27 Mart 2016, Pazar 14:55:18

THY uçağı pistten çekici ile çıkarıldı

Türk Hava Yolları'nın dün Jakarta'dan Atatürk Havalimanı'na gelen yolcu uçağının pistten çekici ile çıkarıldığı öğrenildi.
  • Uzun mesafeli uçuşlarda stepne Kabin Amiri tarafından uçuş öncesi baş üstü bagajlarına konulur ve bir arıza durumunda F/O bunu kriko ile yerine takar, sanırım F/O asker kökenli ve çok yoğun olduğu için bu işi unutmuş.
  • Sivil pilot almaya devam edin siz..
  • Haberde geçen ve arka sol tekerlerden kurtulan bir parçanın öndeki motorlara -800 km hızla giderken - öne doğru kaçma ihtimali nasıl oluyor anlayamadım? Olsa olsa gövde veya kanatlara zarar verebilir herhalde?
  • ARFF hazır bekledi ve emniyeti sagladi

Türk Hava Yolları'nın dün Jakarta'dan Atatürk Havalimanı'na gelen yolcu uçağının pistten çekici ile çıkarıldığı öğrenildi.

Dün gece TK57 sefer sayısıyla Jakarta-İstanbul seferini yapan A330 tipi yolcu uçağının, kalkış yaptığı Soekarno Havalimanı'nda sol lastiğinde bir parça unutulduğu ve bu parçanın da İstanbul'a inişte lastiği patlattığı bildirildi.

Atatürk Havalimanı'na inen uçak pistten çekici ile çıkarılırken, Jakarta'da uçağa push back yapan aracın bir parçayı lastikte unuttuğu ve bu parçanın da inişte lastiği yardığı öğrenildi. Unutulan parçanın motora kaçma ihtimali nedeniyle ciddi tehlike atlatıldığı belirtiliyor. 

Yolcuları tahliye edilen uçak bakıma alındı.

©AirportHaber

THY uçağı pistten çekici ile çıkarıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

azerty ~ 2 yıl önce
Uzun mesafeli uçuşlarda stepne Kabin Amiri tarafından uçuş öncesi baş üstü bagajlarına konulur ve bir arıza durumunda F/O bunu kriko ile yerine takar, sanırım F/O asker kökenli ve çok yoğun olduğu için bu işi unutmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
budur abi ~ 2 yıl önce
bilen konuşsun ki öğrenelim. allah razı olsun kardeşim:)
100 bin Dolar ~ 2 yıl önce
Geçen gün bir haber vardı. Sivil bir pilot 100.000 dolara MAL oluyormuş. Sen de onlardan mısın?
devam.. ~ 2 yıl önce
Sivil pilot almaya devam edin siz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arıza-lı-sı-nız ~ 2 yıl önce
ya sivil pilotla ne alakası var haberi doğru okuyun lütfen. push back aracının parça unuttuğu tespit edilmiş. İlla muhalefetsiniz herşeye.
Nasıl yani? ~ 2 yıl önce
Haberde geçen ve arka sol tekerlerden kurtulan bir parçanın öndeki motorlara -800 km hızla giderken - öne doğru kaçma ihtimali nasıl oluyor anlayamadım? Olsa olsa gövde veya kanatlara zarar verebilir herhalde?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff ~ 2 yıl önce
ARFF hazır bekledi ve emniyeti sagladi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
6lı ~ 2 yıl önce
Siz ellemeyin yanmiyacaksa yakarsiniz, bozulmayacaksa bozarsiniz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000