24 Nisan 2013, Çarşamba 08:37:52

THY UÇAĞI HAVADAN GERİ DÖNDÜ

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Guangzhou seferini yapan yolcu uçağı iniş takımları kapanmayınca Atatürk Havalimanı'na geri dönmek zorunda kaldı.
  • JDK içerden bakınca yepyeni gibi duruyor ama gel gör ki 20 yaşında uçak
  • A340 lara çok eski diyorsunuz da.Filodaki bu uçaklar direk olarak THY'nin malı.Yani leasing'de değil.O yüzden bakımını güzelce yaptığın sürece, getirisi diğer uçaklardan daha fazladır.Artık bırakın şu eski uçak olmaz mantığı.
  • Eski uçak yoktur, bakimsiz ucak vardir...
  • al J-jDK yı vur J-DM ye :)

Türk Hava Yolları'nın TK72 sefer sayılı Airbus 340 tipi yolcu uçağı saat 01.00'da 241 yolcusuyla İstanbul-Guangzhou seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan havalandı. Kalkıştan kısa bir süre sonra uçağın kaptan pilotu iniş takımlarının kapanmadığını fark etti ve durumu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi'ne bildirerek iniş izin istedi. 


TC-JDK kuyruk tescilli THY ait yolcu uçağı saat 02.00'da sorunsuz bir Atatürk Havalimanı'na inişini gerçekleştirdi. Uçak bakım için teknik hangara çekildi. 

THY UÇAĞI HAVADAN GERİ DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

semih ~ 5 yıl önce
JDK içerden bakınca yepyeni gibi duruyor ama gel gör ki 20 yaşında uçak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A340 ~ 5 yıl önce
A340 lara çok eski diyorsunuz da.Filodaki bu uçaklar direk olarak THY'nin malı.Yani leasing'de değil.O yüzden bakımını güzelce yaptığın sürece, getirisi diğer uçaklardan daha fazladır.Artık bırakın şu eski uçak olmaz mantığı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 5 yıl önce
Eski uçak yoktur, bakimsiz ucak vardir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
k/m1 ~ 5 yıl önce
al J-jDK yı vur J-DM ye :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000