04 Mart 2014, Salı 09:01:24

THY UÇAĞI PAS GEÇTİ!

Muğla ve bölgesinde etkili olan yağışlı hava uçak seferlerini de etkiledi.
  • "fly bye wire" değil "fly by wire" O zaman "uç güle güle sana kablo" gibi bir anlam çıkıyor ortaya
  • Fly bye wire uçaklarının kötü hava şartlarında zafı gibi bir yorum yapılmış. Yıllardır bu uçakları kullanıyoruz. Şirket limiti neyse o rüzgara kadar sorunsuz indirdik. Yani Airbus 320 den Airbus 380 e ve Boeing 777 den Boeing 787 kadar tüm uçaklarda fly bye wire teknolojisi kullanıyor. Tüm uçan pilotlarda bu teknolojiden çok mutlular. Yani sizin anladığınız dilden konuşursak fly bye wire olan F16 uçağı , mekanik kumanda sistemli F4 veya F 5 uçağından kötü mü? İşin doğrusu fly bye wire teknoloji ile uçmayan veya sağdan soldan aldığı bilgilerle yorum yapmaya çalışan bir kişi bu teknolojiyi kötüler. İlkel makaralı çelik telleri artık tarih oluyor.
  • zira buraya yorum yazmak için capt,cpt,cptn,captn....herneyse yada host, hostes,teknisen olma ön şartı aranmıyor olsa gerek sanırsam..ben hiçbiri değilim sadece hobim.seviyorum havacılığı uçakları ....şu önüne gelen yorum yazıyor muhabbeti sıktı artık.sanane kardeşim.kişilik haklarını ihlal etmediğim sürece istediğimi yazarım...ha bu arada nereye ineceğine bırakın da kaptan pilot karar versin.
  • Evet kimse havacı olmak zorunda değil ama bilmeyen adamın yorum yapması ukalalık tan başka birşey değildir, uygulama çok harika olmasada içerik bakımından güncel bilgilere ulaşmasını sağlıyor ilgilenen kişilerin ama bazen bu ilgilenen kişiler bir arkadaşın dediği gibi what's up tan msj yazar gibi yazıyor, az akıllı olun yaa ne çok seviyorsunuz bol keseden sallamayı.. Az sakin olun alpha Mike Quebec yaa. Bunun bir haber uygulaması olduğunu ve ciddi adamların güzel yazılar yazdığı bir bilgi platformu lütfen olduğu gibi kabullenin ve gerektiğinde okuyun geçin fazlasına gerek yok, madalya dağıtmıyor kimse ;-)

Muğla ve bölgesinde etkili olan yağışlı hava uçak seferlerini de etkiledi.

Dün İstanbul'dan havalanan ve İstanbul-Dalaman seferi yapan Türk Hava Yollarına ait TK 2560 Airbus yolcu uçağı aşırı yağış ve fırtına nedeniyle Dalaman Havalimanına iniş yapamadı ve 2 kez pisti pas geçti.

Yarım saat havada uçuş yaptığı öğrenilen uçağın, havanın düzelmemesi ve yakıtın azalması nedeniyle İzmir Adnan Menderes Havalimanına yöneldiği öğrenildi. 

THY UÇAĞI PAS GEÇTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
"fly bye wire" değil "fly by wire" O zaman "uç güle güle sana kablo" gibi bir anlam çıkıyor ortaya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Fly bye wire uçaklarının kötü hava şartlarında zafı gibi bir yorum yapılmış. Yıllardır bu uçakları kullanıyoruz. Şirket limiti neyse o rüzgara kadar sorunsuz indirdik. Yani Airbus 320 den Airbus 380 e ve Boeing 777 den Boeing 787 kadar tüm uçaklarda fly bye wire teknolojisi kullanıyor. Tüm uçan pilotlarda bu teknolojiden çok mutlular. Yani sizin anladığınız dilden konuşursak fly bye wire olan F16 uçağı , mekanik kumanda sistemli F4 veya F 5 uçağından kötü mü? İşin doğrusu fly bye wire teknoloji ile uçmayan veya sağdan soldan aldığı bilgilerle yorum yapmaya çalışan bir kişi bu teknolojiyi kötüler. İlkel makaralı çelik telleri artık tarih oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adam haklı ~ 4 yıl önce
zira buraya yorum yazmak için capt,cpt,cptn,captn....herneyse yada host, hostes,teknisen olma ön şartı aranmıyor olsa gerek sanırsam..ben hiçbiri değilim sadece hobim.seviyorum havacılığı uçakları ....şu önüne gelen yorum yazıyor muhabbeti sıktı artık.sanane kardeşim.kişilik haklarını ihlal etmediğim sürece istediğimi yazarım...ha bu arada nereye ineceğine bırakın da kaptan pilot karar versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Evet kimse havacı olmak zorunda değil ama bilmeyen adamın yorum yapması ukalalık tan başka birşey değildir, uygulama çok harika olmasada içerik bakımından güncel bilgilere ulaşmasını sağlıyor ilgilenen kişilerin ama bazen bu ilgilenen kişiler bir arkadaşın dediği gibi what's up tan msj yazar gibi yazıyor, az akıllı olun yaa ne çok seviyorsunuz bol keseden sallamayı.. Az sakin olun alpha Mike Quebec yaa. Bunun bir haber uygulaması olduğunu ve ciddi adamların güzel yazılar yazdığı bir bilgi platformu lütfen olduğu gibi kabullenin ve gerektiğinde okuyun geçin fazlasına gerek yok, madalya dağıtmıyor kimse ;-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000