16 Haziran 2015, Salı 15:38:53

THY uçağı faciayı pas geçti

Geçtiğimiz Cuma günü Ankara-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları uçağı, inişi sırasında başka bir uçağın pisti henüz terk etmemiş olması sebebiyle Atatürk Havalimanı'nı pas geçti. İşte ayrıntılar...
  • Pas geçmesin pas atsin.
  • Yıl 2015 hala böyle bir haber yapılabiliyor ve de bu habere de yorumlar hala geliyor , haberi " tii" ye alarak yorum yapmak istedim Ama biraz fazla ciddiye kaçtı herhalde....:)) özür......ama karşı yorum yapanları da bu işi bilmeyenlere karşı bu mesleği ve meslektaşlarını korudukları için bin teşekkür ( THY KAPTAN )
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Pisti terk etmeyen/edemeyen uçak kimdir acaba? Yoksa "company procedur" deyip, 12 NM'de iniş takımlarını koyup, 8 NM'de full konfigirasyonla (AIP'ye aykırı şekilde)yaklaşma yapan, 3 kere aranmasından sonra telsize cevap verebilen, Türkçe arandığında "engliş piliz" ve ana meydanında İLS Y 23'e "non-able" diyebilen, HI-Speed taksi yolunda bile 3 Knot'la taksi yapan arkadaşlardan biri olmasın? Çamaşırlar kirli, ben ne yapayım....

Türk Hava Yolları'nın geçtiğimiz Cuma günü TK2147 sefer sayısıyla Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan havalanarak İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen uçağı, iniş sırasında pisti pas geçti.

AHL kulesi İstanbul için inişe geçen TC-JRY tescilli Airbus A321 tipi THY uçağının kokpit ekibine, bir önceki uçağın pisti terk etmediği bilgisini vererek pisti pas geçmesini istedi. Bunun üzerine piste yaklaşık 275 feet yükseklikte olan THY uçağı, yeniden havalanarak bir tur attıktan sonra Atatürk Havaliman'na inişini gerçekleştirdi.

Atatürk Havalimanı apronunda büyük bir tehlike son anda önlenirken, durumu öğrenen yolcuların büyük bir korku yaşadığı öğrenildi.

©AirportHaber

THY uçağı faciayı pas geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Pas geçmesin pas atsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu nedir ya ~ 3 yıl önce
Yıl 2015 hala böyle bir haber yapılabiliyor ve de bu habere de yorumlar hala geliyor , haberi " tii" ye alarak yorum yapmak istedim Ama biraz fazla ciddiye kaçtı herhalde....:)) özür......ama karşı yorum yapanları da bu işi bilmeyenlere karşı bu mesleği ve meslektaşlarını korudukları için bin teşekkür ( THY KAPTAN )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merak ~ 3 yıl önce
Pisti terk etmeyen/edemeyen uçak kimdir acaba? Yoksa "company procedur" deyip, 12 NM'de iniş takımlarını koyup, 8 NM'de full konfigirasyonla (AIP'ye aykırı şekilde)yaklaşma yapan, 3 kere aranmasından sonra telsize cevap verebilen, Türkçe arandığında "engliş piliz" ve ana meydanında İLS Y 23'e "non-able" diyebilen, HI-Speed taksi yolunda bile 3 Knot'la taksi yapan arkadaşlardan biri olmasın? Çamaşırlar kirli, ben ne yapayım....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000