02 Ağustos 2008, Cumartesi 12:30:17

"THY SONUMUZU GETİRECEK!"

IATA seyahat Acentaları Derneği (ISAD) Başkanı Selma Yılmaz; TÜRSAB'ın tüm bu gelişmelere sessiz kalmasını eleştirirdi ve Türk Hava Yolları'nın internet üzerinden daha ucuz fiyatlama yapmasını acentaların sonunu getirecek en büyük darbe olduğunu söyledi.
  • acantemde 5 personel çalıştırıyorum. bölgemde yanlız thy satışı var böyle giderse 4 işciyi işten çıkaracam. türkiyedeki işsizlik ordusuna 4 daha eklensin. türkiyede 4000 ad acente var hepisi personel tasarrufuna thy sayesinde küçülmek zorunda kalacak.beyler beyyyyler iyi düşünün.
  • rtık bu kurumun nasıl ilerlediğini nasıl büyüdüğünü kabul edin yaw amerıkadan gelenler ılk kez thy bınen yabancılar hepsi acaıp memnun herkes cok mukemmel dıyor daha bız sormadan demekı bu adamalr ıyı hızmet verıyor calışıor helal sıze THY devam edin daha iyi dahada gelişmiş bir ülke havacılığı için hizmete devam:):)
  • acentalarin ,calisanlarin coluk cocuklarinin ekmeklerine goz dikenlerin,yetimin,oksuzun hakkini yiyenlerin gözleri kör olacaktir.THY yöneticilerinin,Tursab yoneticilerinin ailelerine ve cocuklarina sesleniyorum :"Eger SES cikarmazsaniz allah hepinizin sonunu beter edecektir."
  • Sayın arkadaşlar altı üstü 5 ytl için bir meslek grubunu silmek ne kadar mantıklı geliyor size? Bileti 249 a satan acenteler değil Savunduğunuz THY dir alt limiti 89 dan 109 a çıkardılar şimdide 149 dan aşağıya bilet bulamıyoruz satacak şimdide gözü bizim aldığımız 5 ytl ye diktiler biz bu 5 ytl le evimize ekmek götürüyoruz kiramızı ödüyoruz istihdam sağlıyoruz

ISAD Başkanı Yılmaz'ın turizm profesyonellerini buluşturan 4 bin üyesi olan TURGÖN Platformu'na yaptığı açıklaması şöyle:

Değerli Meslektaşlarım,

Birdenbire gündemimiz aleyhimize yoğunlaştı.Sun Express in bir acenteye özel ve ucuz fiyat vermesinin ardından, www.thy.com daki acentelerden daha ucuz fiyatlama yapmak için acentelerin servis bedelinden daha düşük fiyat alacağını açıklamasını maalesef sonumuzu getirmek için bize yapılacak en büyük darbedir....

Bu indirimin yapılacağını çeşitli meslekdaşlarımdan ve Türsab ın Temel Kotil beyle yaptığı görüşmeden sonra duymuştum ama dedikodu diye hatta Türsab buna izin vermez diye ! üzerinde durmamıştım....Ne de olsa yasal olarak bağlı olduğumuz Meslek Örgütümüzün ilk ve asıl görevi üyelerinin haklarını korumak olduğuna göre ,THY ile olan görüşmede tepkilerini koymuş olmaları gerekirdi!

THY reklamlara da başladı....Bugün yarın TV ve gazetelerde yolcularımıza reklam bombardımanına başlarlar...

Acil reklam kurulu başvurusu ve diğer hukuksal işlemlere başlamamız gerekiyor...

Şu andan itibaren çalışmalarımıza başlıyoruz fakat sadece yazı yazan olmak istemiyoruz.En kısa zamanda sektorel toplantımızı yapacagız...

Ne yapacağımıza karar vereceğiz....
Saygılarımla
SELMA YILMAZ

Konuyla ilgili AirportHaber'e açıklamada bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB) Genel Sekreteri Günnur Özalp'ın 'bu durum acentelerimizin satışlarını olumsuz etkilerse, tepkimizi dile getiririz' şeklinde konuşmasını da kınayan ISAD Başkanı Yılmaz şunları söyledi:

Bugün başlayan THY indirimi ile ilgili Türsab Genel Sekreteri Günnur Özalp hanımın açıklamasını okudum ve şoka girdim..Benim Örgütümün yönetim Kurulu üyesi olup benim haklarımı savunmakla görevli değil! THY'yi nasıl savunurum, olayın vehametini nasıl yumuşatırım şeklinde bir söyleşi. Bir THY açıklaması ancak böyle olabilirdi. Sayın Günnur Özalp ya bu konuları bilmiyor, anlamıyor ya da THY'yi anlamadığım bir sebepden savunuyor. Üzüntülerimi bildiriyorum ve bu açıklamayı kınıyorum. ÜZGÜNÜM, BEKLEDİĞİM AÇIKLAMA BU OLMAMALIYDI' dedi.

TÜRSAB Genel sekreteri Günnur Özalp AirportHaber'e şu açıklamaları yapmıştı:

THY ile acenteler ortak çalışsın

'Karara THY açısından bakarsak, bu tabii ki şirket özelinde karı artırmak amacıyla alınan bir karardır. Bu açıdan memnuniyet vericidir. Ancak acenteler adına konuşmak gerekirse, acentelerde en çok THY biletleri satılıyor. Bu açıdan acentelerin zararı söz konusu olabilir. Ayrıca acentelerden alınan servisle, internetten alınan bir değildir. Orada bir istihdam söz konusudur. Karşınızda görüştüğünüz ya da telefonla konuştuğunuz bir kişi var. İnternet hizmeti ile aynı maliyette olması mümkün değil. Biz THY ile birçok ortak projeye imza attık. İş ortağıyız ve THY ile gurur duyuyoruz. Ancak acentelerin bu konuda ciddi zararları olduğunu saptarsak, tepkimizi dile getiririz.'

Kaynak: Turizm Haberleri

"THY SONUMUZU GETİRECEK!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Rumuz ~ 10 yıl önce
acantemde 5 personel çalıştırıyorum. bölgemde yanlız thy satışı var böyle giderse 4 işciyi işten çıkaracam. türkiyedeki işsizlik ordusuna 4 daha eklensin. türkiyede 4000 ad acente var hepisi personel tasarrufuna thy sayesinde küçülmek zorunda kalacak.beyler beyyyyler iyi düşünün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Engineer ~ 10 yıl önce
rtık bu kurumun nasıl ilerlediğini nasıl büyüdüğünü kabul edin yaw amerıkadan gelenler ılk kez thy bınen yabancılar hepsi acaıp memnun herkes cok mukemmel dıyor daha bız sormadan demekı bu adamalr ıyı hızmet verıyor calışıor helal sıze THY devam edin daha iyi dahada gelişmiş bir ülke havacılığı için hizmete devam:):)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ERMIS ~ 10 yıl önce
acentalarin ,calisanlarin coluk cocuklarinin ekmeklerine goz dikenlerin,yetimin,oksuzun hakkini yiyenlerin gözleri kör olacaktir.THY yöneticilerinin,Tursab yoneticilerinin ailelerine ve cocuklarina sesleniyorum :"Eger SES cikarmazsaniz allah hepinizin sonunu beter edecektir."

Yanıtla

Kalan karakter 1000
acenteci ~ 10 yıl önce
Sayın arkadaşlar altı üstü 5 ytl için bir meslek grubunu silmek ne kadar mantıklı geliyor size? Bileti 249 a satan acenteler değil Savunduğunuz THY dir alt limiti 89 dan 109 a çıkardılar şimdide 149 dan aşağıya bilet bulamıyoruz satacak şimdide gözü bizim aldığımız 5 ytl ye diktiler biz bu 5 ytl le evimize ekmek götürüyoruz kiramızı ödüyoruz istihdam sağlıyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000