02 Nisan 2016, Cumartesi 09:36:39

THY pilotuna 'Brüksel' cezası

22 Mart'ta Brüksel Havalimanı'na yapılan bombalı saldırılar sonrasında sosyal medya hesabından açıklama yapan THY pilotuna uyarı verildi.
  • cok kati davranis pilota karsi
  • Iscisin arkadas sen gazetecimisin yazarmisin burokratmisin.Ucagini ucur yemegini ye evine git sana ne bu islerden.Cok istiyosan yorum yapmak arkadaslarinla raki icerken memleketi kurtarirsin
  • Bir şirketin, çalışanıyla ilgili gittiği yaptırımı haber ajanslarına servis etmesi kişilik hakları ihlali değil midir? Yazılanlarda şirketle alakalı en ufak referans yok, -ki olsa dahi bu, şirkete ajansa servis hakkını verir mi? 70milyona duyurulması yasal mı? Bunun etik olmadığına inanıyorum.
  • Bu ulkede gercekleri yazanlardan degil gercekleri carptirdiklari icin yargilaniyorlar yayin yasagi brukseldeki patlamalardan sonrada burada da oldu yorum yapmak icin yorum yapmayin insaf

Türk Hava Yolları uçağı, tam yolcularını almış, motor çalıştırmayı bekliyordu. Terör eylemlerinin sonrasında uçuş iptal oldu. O sırada, İstanbul Atatürk Havalimanı'na uçacak THY uçağının kaptan pilotu Alp Büyükkara son hazırlıklarını yapmıştı. Ancak uçak yolcu köprüsünden ayrılamadı. Kaptan pilot da Twitter hesabı üzerinden paylaşımlara başladı.

Bir süre sonra bu mesajlar çok sayıda kişi tarafından da paylaşıldı. Büyükkara da bunları silmek zorunda kaldı. Uçak ve yolcuları İstanbul'a 2 gün sonra dönebildi. THY Uçuş İşletme Başkanlığı bu paylaşımlarla ilgili olarak soruşturma başlattı. Kaptan pilota "uyarı" cezası verildi.

Alınan bilgiye göre, son zamanlarda uçuş ekiplerinin sosyal medyada şirketle ilgili paylaşımlarının artması üzerine, personelin uyarılması ve bu konudaki paylaşımlara dikkat edilmesi istendi.

NELER YAZMIŞTI?

Alp Büyükkara, Twitter üzerinden gelişmeleri şöyle aktarmıştı:

"Uçakta mahsur kaldık. Havalimanında bomba patlamış, operasyon durdu. Kapı kapatan uçaklar ortada kaldı. Terminaller boşaltıldı. Kapı kapatan uçaklar kaldı ortada. Tüm personel gitti. İnecek olsak, körüğü yanaştıracak adam yok. Apron kısmı güvenli olduğundan uçaklar bekletiliyor. Terminalden çıkan yolcu ve personel de bir alanda toplanıyor. Şu an apron güvenli deniliyor, dolayısıyla kapı kapatan uçakları oldukları pozisyonda tutuyorlar. Uçaktakiler ne olacak, otorite karar vermedi. Ama havalimanındaki binalar komple boşaltıldı. Şu an biz steril kısımda farz ediliyoruz; ama güvenlikten sonra girilen binalar boşaltıldı. Dolayısıyla ufak da olsa stres var insanlarda. Apronda korkulacak bir durum yok. Kule biraz evvel KLM ile konuştu. 'Kimseye ulaşamıyorum' dedi. TR saati ile 20: 00'ye kadar kapandı liman, Biz de operasyonla konuşup karar veririz birazdan. Uçaktan insek n'apılacak, ona karar vermemiz lazım. Uçak şu an daha güvenli; ama 9,5 saat bekleyecek değiliz elbette. Kule ile konuştum, 'Kimseye ulaşamıyorum' dedi. 'Haber alsam ulaşacağım size' dedi. 'Yolcular uçakta mı?' diye sordu, 'Evet' dedim. 'Şimdilik öyle.'" (milliyet)

THY pilotuna 'Brüksel' cezası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

pl ~ 2 yıl önce
cok kati davranis pilota karsi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Isci ~ 2 yıl önce
Iscisin arkadas sen gazetecimisin yazarmisin burokratmisin.Ucagini ucur yemegini ye evine git sana ne bu islerden.Cok istiyosan yorum yapmak arkadaslarinla raki icerken memleketi kurtarirsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşsiz yorumcu vatandaş ~ 2 yıl önce
O kaptan işçiyse sen de işsizsin demek ki
Etik? ~ 2 yıl önce
Bir şirketin, çalışanıyla ilgili gittiği yaptırımı haber ajanslarına servis etmesi kişilik hakları ihlali değil midir? Yazılanlarda şirketle alakalı en ufak referans yok, -ki olsa dahi bu, şirkete ajansa servis hakkını verir mi? 70milyona duyurulması yasal mı? Bunun etik olmadığına inanıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777 ~ 2 yıl önce
Bu ulkede gercekleri yazanlardan degil gercekleri carptirdiklari icin yargilaniyorlar yayin yasagi brukseldeki patlamalardan sonrada burada da oldu yorum yapmak icin yorum yapmayin insaf

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000