27 Nisan 2016, Çarşamba 11:44:25

THY Teknik'ten iki ayrı alım ilanı

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile Uçak Komponent Bakım Elemanı Eğitim Programı düzenleceğini ve uygun görülenlerin istihdam edileceğini belirtti. Öte yandan THY Teknik mühendis alımı da yapacağını duyurdu.
  • 5 nisan çarşamba evrak tesliminden sonra 24 nisana dek istanbulda işimiz olur mu? Şehir dışından geleceğim, dönüşü ona göre alayım.
  • Aynı dersleri ve eğitimi alan 2 kişiden biri mühendis olarak giriyorken, diğeri niye uzman olarak giriyor!? Bilen biri varsa anlatsın da, barii eyvallah diyelim.
  • Arkadaşlar alınanlar yeni mezun demişsiniz. Lafın gelişi mi söylüyorsunuz maaşı az diye yoksa gerçekten yeni mezun alımı mı yaptılar. Ben mülakatta hep yaşını başını almış kişiler gördüm tek tük genç vardı.
  • arkadaşlar iki çeşit saglık raporu var, bizim alacağımız saglık kurulu raporu buna dikkat edin. biraz tuzlu ama yapacak bir şey yok. bir de mailde devlet hastanesinden alınacak diyor buna da dikkat etmemiz lazım sanırım. son olarak raporu almak için işlemleri hemen başlatın çünkü almak birkaç güne uzayabiliyor.

THY Teknik A.Ş.'nin resmi internet sitesi üzerinden iki ayrı alım yapılacağı açıklandı.

Yapılan açıklamada İŞKUR ile THY Teknik işbirliği çerçevesinde "Uçak Komponent Bakım Elemanı Eğitim Programı" düzenleneceği belirtildi. Belirtilen eğitim süresi sonunda uygun görülen adayların THY Teknik bünyesinde istihdam edileceği açıklandı.

Öte yandan THY Teknik, diğer ilanında ise deneyimli mühendis alımı yapacağını duyurdu. 

Teknik AŞ'nin mühendislerde aradığı özellikler şunlar;

Genel Kriterler
• T.C. vatandaşı olmak
• 01.01.1976 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak
• Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak
• Erkek adaylar için; askerliğini yapmış veya askerlikten muaf olmak
• İyi derecede İngilizce bilmek (THY Teknik A.Ş.tarafından yapılacak olan İngilizce sınav ve/veya mülakatında başarılı olabilecek)
• Üniversitelerin aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak
- Uçak ve Uzay Mühendisliği
- Makine Mühendisliği
- Elektrik-Elektronik Mühendisliği
- Mekatronik Mühendisliği
- Bilgisayar Mühendisliği
- Endüstri / İşletme Mühendisliği

Aranan Nitelikler
• Takım çalışmasına yatkın olmak
• Araştırmacı bir kişiliğe sahip olmak
• Yeni konuları öğrenmeye açık olmak
• Bilgi ve tecrübelerini aktarabilme becerisine sahip olmak
• İnisiyatif kullanma yeteneği gelişmiş olmak
• Koşullara kolay adapte olarak çözüm üretebilme becerisine sahip olmak
• Kalite güvence sistemlerine aşina olmak

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
• Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
• İlan, yeterli sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.
• İlan kriterlerini sağlayan adaylar önce yazılı sınava, başarılı olanlar mülakata davet edilecektir. Mülakat aşamasında adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.
• İlgili pozisyon, THY Teknik A.Ş. bünyesinde mühendislik çalışması gerektiren birimlerde görevlendirilmek üzere oluşturulmuştur.

Uçak Komponent Bakım Elemanı Eğitim Programı'na başvurmak için tıklayın

Mühendis alımı ilanına başvurmak için tıklayın

THY Teknik'ten iki ayrı alım ilanı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (1812)

Merhaba arkadaşlar ~ 4 saat önce
5 nisan çarşamba evrak tesliminden sonra 24 nisana dek istanbulda işimiz olur mu? Şehir dışından geleceğim, dönüşü ona göre alayım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu ne saçma düzendir! ~ 4 saat önce
Aynı dersleri ve eğitimi alan 2 kişiden biri mühendis olarak giriyorken, diğeri niye uzman olarak giriyor!? Bilen biri varsa anlatsın da, barii eyvallah diyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sbs ~ 9 saat önce
Arkadaşlar alınanlar yeni mezun demişsiniz. Lafın gelişi mi söylüyorsunuz maaşı az diye yoksa gerçekten yeni mezun alımı mı yaptılar. Ben mülakatta hep yaşını başını almış kişiler gördüm tek tük genç vardı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
önerim ~ 1 gün önce
arkadaşlar iki çeşit saglık raporu var, bizim alacağımız saglık kurulu raporu buna dikkat edin. biraz tuzlu ama yapacak bir şey yok. bir de mailde devlet hastanesinden alınacak diyor buna da dikkat etmemiz lazım sanırım. son olarak raporu almak için işlemleri hemen başlatın çünkü almak birkaç güne uzayabiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EEM ~ 1 gün önce
Aynen öyle doğru söylüyor arkadaş, bugün ben hallettim hepsini. Tavsiyem ilçe devlet hastanesine gidin yoğunluktan kaçmak için. Kurul raporu da çok tuzlu 200 lira bayıldım...
Muh ~ 1 gün önce
Besiktas Sait Çiftçi Devlet Hastanesi burdan gunu birlik alabilirsiniz arayin sorun
tk ~ 1 gün önce
sağlık kurulu kontrolünde göz kontrolü çokmu detaylı hani nasıl kontrol ediyorlar analatabilirmisiniz acaba ?
K ~ 19 saat önce
Fazla detaylı degil. Sıradan bir kontrol
Beyler sa ~ 14 saat önce
Çok şükür bende olumlu alanlardan biriyim ve şuan çalıştıgım işten ayrılmaya çalışıyorum. Süreç yorucu oldu ama kısaca şunu diyecegim. Burada aylardır sa adıyla çeşitli yorumlarda bulundum. Ve şuana kadar 21 mayıs sınavına girenlerden hiç alım olmadı. İlk olarak alınanlar bizleriz. Aylarca burda alım oldu olmadı kavgası verildi. Sürekli alım oldu diyen arkadaşlara tek tavsiyem şu hayatta bu zihniyetle biyere varamazsınız. Ya çok evhamlısınız ya yalancı yada insanların moralini bozmaya çalıştınız yada salladınız. Bu zihniyetlebiyere varamazsın burda kimse ilk okul mezunu degil yada 13 yaşında degil. Herkes için tekrar hayırlı olsun Allah pişman etmesin.
Mh ~ 14 saat önce
Besiktas Sait Çiftçi Devlet Hastanesi nde kaç saat sürüyor. Sabah 8 de gitsek kaçta biter rapor alması ?
sait çiftçi ~ 10 saat önce
Bugün 8:30'da doktorları dolaşmaya başladım.11 gibi bitti.4:30'da da raporu teslim almaya gittim

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000