11 Mart 2011, Cuma 11:01:27

THY PİLOTUNUN BURUK VEDASI

Türk Hava Yolları’nın emektar kaptan pilotu Hüseyin Ercan Özalan, 42 yılını verdiği göklere veda etti.
  • offff cilala parlat cilala parlat :))
  • Turk milletinin , vataninin büyük sorumlulugunu ve bayraginin serefini yillardir göklerde(hem savas ucaklarinda ,hemde sivil ucaklarda) temsil ettiniz.Leke sürdürmemek icin her türlü cabayi gösterdiniz. Sizin Türk milletine hic bir borcunuz yok. Esas borclu ve minnettar olan bizleriz.. Ne mutlu size böyle serefli bir sekilde emekli oldunuz. Aldiginiz her kurus helal olsun. Tekrar bol sihhat ve uzun ömür dileklerimle..
  • Sevgili agabey, birak yönetimi falan. Sizler halkimizin ve bizlerin gönüllerindesiniz ya ona bak. T.H.Y bugüne getiren,Türk milletini gururlandiranda sizlersiniz. Allah daha nice uzun ömürler versin.
  • hayırlı olsun kaptana ama şunuda bilin 20 sene thy bir kaç sene diğr hava yolu e birde bir okadarda askeriyeden emekli olana kadar çalımış dünyayı götürmüşş daha thy ne yapsın . emekli yapmasa yeni pilot almıycak işsiz pilotlar yine işsiz abmiz kardeşimiz işsiz bu ne olucak şimdi :(
Türk havacılığına uzun yıllar hizmet eden bir pilot daha göklere veda etti. 1969 yılında Hava Harp Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1988’e kadar Türk Hava Kuvvetleri’nde başarıyla görevini sürdüren Özalan, Binbaşı rütbesiyle ayrıldığı ordudan sonra Türk sivil havacılık sektörüne geçti. Kısa süre Sancak Air’de görev yaptı.

1990 yılından bu güne kadar tam 22 yıl boyunca THY’de uçan Özalan, son uçuşunu dün gerçekleştirdi. Airbus 310, Airbus 340 ve Boeing 737 tipi uçaklarda görev yapan Hüseyin Ercan Özalan, göklere vedasını da ilk gözağrısı Airbus 310 tipi uçakla yaptı.

Özalan, 42 yıldır aşığı olduğu ve ayrı kalamadığı göklere, keyifle ve gururla hizmet ettiği havacılık sektörüne, Türk Hava Yolları'nın TK6036 Maastricht-İstanbul seferiyle veda etti.

Son uçuşu sonrası Atatürk Havalimanı apronunda ailesi ve dostları tarafından karşılanan Özalan, duygusal anlar yaşadı.

Özalan’ın, yaklaşık 21 yıl boyunca gururla hizmet verdiği şirketinden bir veda mesajı alamamasının burukluğunu yaşadığı öğrenilirken yakınları da, “Bir tebrik mesajı olsun gönderilmeliydi” diyerek THY yönetimine tepki gösterdi.

©AirportHaber.com

THY PİLOTUNUN BURUK VEDASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Misafir ~ 7 yıl önce
offff cilala parlat cilala parlat :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Turk milletinin , vataninin büyük sorumlulugunu ve bayraginin serefini yillardir göklerde(hem savas ucaklarinda ,hemde sivil ucaklarda) temsil ettiniz.Leke sürdürmemek icin her türlü cabayi gösterdiniz. Sizin Türk milletine hic bir borcunuz yok. Esas borclu ve minnettar olan bizleriz.. Ne mutlu size böyle serefli bir sekilde emekli oldunuz. Aldiginiz her kurus helal olsun. Tekrar bol sihhat ve uzun ömür dileklerimle..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sevgili agabey, birak yönetimi falan. Sizler halkimizin ve bizlerin gönüllerindesiniz ya ona bak. T.H.Y bugüne getiren,Türk milletini gururlandiranda sizlersiniz. Allah daha nice uzun ömürler versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hayırlı olsun kaptana ama şunuda bilin 20 sene thy bir kaç sene diğr hava yolu e birde bir okadarda askeriyeden emekli olana kadar çalımış dünyayı götürmüşş daha thy ne yapsın . emekli yapmasa yeni pilot almıycak işsiz pilotlar yine işsiz abmiz kardeşimiz işsiz bu ne olucak şimdi :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000