesinden bahsediyorlar Allahım inanamıyorum yol böyle bişey ya. Bomba var yazılmış anlamıyormusunız nolcak bu yolcular böle ya allahım yarabbim...

Türk Hava Yolları’nın TK-2332 sefer sayılı İstanbul - İzmir seferini yapacak olan uçak, yolcu alımını tamamladıktan sonra kabin memurları uçağın tuvaletinde İngilizce 'Bomba var' yazılı bir kağıt buldu.

Durumun ardından olay kaptan pilota bildirilirken uçakta acil durum prosedürü uygulandı. Kaptan pilot anons ederek yolcuların uçaktan indirilerek arama yapılacağını söyledi. Daha sonra uçak güvenli bir bölgeye çekilerek aranmaya alınırken yolcular ise terminalde tek tek arandı.

İzmir yolcularından Oğuz Tümiş, güvenlik nedeniyle aşağıya indirildiklerini belirtirken, “Uçakta uçuş saatini geciktik. Daha sonra güvenlik nedeniyle tekrar aşağıya ineceksiniz dediler. Aşağıya indik ve otobüslerde beklemeye başladık. Daha sonra havalimanına geri döndük. Polis memurlarının söylediğine göre uçakta bomba ihbarı olduğu için hem yolcular hem de uçak aramaya alınacağını söylediler” dedi.

Kaptanın anonsuyla birlikte güvenlik nedeniyle eşyalarıyla birlikte uçaktan indirildiklerini söyleyen Gülhan Ural, “Saat 17.00’de kalkması gereken uçak, 17.10’da kaptanın anonsuyla birlikte güvenlik problemi olduğu söylendi. Uçak boşaltıldı ve boşaltıldıktan sonra otobüslerde bekledik yaklaşık 20 dakika. Sonrasında bizi buraya getirdiler. Uçağın bir yerinde bomba olduğu yazılıymış. Bunun üzerine tekrar arama yapılacağını söylediler. Kaptan da güvenlik nedeniyle yolcuların eşyalarıyla birlikte uçaktan ayrılmasını söyledi” şeklinde konuştu.

‘FİLME YAKALANDIK”
İzmir’e bir sinema filmi çekimi için giderken İstanbul’da filme yakalandığını söyleyen sinema yönetmeni Gani Rüzgar Şavata ise, “Erbil’den geliyorum, aktarmalı İzmir’e gidiyorum. Bir film çalışmamız var. Ama maalesef burada bir filme yakalandık. Uçakta herhangi bir panik yaşanmadı. Sadece uçağında tuvaletine bir şeyler yazmışlar uçakta bomba var diye. Milleti gayet normal aşağıya indirdiler. Uçak saat 17.00’de kalkacaktı ama artık bilmiyorum kaçta kalkacak” dedi.

Yapılan aramalar sonrasında uçakta şüpheli herhangi bir duruma rastlanmadı. Yolcular ise başka bir uçakla saat 19.00'da İzmir'e hareket etti.

THY UÇAĞINDA BOMBA NOTU PANİK YARATTI

Facebook Yorum

Yorumlar

:) ~ 4 yıl önce
neyseki thy nin İngilizce bilmeyen kabin memurları İngilizce yazılı bomba var notunu okuyabilmiş :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kral ~ 4 yıl önce
Al iste... kim gicikligina yapti ki ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dişçi ~ 4 yıl önce
belli ki bunu biri THY'ye gıcıklıgına yapmış kaos yaratmak için, insanları korkutmak için terbiyesiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Daha hala uçak gecikmesinden bahsediyorlar Allahım inanamıyorum yol böyle bişey ya. Bomba var yazılmış anlamıyormusunız nolcak bu yolcular böle ya allahım yarabbim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000