28 Nisan 2014, Pazartesi 16:02:50

THY TİFLİS'TEN YENİ HAT AÇACAK

Türk hava Yolları (THY) Tiflis Müdürü Erol Akçal, Gürcistan'ın entresan bir havacılık pazarı olduğunu belirterek, "THY olarak 3 İstanbul Atatürk Havalimanı ve 1 Sabiha Gökçen Havalimanı olmak üzere günde 4 sefer uçuyoruz" dedi.
  • İnsanlara selam vermezdin ne oldu bak alındın açığa.,Bir gün dış işleri bakanının koruması yanımda sana fırça attı rengin bembeyaz oldu. Çok özlersin o rahatlığı şimdi.
  • tebrikler..
  • Vay be Thy Izmir'den yurtdışı seferi yapacak. Münih harici ilk seferi olarak inşallah devamı da gelir.
  • Erol abi sen Mesut Yılmaz ın akrabası olmasan ne işin var md. lükte oralardaaaaa...

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'teki havalimanında gazetecilere konuşan Akçal, 2012 yılına kadar günde 2 seferle bu şehre uçabildiklerini dile getirdi.

Akçal, 2012'den sonra frekans artışıyla günde 4 sefer yaptıklarını dile getirerek, "THY olarak 3 İstanbul Atatürk Havalimanı ve 1 Sabiha Gökçen Havalimanı olmak üzere günde 4 sefer uçuyoruz" şeklinde konuştu.

DAHA ÇOK TRANSİT YOLCU UÇUYOR

Tiflis'teki yolcuların yüzde 70'inin "transit yolcu" olduğunu ifade eden Akçal, şöyle devam etti:

"Dünyanın birçok noktasına, özellikle Amerika ve Avrupa ağırlık yolcularımız uçuyor. Buradan haftada 3 kez kargo seferlerimiz de var. Burada Balkan ve Kafkasların en iyi kargo potansiyeli olan uçuşlarını yapıyoruz. Onun dışında 2013 yılından itibaren Antalya'ya charter olarak yazın uçuyoruz. 2014'te hem Antalya hem de haftada 2 kere İzmir direkt uçuşlarına başlayacağız."

THY'NİN POTANSİYELİ ÇOK ÖNEMLİ

Akçal, 2013 yılında yaklaşık 270 bin yolcuyu taşıdıklarını, bu yıl 300 bin yolcu taşıma hedeflerinin bulunduğunu kaydetti.

Erol Akçal, "Burada (Tiflis hattı) kapasite büyümesi olarak yüzde 45'e yakın bir büyüme oldu. Bunun yüzde 33'ünü yolcu olarak biz aldık. Buranın etnik pazar yapısı nedeniyle Uluslar arası uçuşlara sebep vermektedir. THY'nin buradaki potansiyeli çok önemli Gürcistan'la Türkiye arasındaki ilişkiler çok ön planda iki ülke arasındaki ilişki katkısı çok yüksek" diye konuştu.

THY TİFLİS'TEN YENİ HAT AÇACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Ugba ~ 3 yıl önce
İnsanlara selam vermezdin ne oldu bak alındın açığa.,Bir gün dış işleri bakanının koruması yanımda sana fırça attı rengin bembeyaz oldu. Çok özlersin o rahatlığı şimdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy ~ 4 yıl önce
tebrikler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vay be ~ 4 yıl önce
Vay be Thy Izmir'den yurtdışı seferi yapacak. Münih harici ilk seferi olarak inşallah devamı da gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vaaay Abimizzz. ~ 4 yıl önce
Erol abi sen Mesut Yılmaz ın akrabası olmasan ne işin var md. lükte oralardaaaaa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000