14 Temmuz 2015, Salı 09:05:22

THY uçağı test sırasında arızalandı

Türk Hava Yolları’na teslim edilmek için hazırlanan Boeing 737-900 tipi uçak, uçuş testleri sırasında teknik arıza yaşadı.
  • Buraya ilk yorumumu yazıyorum , insanlar bilmedikleri olaylar hakkında hiç araştırma yapmadan kesin bilgilere sahip olmadan ne güzel atıp tutuyorlar. Hayırlı bayramlar.
  • Boeing 737-900 uçağı ileride çok büyük devrim yapacaktır,çünkü bu uçağın çok üst seviyede yolçu kapasitesi bulunuyor. O yüzden geleçekte çok dah fazla Boeing 737-900 modeli satın alınması kaçınılmaz olaçaktır havacılıktaki büyümeyle beraber. Şu an Boeing 737-800 Modeli uçağı daha halen göz bebeği uçağı bir çok havayolu şirketinin.Bunu net bir şekilde söyleyebilirdik Boeing için önemli olan 737-700 modeli uçağına müşteri bulabilmezidir , çünkü bu uçak diğer iki 737 modelerinin tamamen gölgesinde olan bir uçak.Buda Boeing için çok sakıncalı.
  • Brezilyada hicbir test ucusu sorunsuz tamamlanmadi,her seferinde standart test usullerinin birinde veya fazlasinda hep sorun cikti ve uzadi hep test sureci,ikincisi meydan cok tuhafti,dag yamacinda ogleden sonralari cok sorunluydu..yani testi gidip istanbulda samandira meydaninda yapmak gibi...
  • Brezilyadan aldigimiz ucaklari brezilyada hangi havaalaninda ve nasil test ettigimiz yazsam oturup aglarsiniz

Türk Hava Yolları’na teslim edilmek için hazırlanan Boeing 737-900 tipi uçak, uçuş testleri sırasında teknik arıza yaşadı.

ABD’deki Boeing’in tesislerinden test uçuşu için havalanan TC-JYP kuyruk tescilli Boeing 737-900 tipi uçak, teknik bir arıza yaşadı.
Arızaya ilişkin detay verilmezken uçak havada kısa bir tur attıktan sonra Boeing Field’e inişini gerçekleştirdi.

42014 seri numarasıyla üretilen Boeing 737-900 tipi uçak önümüzdeki günlerde THY’ye teslim edilecek.

©AirportHaber

THY uçağı test sırasında arızalandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

BFI ~ 3 yıl önce
Buraya ilk yorumumu yazıyorum , insanlar bilmedikleri olaylar hakkında hiç araştırma yapmadan kesin bilgilere sahip olmadan ne güzel atıp tutuyorlar. Hayırlı bayramlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet Avşat ~ 3 yıl önce
Boeing 737-900 uçağı ileride çok büyük devrim yapacaktır,çünkü bu uçağın çok üst seviyede yolçu kapasitesi bulunuyor. O yüzden geleçekte çok dah fazla Boeing 737-900 modeli satın alınması kaçınılmaz olaçaktır havacılıktaki büyümeyle beraber. Şu an Boeing 737-800 Modeli uçağı daha halen göz bebeği uçağı bir çok havayolu şirketinin.Bunu net bir şekilde söyleyebilirdik Boeing için önemli olan 737-700 modeli uçağına müşteri bulabilmezidir , çünkü bu uçak diğer iki 737 modelerinin tamamen gölgesinde olan bir uçak.Buda Boeing için çok sakıncalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Brezilyada hicbir test ucusu sorunsuz tamamlanmadi,her seferinde standart test usullerinin birinde veya fazlasinda hep sorun cikti ve uzadi hep test sureci,ikincisi meydan cok tuhafti,dag yamacinda ogleden sonralari cok sorunluydu..yani testi gidip istanbulda samandira meydaninda yapmak gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Brezilyadan aldigimiz ucaklari brezilyada hangi havaalaninda ve nasil test ettigimiz yazsam oturup aglarsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
Bir pilot olarak cidden merak ettim. Yazar misiniz?
Thy bu ~ 3 yıl önce
Hersey beklenir.taseron sistemiyle calisiliyorsa herseye inanirim
anlat o zaman ~ 3 yıl önce
yalandan kim ölmüş, bırak bu ayakları, test in de bir prosedürü var, tamamlanmadan uçak airworthy olmadan ne o uçağı bir kaptan teslim alır ne de teknik ekip. laf olsun torba dolsun.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000