19 Temmuz 2009, Pazar 13:33:59

THY uçağına bomba ihbarı

Türk Hava Yolları'nın(THY) İstanbul İzmir seferini gerçekleştirecek olan yolcu uçağına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • THY bitmiştir, bitirilmiştir.
  • Sen ne çok şey biliyormuşsun.Cia filan.Önce ülkenin adını yazarken özel isim olduğu için ilk harfini büyük yaz.Türkiye olmalı.Dün(pazar) tüm uçaklar zaten en az 45 er dk gecikmeli kalktı.Süper meydan AHL hesapsız büyümenin,altyapısız gelişmenin örneklerini veriyor.Kontrolörlerde beyinlerini yiyorlar bu arada.Al takke ver küllah.İşte size Dhmi hizmetleri.
  • bu durumu yorulamak icin oyle havacilik bilgisine falan gerek yok. mantikli dusunmek yeter(ki genelde yapamiyoruz bunu) THY hicbir seyi sansa birakmamis ve ucagi seferden almis ki bu davranis havayolu sirketlerine prestij katar. THY nin guvenlige ne kadar onem verdigini ortaya koyar. Yasanan gecikmenin anlasilabilmesi icinse havacilik bilgisine yani bu sektoru bilmeye ihtiyac vardir. Bir ucagin plani disinda hazirlanip baska bir sefere verilmesi o ucaga kabin ekibi ve pilotlar bulmak ucagin teknik hazirliklari vs. derken bu gecikme normaldir. Son olarak THY nin bu tarz olaylarda hassas davranmasinin nedeni, CIA' in turkiyeden kalkan bir ucagin abd veya bir avrupa ulkesinde terorist bir eyleme karismasi beklentisi oldugunu bildirmesidir.

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan bugün saat 08:00'da havalanması planlanan Türk Hava Yolları'nın 312 sefer sayılı İzmir uçağına yolcu alımından önce bomba ihbarı yapıldı.

Bunun üzerine uçak bomba imha ekipleri tarafından yeniden arandı. Yapılan aramalarda ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı.

Bomba ihbarının yapıldığı uçak seferden çekilirken, yolcular 2 saat 20 dakika gecikmeli olarak THY'nin başka bir uçağıyla saat 10:20'de İzmir'e hareket etti.

Habertürk

THY uçağına bomba ihbarı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
THY bitmiştir, bitirilmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sen ne çok şey biliyormuşsun.Cia filan.Önce ülkenin adını yazarken özel isim olduğu için ilk harfini büyük yaz.Türkiye olmalı.Dün(pazar) tüm uçaklar zaten en az 45 er dk gecikmeli kalktı.Süper meydan AHL hesapsız büyümenin,altyapısız gelişmenin örneklerini veriyor.Kontrolörlerde beyinlerini yiyorlar bu arada.Al takke ver küllah.İşte size Dhmi hizmetleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu durumu yorulamak icin oyle havacilik bilgisine falan gerek yok. mantikli dusunmek yeter(ki genelde yapamiyoruz bunu) THY hicbir seyi sansa birakmamis ve ucagi seferden almis ki bu davranis havayolu sirketlerine prestij katar. THY nin guvenlige ne kadar onem verdigini ortaya koyar. Yasanan gecikmenin anlasilabilmesi icinse havacilik bilgisine yani bu sektoru bilmeye ihtiyac vardir. Bir ucagin plani disinda hazirlanip baska bir sefere verilmesi o ucaga kabin ekibi ve pilotlar bulmak ucagin teknik hazirliklari vs. derken bu gecikme normaldir. Son olarak THY nin bu tarz olaylarda hassas davranmasinin nedeni, CIA' in turkiyeden kalkan bir ucagin abd veya bir avrupa ulkesinde terorist bir eyleme karismasi beklentisi oldugunu bildirmesidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000