29 Mart 2012, Perşembe 08:39:43

THY, OSAKA VE TOKYO'YA HER GÜN UÇACAK

200′den fazla noktaya uçuş bağlantısı bulunan Türk Hava Yolları ağını genişletiyor. Türk Hava Yolları bugünden itibaren Japonya’nın başkenti Tokyo ile Osaka kentlerine hergün uçuş gerçekleştirecek.
  • Doluluk oranini soran arkadas, hem Tokyo hem de Osakanin yilin en olu donemi Subat ayinda bile dolulugu %70 civarindaydi. Bu sezon icin iyi bir rakam. Hatta subat sonu Osaka %80 leri buluyordu. Yolcu doluluk orani iyi. A380 veya B787 ucsun diyen arkadasa, Oncelikle A 380 Daily i Tokyo da Osaka da suan kaldiramaz. Hem yolcu bazinda ama ozellikle kargo bazinda. B787 icin ise, Osaka icin kargo kapasitesi cok fazla, Tokyo icin ise yolcu kapasitesi yetersiz. Kar edebilmek icin hem yolcu hem kargo rantable olmasi gerekiyor. Ayrica THY hizli buyuyor ama baskalarinin 20 yil once yaptigini yeni yapiyor aslinda. Japonya da kargo satisi daha birkac ay once kuruldu. Katar, Emirates seneler once baslamis.LH 50 yildir Buyuk ucaklar icin kargo lazim.
  • THY yaptığı en büyük aptallığı geri çekmek yerine hala üstüne gidiyor. THY boeing 787 alırsa ve asıl Osaka ve Tokyoya o uçakları götürürse daha iyi olur. Thy 777 leri satıp A380 ve B787 alırsa yaptığı en akıllıca iş olur ÖRNEK: emirates ve A.N.A.
  • uçsa ne olcak hep zarar diyen kişi hangi bilgine dayanarak konuşuyorsn tokyo bu akşam 777 ile 280 yolcu osaka 330 ile 220 yolcu ile uçuyor ve sürekli dolu hat bunlar cahillik yapmadan öğren öle yaz particilik zihniyetinden kurtulun artık
  • ucsa ne olacak hep zarar hep zarar masallahi var zarar yapmak ta 1 numara siyasi iradenin esiri bir sirket git sen somaliye uc git afrikaya uc gel gelelim suriye ye ucma neymis ic karisklik varmis diger ulkelerde yokmu???????
Global krizlerden etkilenen sektörlerden biri de hiç şüphesiz hava yolları şirketleri…

Özellikle büyük felaketlerle sarsılan Japonya’dan uçuşlarını iptal eden hava yolu şirketlerinin aksine, Türk Hava Yolları Japonya seferlerini arttırarak Tokyo ve Osaka kentlerine günlük uçuş gerçekleştirecek.

Konuya ilişkin konuşan THY Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Ufuk Uğur, “Japonya ile ilişkilerimizin ticaretten öte geçmişe dayanan bir dostluğu var. Bu sebepten dolayı uçuşlarımızı kesmedik devam ettirdik. Aynı zamanda Avrupa’daki yolcuları da taşımış olduk. Bugüne geldiğimizde Tokyo seferlerimiz günlük oldu, aynı şekilde Osaka’da da 5 seferden günlük sefere geçmiş bulunuyoruz” dedi.
THY, OSAKA VE TOKYO'YA HER GÜN UÇACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
Doluluk oranini soran arkadas, hem Tokyo hem de Osakanin yilin en olu donemi Subat ayinda bile dolulugu %70 civarindaydi. Bu sezon icin iyi bir rakam. Hatta subat sonu Osaka %80 leri buluyordu. Yolcu doluluk orani iyi. A380 veya B787 ucsun diyen arkadasa, Oncelikle A 380 Daily i Tokyo da Osaka da suan kaldiramaz. Hem yolcu bazinda ama ozellikle kargo bazinda. B787 icin ise, Osaka icin kargo kapasitesi cok fazla, Tokyo icin ise yolcu kapasitesi yetersiz. Kar edebilmek icin hem yolcu hem kargo rantable olmasi gerekiyor. Ayrica THY hizli buyuyor ama baskalarinin 20 yil once yaptigini yeni yapiyor aslinda. Japonya da kargo satisi daha birkac ay once kuruldu. Katar, Emirates seneler once baslamis.LH 50 yildir Buyuk ucaklar icin kargo lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
THY yaptığı en büyük aptallığı geri çekmek yerine hala üstüne gidiyor. THY boeing 787 alırsa ve asıl Osaka ve Tokyoya o uçakları götürürse daha iyi olur. Thy 777 leri satıp A380 ve B787 alırsa yaptığı en akıllıca iş olur ÖRNEK: emirates ve A.N.A.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
uçsa ne olcak hep zarar diyen kişi hangi bilgine dayanarak konuşuyorsn tokyo bu akşam 777 ile 280 yolcu osaka 330 ile 220 yolcu ile uçuyor ve sürekli dolu hat bunlar cahillik yapmadan öğren öle yaz particilik zihniyetinden kurtulun artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ucsa ne olacak hep zarar hep zarar masallahi var zarar yapmak ta 1 numara siyasi iradenin esiri bir sirket git sen somaliye uc git afrikaya uc gel gelelim suriye ye ucma neymis ic karisklik varmis diger ulkelerde yokmu???????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000