26 Şubat 2010, Cuma 16:55:07

THY UÇAĞINA YILDIRIM ÇARPTI

Türk Hava Yolları’nın (THY) Ankara İstanbul seferini yapmakta olan TC - JMK kuyruk kodlu Airbus A321 -232 tipindeki yolcu uçağına Ankara’dan saat 14.15’te havalandıktan yaklaşık 10 dakika sonra yıldırım isabet etti.
  • Cemaatten toplu halde duaya ihtiyaç var. Hadi bakalım deveciler.
  • Ucaklar faraday cage faraday kafesi esasina gore yapildigindan yildirim carpmasi gibi doga olaylari ucagin icindeki yolculari etkilemeyecektir .. herkese gecmis olsun ama haber degeri yoktur...
  • malesef yorum gonderen arkadasların yarısından cogu gondermek icin gondermis bu yıldırımın thy ıle veya baska havayolu ile ne ilgisi var tamamen dogal bir olay ve havacılıkta gayet normal bir olay. ucakta kazasız normal inis yapmis zaten. ekibe ve yolculara gecmis olsun.
  • Bakan istifa. Bakanin soyadi ucagi carpti.THY'ye Allah'a emanet.Rezil deveciler ucaga yildirim carpmasini onleyemdi.Yorumlara bakinca bu cahil insanlar ile ayni oksijeni soluduguma pisman oluyorum.Adam iman gucunden falan bahsediyor neymis daha az yakit harcarmis.Eee egitim cehaleti almis kendileri baki kalmis.Yazik ki ne yazik.Bunda bile hukumete bindirin.Yaziklar olsun sizin gibi kafasiz mahlukatlara.

Türk Hava Yolları’nın TK 129 sefer sayılı Ankara- İstanbul uçağı tarife saatinden yaklaşık 15 dakika gecikmeyle havalandıktan sonra başkentin üzerini kaplayan bulutların arasına girdi.

Ankara’da fırtına ve yağmura neden olan olumsuz hava koşulları yaklaşık 4 bin metreye yükselen uçağa yıldırım isabet etmesine neden oldu. Neredeyse tamamı dolu olan uçağın gövdesinde yüksek bir ışık şiddetiyle birlikte patlamaya neden olan yıldırım yolcular arasında korkuya neden oldu.

Patlama sesinin duyulmasından kısa bir süre sonra yolcuları sakinleştirmek üzere anons yapan Kaptan pilot Ejder Akkoç, yıldırımın uçakta herhangi bir zarara neden olmadığını, uçağın normal olarak İstanbul’a uçmaya devam edeceğini bildirdi.

Uçakta Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Kanal 24 Televizyonu program yapımcısı Hakan Çelik ile Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden Mustafa Öztartan’ın da aralarında bulunduğu 170 civarında yolcu seyahat ediyordu.

Uçak yaşanan bu olayın ardından sorunsuz bir şekilde İstanbul Atatürk Havalimanı'na indi.

(Posta)

THY UÇAĞINA YILDIRIM ÇARPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 8 yıl önce
Cemaatten toplu halde duaya ihtiyaç var. Hadi bakalım deveciler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ucaklar faraday cage faraday kafesi esasina gore yapildigindan yildirim carpmasi gibi doga olaylari ucagin icindeki yolculari etkilemeyecektir .. herkese gecmis olsun ama haber degeri yoktur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
malesef yorum gonderen arkadasların yarısından cogu gondermek icin gondermis bu yıldırımın thy ıle veya baska havayolu ile ne ilgisi var tamamen dogal bir olay ve havacılıkta gayet normal bir olay. ucakta kazasız normal inis yapmis zaten. ekibe ve yolculara gecmis olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bakan istifa. Bakanin soyadi ucagi carpti.THY'ye Allah'a emanet.Rezil deveciler ucaga yildirim carpmasini onleyemdi.Yorumlara bakinca bu cahil insanlar ile ayni oksijeni soluduguma pisman oluyorum.Adam iman gucunden falan bahsediyor neymis daha az yakit harcarmis.Eee egitim cehaleti almis kendileri baki kalmis.Yazik ki ne yazik.Bunda bile hukumete bindirin.Yaziklar olsun sizin gibi kafasiz mahlukatlara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000