12 Mart 2014, Çarşamba 08:35:32

THY UÇAĞINA YİNE LAZER TUTULDU!

Türk Hava Yolları'nın Kiev-İstanbul seferini yapan yolcu uçağının kokpitine lazer tutuldu.
  • Nasıl insan bunlar onca insanın hayatına mal olcaklar gerizekalı sıgırlar
  • bunu yapanları laserle hadım etmek lazım..
  • Ne kadar umursamaz bi milletiz arkadaslar edidortorlere laf gonderenler cahil insanlar lazer deyip gecmeyin pilot alcalmaya baslamis ya dikkati dagilsa ya ucak senin evinin tepesine dusse onca insanin ne gunahi var Boyle insanlari toplatip ibreti alem icin 10.000 feetden assagi aticaksin. Airport Haber'e basarilar diliyorum cok guzel haberleriniz var tebrikler
  • Arkadaşlar gerçekten merakımdan soruyorum. Cidden uçağa tutulan lazer pilotları etkiliyormu, ve o kadar uzak mesafeden pilotu nnasıl tutturabiliyorlar?

Türk Hava Yolları’nın Kiev- İstanbul seferini yapan yolcu uçağına, iniş için alçaldığı sırada Beylikdüzü üzerinden lazer tutuldu.

TK460 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, saat 22.30’da Atatürk Havalimanı’na iniş için alçalmaya başladı. Bu sırada uçağın kaptan pilotu, Beylikdüzü üzerinden uçağa lazer tutulduğunu fark etti. Pilot durumu Atatürk Havalimanı Kontrol Kulesi’ne bildirdi.

Polis ekipleri, uçağa lazer tutarak uçuş güvenliğini tehlikeye sokan kimliği belirsiz kişi ya da kişileri bulmak için bölgede arama çalışmalarına başladı. Ancak uçağa lazer tutan şehir magandalarına ulaşılamadı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 1 Ocak 2014'te yürürlüğe konulan yönetmeliğine göre, hava araçlarına lazer tutan kişilere 10 bin TL para cezası kesilebiliyor.

THY UÇAĞINA YİNE LAZER TUTULDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Nasıl insan bunlar onca insanın hayatına mal olcaklar gerizekalı sıgırlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lazer ~ 4 yıl önce
bunu yapanları laserle hadım etmek lazım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ne kadar umursamaz bi milletiz arkadaslar edidortorlere laf gonderenler cahil insanlar lazer deyip gecmeyin pilot alcalmaya baslamis ya dikkati dagilsa ya ucak senin evinin tepesine dusse onca insanin ne gunahi var Boyle insanlari toplatip ibreti alem icin 10.000 feetden assagi aticaksin. Airport Haber'e basarilar diliyorum cok guzel haberleriniz var tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot uygulaması ~ 4 yıl önce
İşte ona hava yolu pilotu demezler...
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Arkadaşlar gerçekten merakımdan soruyorum. Cidden uçağa tutulan lazer pilotları etkiliyormu, ve o kadar uzak mesafeden pilotu nnasıl tutturabiliyorlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 4 yıl önce
Beni etkilemiyor, ben lazere değil önümdeki aletlerle piste bakıyorum...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000