27 Ekim 2009, Salı 07:57:52

THY uçağı izdihama neden oldu...

Medine'den hacı adaylarını götürmek için Erzurum'a gelen Türk Hava Yolları'nın (THY) Airbus A340 tipi uçağını yakından görmek isteyen vatandaşlar, havalimanında izdihama neden oldu...
  • Ucaga merak, onu izlemeye gelmek normal ve (ucaga, havaciliga ilgi olmasi) guzel. Avrupa'da bircok havaalaninda meraklilar, ucaklari izlemeye gelen insanlar vardir (bu amacla yapilmis ozel izleme yerleri bile vardir). Ama masa-sandalyeye cikmak, hele gorecegim diye kavga cikarmak yanlis, medeni degil.
  • tabiki kavga çıkarmak ortalığı bulandırmak yanlıştır, bunları tasvip etmiyorum...
  • erzuruma genelde gelen en büyük uçak 737 dir yada a320 bizim milletimiz meraklı bir millet ...istanbula airbus A380 geldiginde üstgeçitlere kadar insan bolmuştu veya havaalanlarında insanların en cahilinden en kültürlüsüne kadar ve bütün televizyon kanallarıda A380 inin istanbula gelişini yayınlamıştı dünyanın en büyük uçağı olması en öncemlisi idi erzurum içinde bu böyle birşey yani biraz normal karşılamak lazım...saygılarımla
  • millet kahveden kalkip a340 görmeye gelmis siz bunu geri adim mi sayiyorsunuz`??kendiniz kaf dagindasinz galiba??

Dünyanın en büyük yolcu uçaklarından biri olan 'Selçuk' ismindeki Airbus A 340, Erzurum ve çevre illerin hacı adaylarını Medine'ye götürmek için Erzurum'a geldi. Bugüne kadar kente gelmiş en büyük uçak olan A 340'u uçağı görmek isteyen hacı adaylarının yakınları, havalimanının kafeteryasında kavga çıkardı.

Kafeteryanın camlarından uçağı izlemek isteyen çok sayıda kişi, masa ve sandalyeler üzerinde uçağı görmeye çalışınca kafeterya çalışanları ile aralarında tartışma başladı. Tartışma bir anda büyürken,devreye polis girdi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı terminal binasında, polis kafeteryayı boşaltarak yaşanan karmaşayı önledi.

4 motorlu olan A340'ın 4 değişik modeli bulunuyor.

239 ile 380 yolcu kapasiteli uçaklarda kanat açıklığı 63 metre iken, uzunluğu ise 59 metre ile 75 metre arasında değişiyor. A340, hava taşımacılığında üçüncü en büyük yolcu uçağı olma özelliğini koruyor.

THY uçağı izdihama neden oldu...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
Ucaga merak, onu izlemeye gelmek normal ve (ucaga, havaciliga ilgi olmasi) guzel. Avrupa'da bircok havaalaninda meraklilar, ucaklari izlemeye gelen insanlar vardir (bu amacla yapilmis ozel izleme yerleri bile vardir). Ama masa-sandalyeye cikmak, hele gorecegim diye kavga cikarmak yanlis, medeni degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
tabiki kavga çıkarmak ortalığı bulandırmak yanlıştır, bunları tasvip etmiyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
erzuruma genelde gelen en büyük uçak 737 dir yada a320 bizim milletimiz meraklı bir millet ...istanbula airbus A380 geldiginde üstgeçitlere kadar insan bolmuştu veya havaalanlarında insanların en cahilinden en kültürlüsüne kadar ve bütün televizyon kanallarıda A380 inin istanbula gelişini yayınlamıştı dünyanın en büyük uçağı olması en öncemlisi idi erzurum içinde bu böyle birşey yani biraz normal karşılamak lazım...saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
millet kahveden kalkip a340 görmeye gelmis siz bunu geri adim mi sayiyorsunuz`??kendiniz kaf dagindasinz galiba??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000