31 Mart 2011, Perşembe 10:26:49

THY UÇAĞINA FORKLİFT ÇARPTI

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı’nda geri vitesle hareket eden forklift, İstanbul’a kalkmak için bekleyen Türk Hava Yolları’na (THY) ait Airbus A319 tipi uçağa çarptı.
  • 52 havacılıkta yaşlı olarak nıtelendırılmez asla.. bız ona tecrubelı derız yenı yetme olsadı tecrubesz ondan oldu dıcektınız.. illa kulp bulma peşınde herkes baska bısı dııl.. geçmış olsun denceıne neler denıo !!!
  • e hadi go home 52lik dedeler evinize artık...bunun son yok....
  • Biz ne cevherler gördük ama insanın olduğu her yerde hata vardır İngilizcen çok iyi olabilir,zekan en üst düzeyde olabilir ama geri vitesi karıştırabilir sende bu hataya düşebilirsin şaşırmaya gör.İyi İngilizce bilmen bu hatayı yapmanı engellmez öyle olsa bu tür kazalar İngiltere'de olmazdı.
  • Bende havacılık sektöründe çalışıyorum ve 52 yaşında olmak bu iş için çok da yaşlı olmak değildir. Tam tersi bilgi ve tecrübenin en fazla olduğu zamanlardır. O meydanda tek başına çalışması fiziksel açıdan yorucu ve sakıncalı olabilir ama her ekibin başında bu yaşlarda tecrübeli sözü geçen abilerimizin olması gerekiyor diye düşünüyorum.
Uçağın gövde ve radar anteninin zarar görmesi nedeniyle uçuş iptal edildi, uçakta bulunan 45 yolcu otobüslerle İstanbul’a gönderildi.

Olay, dün saat sabah 07.00 sıralarında Anadolu Üniversitesi Havaalanı’nda meydana geldi. THY’da teknisyen olarak çalışan 52 yaşındaki Kazım Gürcan Tepeli, saat 08.15’te İstanbul’a kalkacak olan Airbus A319 tipi uçağın son kontrollerini yaptı. Daha sonra kargo kapağını kapatan Tepeli forklifte bindi. Tepeli, dalgınlıkla geri viteste kalkınca kullandığı forklift uçağa çarptı.

Kaza nedeniyle uçağın gövde kısmı ve radar anteni zarar görmesi üzerine uçuş iptal edildi. Uçağın 45 yolcusu ise havaalanına gelen şehirlerarası yolcu otobüslerinin servis minibüslerine aktarılarak otogara, oradan da otobüslerle İstanbul’a gönderildi. Olayın ardından Kazım Gürcan Tepeli’nin baygınlık geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

(Hürriyet)

THY UÇAĞINA FORKLİFT ÇARPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Misafir ~ 7 yıl önce
52 havacılıkta yaşlı olarak nıtelendırılmez asla.. bız ona tecrubelı derız yenı yetme olsadı tecrubesz ondan oldu dıcektınız.. illa kulp bulma peşınde herkes baska bısı dııl.. geçmış olsun denceıne neler denıo !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
e hadi go home 52lik dedeler evinize artık...bunun son yok....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Biz ne cevherler gördük ama insanın olduğu her yerde hata vardır İngilizcen çok iyi olabilir,zekan en üst düzeyde olabilir ama geri vitesi karıştırabilir sende bu hataya düşebilirsin şaşırmaya gör.İyi İngilizce bilmen bu hatayı yapmanı engellmez öyle olsa bu tür kazalar İngiltere'de olmazdı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bende havacılık sektöründe çalışıyorum ve 52 yaşında olmak bu iş için çok da yaşlı olmak değildir. Tam tersi bilgi ve tecrübenin en fazla olduğu zamanlardır. O meydanda tek başına çalışması fiziksel açıdan yorucu ve sakıncalı olabilir ama her ekibin başında bu yaşlarda tecrübeli sözü geçen abilerimizin olması gerekiyor diye düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000