25 Haziran 2013, Salı 20:32:03

THY SENDİKAYI BOMBALADI...

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasında yapılan 24. Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin grevle sonuçlanmasının ardından yapılan tıkanan görüşmeler bugün iyice sarpa sardı. THY, sendikanın akıl almaz tutumundan sonra bir daha görüşülmeyeceğini bildirdi.
  • Evet şapka düştü, kel göründü. Toplantıda 305 hiç konuşulmadığına göre acaba o AŞIRI istekler neydi!
  • izinleri iptal edildigini yazan kisi, iddiasini ispatlamayan serefsizdir. kimlerin izinleri iptal edilmis soyle de planlayanlarda bilsin. insanlari kandirip bu noktaya getiren sen ve senin gibi tuzu kuru olanlar degil mi? belkide sen bizim odedigimiz aidatlarla maasi odenensin. bu ay ki yalaniniz da "izinler iptal edildi" mi? insanlar gercek yuzunuzu gordu. toplu donusler baskadi grevden. temmuz programi da hazir...
  • GERİYE 300 KÜSUR KALMIŞ GREVCİDEN YAKLAŞIK 140NI OLUŞTURAN BİZLER ARTIK ANLAŞMA YAPILSIN DİYE SENDİKAYA TÜM GÜCÜMÜZLE YÜKLENMEYE KARAR VERDİK! BUNUN İÇİN SENDİKANIN TÜM İPLİKLERİNİ FACEBOOK SAYFAMDA VE TWİTTERDA TEK TEK ORTAYA DÖKECEĞİZ! AYRICA ORTA YOLU BULMAK İÇİN ÇOK ÇABALAYAN KOMİTENİN ÖNCE HAKARETE UĞRADIĞINI SONRA DA SENDİKAFEDAİLERİ TARAFINDAN DAĞITILDIĞINI VE ŞİMDİ DE KOMİTENİN YARISININ UÇUŞA DÖNDÜĞÜNÜ BİLİYOR MUYDUNUZ?
  • Ne didindin be bahadir ne cektinnnnnn beeee :)))

Geçen yıl 29 Mayıs'ta başlayan gerginlik 305 kişinin işten çıkartılması ile son bulmuş ve sendika bu işten çıkarmaların rövanşını almak için grev kozunu oynamıştı.THY, yasadışı eylemden dolayı işten attığı 305 kişinin TİS maddesi olarak kabul edilemeyeceğini ifade ederek Hava İş Sendikası'nı bu tutumunu gözden geçirmesi için uyarmıştı.

Ancak sendikanın 305 kişiden vazgeçmemesi üzerine grev başlamış, başlatılan grev ise THY nezdinden hiçbir etki yaratmamıştı. Hatta birçok grevci personel işe geri dönmüş sendika ise "üyelerimiz sözünde durmadı" diyerek grevin etkin olmamasının sebebini üyelere bağlamıştı.

Grev komitesindeki bazı çalışanların grevi sonlandırmak ve 24. TİS'in imzalanması için bireysel girişimlerde bulunmuştu. THY çalışanların bu iyi niyetli girişimlerine karşılık vermiş ve sendikayı bir kez daha masaya davet etmişti. Dün yapılan ilk görüşmeden sonra bugün görüşmeye devam edilme kararı alınmıştı.

THY Genel Müdürlüğü'nde bugün yapılan görüşmelerden de sonuç alınamadı. THY'den üst düzey bir yetkiliden alınan bilgiye göre sendika başlangıçtaki tutumundan bir adım dahi geri gitmedi. Sendika bu kez 305 kişiyi TİS masasına getirmedi. Sendikanın bu karar değişikliğinde THY'nin 305 kişi için grev yapıyor iddiasıyla açtığı mahkemenin etkili olduğu iddia edildi.

Airporthaber'e bilgi veren bir THY yetkilisi "Artık kapılar tamamen kapandı. Çalışanların iyi niyetine karşılık verdik. Ancak sendika çalışanları bir başka deyişle üyelerini düşünmüyor. Bundan sonra sendika kendi bildiği yoldan gitsin. THY çalışanlarını mağdur etmemek için her türlü gayreti sarf etmiştir. Tüm yaşananların sorumlusu da sendikadır" dedi.

THY üst düzey yöneticisinin bu açıklamasından sonra sendikanın ne yapacağı merak konusu oldu.

Öte yandan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da, mikro blog sitesi Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Topçu attığı twitlerde şunları söyledi;

THY SENDİKAYI BOMBALADI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Şapka ~ 5 yıl önce
Evet şapka düştü, kel göründü. Toplantıda 305 hiç konuşulmadığına göre acaba o AŞIRI istekler neydi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Direnisciye cevap ~ 5 yıl önce
izinleri iptal edildigini yazan kisi, iddiasini ispatlamayan serefsizdir. kimlerin izinleri iptal edilmis soyle de planlayanlarda bilsin. insanlari kandirip bu noktaya getiren sen ve senin gibi tuzu kuru olanlar degil mi? belkide sen bizim odedigimiz aidatlarla maasi odenensin. bu ay ki yalaniniz da "izinler iptal edildi" mi? insanlar gercek yuzunuzu gordu. toplu donusler baskadi grevden. temmuz programi da hazir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KiminKininKimi ~ 5 yıl önce
GERİYE 300 KÜSUR KALMIŞ GREVCİDEN YAKLAŞIK 140NI OLUŞTURAN BİZLER ARTIK ANLAŞMA YAPILSIN DİYE SENDİKAYA TÜM GÜCÜMÜZLE YÜKLENMEYE KARAR VERDİK! BUNUN İÇİN SENDİKANIN TÜM İPLİKLERİNİ FACEBOOK SAYFAMDA VE TWİTTERDA TEK TEK ORTAYA DÖKECEĞİZ! AYRICA ORTA YOLU BULMAK İÇİN ÇOK ÇABALAYAN KOMİTENİN ÖNCE HAKARETE UĞRADIĞINI SONRA DA SENDİKAFEDAİLERİ TARAFINDAN DAĞITILDIĞINI VE ŞİMDİ DE KOMİTENİN YARISININ UÇUŞA DÖNDÜĞÜNÜ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:))) ~ 5 yıl önce
Ne didindin be bahadir ne cektinnnnnn beeee :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000