15 Haziran 2015, Pazartesi 20:43:14

THY uçağı Cezayir'e zorunlu iniş yaptı

Türk Hava Yolları'nın İstanbul'dan Kazablanka'ya giden TK617 sefer sayılı uçağı, alkollü bir yolcunun uçak içinde huzursuzluk çıkardığı gerekçesiyle Cezayir'e indi.
  • Ekipler kural dışı davranarak mesai yaptığında sigorta ve iş kazası yükümlülükleri ortadan kalkıyor, yine de çalışsın banane mi? Biraz mantıklı olun lütfen.
  • Masrafı rakam olarak bilmiyorum ama havayolu şirketlerinin cebinden değil sigorta şirketlerinin cebinden çıkıyor sözleşmenin detayına bağlı
  • Eşşek sudan gelinceye kadar dayak + koca uçağın acil iniş ve kalkıştaki yakıt kaybının parası kadar ceza bir daha mum gibi uçağa biniyor mu binmiyor mu bakalım !
  • Ne gibi masrafı oluyor diyen arkadaşım. 1.si uçak en fazla yakıtı kalkışta yakar hatta uçak iniş yapabilmek için belli bir ağırlığın altında olması gerekiyor bunun için yakıtı boşaltması gerekiyor 2.si o havaalanına iniş kalkışında maliyeti var havaalanında uçağın her seferi için havaalanı işletmecisine ödeme yapar. 3.cu olarakta o havaalanına iniş kalkış için 2-3 saatten fazla sure geçmiştir o uçağın ondan sonraki seferleri hep rötarlı olmuştur buda şirkete hem para hemde imaj kaybettirir. Daha uçuş ekibinin masrafını saymıyorum ben çok gördüm uçak rötar yaptığı zaman benim saatim doldu uçmuyorum diyip tam sefer saati uçağı bırakıp giden ekibi....

Türk Hava Yolları'nın İstanbul'dan Kazablanka'ya giden TK617 sefer sayılı TC-JNJ tescilli Airbus A330 tipi uçağı, alkollü bir yolcunun uçak içinde huzursuzluk çıkardığı gerekçesiyle Cezayir'e indi.

THY yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu sabah saat 10.30'da İstanbul'dan havalanan Kazablanka uçağı Cezayir hava sahasına geldiği sırada, alkollü bir yolcunun uçak içinde huzursuzluk yarattığı pilota iletildi.

Bunun üzerine, THY pilotu Cezayir kulesi ile temasa geçerek alkollü yolcu nedeniyle zorunlu iniş izni istedi. THY uçağı Cezayir'e indikten sonra, alkollü yolcu polis yetkililerine teslim edildi.

THY uçağı, daha sonra tekrar havalanarak Kazablanka'ya hareket etti.

THY uçağı Cezayir'e zorunlu iniş yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ekipler kural dışı davranarak mesai yaptığında sigorta ve iş kazası yükümlülükleri ortadan kalkıyor, yine de çalışsın banane mi? Biraz mantıklı olun lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Masrafı rakam olarak bilmiyorum ama havayolu şirketlerinin cebinden değil sigorta şirketlerinin cebinden çıkıyor sözleşmenin detayına bağlı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Eşşek sudan gelinceye kadar dayak + koca uçağın acil iniş ve kalkıştaki yakıt kaybının parası kadar ceza bir daha mum gibi uçağa biniyor mu binmiyor mu bakalım !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya ~ 3 yıl önce
Bu durumdaki yolcuyu ucaga gonderenleri ne yapmak istersin?
Masraf ~ 3 yıl önce
Ne gibi masrafı oluyor diyen arkadaşım. 1.si uçak en fazla yakıtı kalkışta yakar hatta uçak iniş yapabilmek için belli bir ağırlığın altında olması gerekiyor bunun için yakıtı boşaltması gerekiyor 2.si o havaalanına iniş kalkışında maliyeti var havaalanında uçağın her seferi için havaalanı işletmecisine ödeme yapar. 3.cu olarakta o havaalanına iniş kalkış için 2-3 saatten fazla sure geçmiştir o uçağın ondan sonraki seferleri hep rötarlı olmuştur buda şirkete hem para hemde imaj kaybettirir. Daha uçuş ekibinin masrafını saymıyorum ben çok gördüm uçak rötar yaptığı zaman benim saatim doldu uçmuyorum diyip tam sefer saati uçağı bırakıp giden ekibi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000