28 Mart 2011, Pazartesi 09:46:56

"THY rakipleriyle havada değil pistlerde yarışsın"

Sabah Gazetesi yazarlarından Ufuk Sandık, daha önceden Türk Hava Yolları'na sunduğu sponsorluk önerisini yeniden yaptı. Peki, Sandık neler dedi? İşte o yazı...
  • öte yandan F1 yarışlarını tüm dünyada 1 milyardan fazla kişi canlı izliyor.Tüm haftasonu pistte panolarda reklamın görünecek. Eğer dogruysa Ali Ağaoğlu nu reklamda oynatacağına f1 e sponsor olup daha fazla kişice tanınsın. bilet fiyatları da diğer yarışkara göre daha ucuz ülkemizde.ama bu bile vatandaşa ucuz gelmiyor. yarış hiçbir kanalda reklam yapılmıyor.yarış yapılıyor kimsenin haberi yok
  • plan dedıysem kasıtlı yapılmamış olabilir tabii ama eger niyet oysa söylesinler organizasyon komitesine de fiyatları düşürsünler. Türklerin izlemediği F1 İstanbul ayağı malesef ölü doğdu ölü. Sandılar ki dolup taşacak ortalık. Ama dolamadı taşamadı. Şimdi de "THY sponsor olsun"muş. Neden olsun ki? Kazanmakta olan bir markayı neden kaybetmiş bir markaya sponsor yapasınız ki? Yüzme bilmiyorsan açılmayacaksın. Ayrıca habein sonunda geçen havayollarının da THY'ye rakip olduklarını pek sanmıyorum.
  • Sayın Uğur Cebeci nin de bu konuda desteklerini bekliyoruz. İnşallah yöneticilerle iletişime geçer,konuyu dile getirir
  • bedavadan gs sponsor olabılır::):)))

Geçenlerde Sabah ekonomiden Barış Ergin yazdı. Türk Hava yolları (THY) sporda sponsorlukta uçmaya devam ediyor. Basketbolcu Kobe Bryant'dan tenisçi Caroline Wozniacki'ye Barcelona'dan Manchester United ve Euroleague sponsor olan THY, şimdi de Ukrayna futbol kulubü Shakhtar Donetsk ile sponsorluk anlaşması yaptı. Bu sponsorluklar THY'nin Türkiye sınırlarına sığmadını, dünyaya açıldığının ve nasıl vizyoner bir şirket olduğunun en büyük göstergesi.

Daha önce de yazmıştım. THY'nın dünyada 1 milyar kişinin televizyonlardan izlediği Formula 1 İstanbul Grand Prix'sine sponsor olmasını önermiştim. Düşüncem değişmedi. THY'ye sponsorluk yaptığımız yazımda, şunları söylemiştim:

"Böylece bir taşla iki kuş vurulur. Öncelikle gitti gidiyor denilen İstanbul Grand Prix'si kalıcı hale gelir. Milyonlarca dolar yatırım yapılan pist boş kalmaz. İkincisi THY bu sponsorluktan kazançlı çıkar. Çünkü motor sporlarının en prestijli organizasyonu Formula 1 yarışlarında dakiklik ve hız sonucu belirliyor. Bir havayolu şirketi için de en önemli şey hız ve dakiklik. Dolayısıyla Formula 1 ve THY konsepti örtüşüyor. Ayrıca, İstanbul Grand Prix'ini izlemek için yurtdışından binlerce meraklı geliyor. Bu insanların birçoğunu THY'nin taşıdığını düşünün. Sonuçta bu işten hem Türkiye hem de Türkiye'nin havayolu şirketi THY kazançlı çıkar."

Gerçekten de THY, sponsor olursa rekabet ettiği havayolu şirketleriyle sadece havada değil, pistlerde de yarışacak. Çünkü, Bahreyn Grand Prix'sinin sponsorluğunu Gulf Air, Avustralya Grand Prix'sinin sponsorluğunu Quantas, Abu Dabi Grand Prix'sinin sponsorluğunu ise Etihad Airways yapıyor.

THY'nin rakipleri boş durmuyor.

Ufuk SANDIK
SABAH

"THY rakipleriyle havada değil pistlerde yarışsın"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 7 yıl önce
öte yandan F1 yarışlarını tüm dünyada 1 milyardan fazla kişi canlı izliyor.Tüm haftasonu pistte panolarda reklamın görünecek. Eğer dogruysa Ali Ağaoğlu nu reklamda oynatacağına f1 e sponsor olup daha fazla kişice tanınsın. bilet fiyatları da diğer yarışkara göre daha ucuz ülkemizde.ama bu bile vatandaşa ucuz gelmiyor. yarış hiçbir kanalda reklam yapılmıyor.yarış yapılıyor kimsenin haberi yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
plan dedıysem kasıtlı yapılmamış olabilir tabii ama eger niyet oysa söylesinler organizasyon komitesine de fiyatları düşürsünler. Türklerin izlemediği F1 İstanbul ayağı malesef ölü doğdu ölü. Sandılar ki dolup taşacak ortalık. Ama dolamadı taşamadı. Şimdi de "THY sponsor olsun"muş. Neden olsun ki? Kazanmakta olan bir markayı neden kaybetmiş bir markaya sponsor yapasınız ki? Yüzme bilmiyorsan açılmayacaksın. Ayrıca habein sonunda geçen havayollarının da THY'ye rakip olduklarını pek sanmıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sayın Uğur Cebeci nin de bu konuda desteklerini bekliyoruz. İnşallah yöneticilerle iletişime geçer,konuyu dile getirir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bedavadan gs sponsor olabılır::):)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000