10 Mart 2016, Perşembe 13:51:28

"THY Türk pilotlara destek olsun"

Türk işsiz pilotlar, internet üzerinden Türk Hava Yolları'nın Türk pilotlara destek olması yönünde imza kampanyası başlattı.
  • Selam Florida'daki okul mezunlarimizi genelde Turki Cumhuriyetlere'de yonlendiriyoruz. Kazakistan ve Tacikistan basta olmak uzere Turki Cumhuriyetler hem ilk acemilik yillarinin asilmasi hemde saat yapip ATPL'i almak acisindan iyi bir sans. Ayrica Turk Vatandaslarina yabanci pilot gozu ile bakiliyor ve gelirleri ona gore arttiriliyor.Havaciliktaki altin kural "doguya gidildikce pilot maasi artar"dir, sakin unutmayalim:)
  • arkadaşım bu ne acizlik ? pilot oluyorsun senin ihtiyacın olan tek şey uçuş saati yapmak. nasıl bir be bağlamadır thy ye. türk pilotlar olarak azıcık İngilizce azıcık özgüven ile basıp gidebilsek şu duruma düşmez kimse. dünya ve pilot mesleği thy den ve türkiyeden ibaret değil. hayatını thy alımına göre planlayan pilot mu olur? bu düşük İngilizce seviyesi, düşük özgüven ırkımızda var ki, herifler dlr2 denilen allahın almanının İngilizce mülakatında eleniyor, ecnebi psikolog hissediyor sendeki bu acizliği, bas git, dünyada iş çok. türkiyede havacılık hala köy gibi, köy muhtarı thy, gerisi pegakuş , onur, mahmut, Ahmet air. thy yetiştirmek üzere giren adaylar, gerçekten pilot olmak istiyorsan, ürdün havayolları da aday arıyor ve dlr yapıyor. hani dlr1 geçmen yeterli adamlar için, ingiilzce her daim konuşmak zorundasın. thy den iyi midir? iyidir. bir Google hazretlerine girip arap, gulf bölgesi havacılığa bakın. arap derken aklınıza dedinizin, ninenizin gittiği hac, umre medine gelmesin.
  • Hayat,Türkiye'de pilot olmaya çalışmak kadar uzun değildir.
  • Yabancıların b...... Boncuk bulduğumuz için bizde Pilotlar işsiz iken dışardan pilot getirmek en doğru hareket. Gelenler de Sırp, Bulgar, Polonyalı, Uunan v.s ...... Vebali günahı sizlere ait olsun ..... Yazık

Her ne kadar pilot açığı artıyor olsa da işsiz kalan Türk pilotlara bir çözüm getirilemedi. İş bulamayan Türk pilotlar internet üzerinden imza kampanyası başlattı.

İbrahim Korkmaz isimli bir kişi iş bulamayan Türk pilotlara THY'nin destek olmasını amaçlayarak Change.org sitesinde imza kampanyası başlattı.

Korkmaz, imza kampanyası için yaptığı açıklamaya bir de pilot mektubu ekledi;

Kampanya açıklaması şöyle; 

Merhabalar Ülkemizde hızla  büyüyen bir yapıya  sahip havacılık sektöründe beraberinde bir çok sıkıntıyı birlikte getiriyor.Bu sorunların yanında ülkemizde yetişmiş hazır pilotlar var ama bir yandan milli bayrak taşıyıcımız Türk hava yolları Yurt dışından pilot getirmekte TÜRK pilotlara gerekli desteği vermemektedir.Türk pilotlar işsiz kalıp havacılıkla ilgisi olmayan mesleklere yönlenmek durumunda kalmaktadır.Bu nedenle yabancı pilotlara ödenen milyarlarca dolar vergisiz bir şekilde yurt dışına paramız gitmektedir.Türk pilotlara bin bir zorluk cıkaran bu sistemin değişmesi için DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ....

Bir pilot arkadaşımızın mektubu ;

Merhaba ismim ali 27 yaşındayım ATPL pilot lisansımı daha sonra Airbus type eğitimi (uçak cinsi) başarı ile tamamladım.TOEFL 90 puanım var bu süreçte  hem tercüman olarak çalışmamdan dolayı üniversite'yi açık öğretimden tamamladım.Şimdi Milli bayrak taşıyıcımız beni mülakata bile almıyor neden Açık öğretim mezunuyum ama yabancı pilotlardan LİSE mezunu kabul ediliyor.Ailem Bu eğitimi alırken bir kuruş para vermedi veremezdi maddi imkanları yoktu çalışarak yapmak başarak zorundaydım bu nedenle üniversite örgün öğretim okuyamadım daha şimdi evliyim eşim kanser evet şaka yapmıyorum allah kimsenin başına vermesin 1 yaşında kızım var   evimi gecindirebilmek için tercümanlık geceleri bazen taksicilik yapıorum.PİLOT EĞİTİMİM herşeyim hazır olmasına rağmen bekliyorum.İranlı;RUS,yunan  ve bir çok ülkeden pilotlar ülkemizde   ama türk pilotlar ikinci sınıf yerine koyuluyor.

"THY Türk pilotlara destek olsun"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (116)

Erkan OZMERIC ~ 2 yıl önce
Selam Florida'daki okul mezunlarimizi genelde Turki Cumhuriyetlere'de yonlendiriyoruz. Kazakistan ve Tacikistan basta olmak uzere Turki Cumhuriyetler hem ilk acemilik yillarinin asilmasi hemde saat yapip ATPL'i almak acisindan iyi bir sans. Ayrica Turk Vatandaslarina yabanci pilot gozu ile bakiliyor ve gelirleri ona gore arttiriliyor.Havaciliktaki altin kural "doguya gidildikce pilot maasi artar"dir, sakin unutmayalim:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
etihadi, abudhabi ~ 2 yıl önce
arkadaşım bu ne acizlik ? pilot oluyorsun senin ihtiyacın olan tek şey uçuş saati yapmak. nasıl bir be bağlamadır thy ye. türk pilotlar olarak azıcık İngilizce azıcık özgüven ile basıp gidebilsek şu duruma düşmez kimse. dünya ve pilot mesleği thy den ve türkiyeden ibaret değil. hayatını thy alımına göre planlayan pilot mu olur? bu düşük İngilizce seviyesi, düşük özgüven ırkımızda var ki, herifler dlr2 denilen allahın almanının İngilizce mülakatında eleniyor, ecnebi psikolog hissediyor sendeki bu acizliği, bas git, dünyada iş çok. türkiyede havacılık hala köy gibi, köy muhtarı thy, gerisi pegakuş , onur, mahmut, Ahmet air. thy yetiştirmek üzere giren adaylar, gerçekten pilot olmak istiyorsan, ürdün havayolları da aday arıyor ve dlr yapıyor. hani dlr1 geçmen yeterli adamlar için, ingiilzce her daim konuşmak zorundasın. thy den iyi midir? iyidir. bir Google hazretlerine girip arap, gulf bölgesi havacılığa bakın. arap derken aklınıza dedinizin, ninenizin gittiği hac, umre medine gelmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 yıl önce
Hayat,Türkiye'de pilot olmaya çalışmak kadar uzun değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 2 yıl önce
Yabancıların b...... Boncuk bulduğumuz için bizde Pilotlar işsiz iken dışardan pilot getirmek en doğru hareket. Gelenler de Sırp, Bulgar, Polonyalı, Uunan v.s ...... Vebali günahı sizlere ait olsun ..... Yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000