31 Aralık 2013, Salı 10:00:32

THY UÇAĞI KALKIŞI İPTAL ETTİ

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Şikago seferini yapacak uçağı kalkış hızına ulaşamayınca pilot kalkışı iptal etti. Pist sonunda duran uçak fren ünitelerinin soğuması için 40 dakika bekledi.
  • fosssssssssssssssssssssss
  • Ucus tarıhı 29.12.2013 dur arkadaslar
  • Olayın gercegı sudur kı kalkıstan vazgectık cunku tecrubelı dıkkatlı kaptanlarımız dıger ucagı boeıng737 ucagını son anda farkettıler yoksa sımdı buyuk bır facıa olmuş olacak ve ben hayatta olmayacaktım.. Kımsenın burnu bıle kanamadan bu olay atlatıldı Kule uyuyor yoksa boeıng pıstı yanlış falan anlamış degıl
  • Öncelikle bu haberde haberi geçen arkadaş araştırmazmı koca uçak durup dururken abort edermi. Neden olmuş doğrusunu bulup yazsanızda atmacaların bilir bilmez yorum yapmasını engelleseniz olmazmı. Olayı açıklıyorum . THY 5 35R pistinden kalkışa serbest kılınıyor . Oarada 35L pistine inen uçak kule talimatı ile 35R pistini katetmeye çalışırken TK5 kaptanı olayın daha büyümesini engelleyerek kalkıştan vaz geçiyor. Aslında büyük bir facia önleniyor TK5 kaptanını kutluyorum. Olayın gerçek nedeni pisti terkeden uçağın ground kanalına geçmesi. Kule kanalından kalkışa serbest kılınan uçaktan groundın haberi olmaması nedeni ile olmuştur. Herkese geçmiş olsun.

THY’nin İstanbul-Şikago seferini yapacak TC-JND kuyruk tescilli Airbus 330-200 tipi uçağı Atatürk Havalimanı’ndan havalanmak için pist başına geldi. TK 5 sefer sayılı uçak 35 sağ pistinden havalanmak için koşturmaya başladı. Ancak uçak kalkış hızına erişemeyince pilot kalkışı iptal etti.

Pist sonunda durduktan sonra pisti terkeden uçak fren ünitelerinin soğuması için 40 dakika bekledi. Uçak bir süre sonra yeniden uçuşunu gerçekleştirdi.

THY UÇAĞI KALKIŞI İPTAL ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

dc3 ~ 4 yıl önce
fosssssssssssssssssssssss

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ucus tarıhı ~ 4 yıl önce
Ucus tarıhı 29.12.2013 dur arkadaslar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bugun yasıyorsam ~ 4 yıl önce
Olayın gercegı sudur kı kalkıstan vazgectık cunku tecrubelı dıkkatlı kaptanlarımız dıger ucagı boeıng737 ucagını son anda farkettıler yoksa sımdı buyuk bır facıa olmuş olacak ve ben hayatta olmayacaktım.. Kımsenın burnu bıle kanamadan bu olay atlatıldı Kule uyuyor yoksa boeıng pıstı yanlış falan anlamış degıl

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Öncelikle bu haberde haberi geçen arkadaş araştırmazmı koca uçak durup dururken abort edermi. Neden olmuş doğrusunu bulup yazsanızda atmacaların bilir bilmez yorum yapmasını engelleseniz olmazmı. Olayı açıklıyorum . THY 5 35R pistinden kalkışa serbest kılınıyor . Oarada 35L pistine inen uçak kule talimatı ile 35R pistini katetmeye çalışırken TK5 kaptanı olayın daha büyümesini engelleyerek kalkıştan vaz geçiyor. Aslında büyük bir facia önleniyor TK5 kaptanını kutluyorum. Olayın gerçek nedeni pisti terkeden uçağın ground kanalına geçmesi. Kule kanalından kalkışa serbest kılınan uçaktan groundın haberi olmaması nedeni ile olmuştur. Herkese geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 4 yıl önce
öncelikle geçmiş olsun.özel bir şirkette uçuyorum ve büyümesiyle aldığı ödüllerle ve başarılarla zaten dünya gözünde olan gurur duyduğumuz thy'nin böyle bir facia yaşaması gerçekten cok kötü bir durum olurdu.bu olayda hatayı önleyen kişilere ödül sebep olanlarada gerekli işlemlerin yapılmasının doğru olacağını düşünüyorum.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000