24 Ocak 2012, Salı 16:01:26

THY UÇAĞI MUŞ'A İNEMEDİ...

İstanbul-Muş seferini yapan THY'ye ait uçak, havalanındaki yoğun sis sebebiyle iniş yapamadı...
  • bilmediğim için soruyorum. bu sistem tam oalrak nasıl çalışıyor acaba? maliyeti çok mu fazla? birde muş havalanı düz bir alana kurulu autopilot sistemi uygun mudur buraya? muş havalanı gibi bir yere kurulmak istenirse bu sistemin maliyeti ne kadar olur? şimdiden teşekkürler.
  • kaptanın ayjet 23.dönemden olduğunu duydum çok sağlam kaynaklardan...
  • skandal yazan komik adam; sana kalsa uçağa pilot da binmesin nasıl olsa oto-pilot kullanıyor.bana kalsa kimse uçağa binmesin yolcuları,herşeyi ışınlayalım, en güvenlisi.
  • Autopilot özelliği sadece uçağa değil pistin özelliklerine de bakar. Eğer pist iniş için -herhangibir sebepten dolayı- uygun değilse inmemek uçuş güveniği açısından en doğrusudur.Ufak bir hata bile ölmler ve milyonlarca dolar zarara sebep olur. Bir tarafta işe güce gecikmek, diğer tarafta ölmek var. Pilotlar doğur karar vermiş.
İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan tarifeli saati olan 12:50'de havalanan THY'ye ait TK 2692 sefer sayılı A320 tipi uçak, Muş Havaalanı'ndaki yoğun sis nedeniyle iniş yapamadı.
 
İstanbul-Muş seferini yapacak olan THY uçağı, kent üzerinde tur attıktan sonra Elazığ Havaalanı'na yönlendirilerek bu kente sorunsuz bir iniş gerçekleştirdi.

Bu arada, Türk Hava Yolları'nın TK2216 sefer sayılı İstanbul-Adıyaman uçağının da yoğun sis nedeniyle Adıyaman Havaalanı'na inemediği öğrenildi.

İstanbul'dan havalanan uçak Adıyaman semalarına geldiğinde iniş yapmak istedi fakat yoğun sis nedeniyle inemedi. Uçak Şanlıurfa GAP Havaalanı'na divert etti. Yolcular Şanlıurfa'dan özel araçlarla Adıyaman'a getirildi.
THY UÇAĞI MUŞ'A İNEMEDİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 6 yıl önce
bilmediğim için soruyorum. bu sistem tam oalrak nasıl çalışıyor acaba? maliyeti çok mu fazla? birde muş havalanı düz bir alana kurulu autopilot sistemi uygun mudur buraya? muş havalanı gibi bir yere kurulmak istenirse bu sistemin maliyeti ne kadar olur? şimdiden teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
kaptanın ayjet 23.dönemden olduğunu duydum çok sağlam kaynaklardan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
skandal yazan komik adam; sana kalsa uçağa pilot da binmesin nasıl olsa oto-pilot kullanıyor.bana kalsa kimse uçağa binmesin yolcuları,herşeyi ışınlayalım, en güvenlisi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Autopilot özelliği sadece uçağa değil pistin özelliklerine de bakar. Eğer pist iniş için -herhangibir sebepten dolayı- uygun değilse inmemek uçuş güveniği açısından en doğrusudur.Ufak bir hata bile ölmler ve milyonlarca dolar zarara sebep olur. Bir tarafta işe güce gecikmek, diğer tarafta ölmek var. Pilotlar doğur karar vermiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000