26 Mayıs 2015, Salı 19:43:11

THY Ordu-Giresun Havalimanı'na inemedi

Türk Hava Yolları'nın (THY), İstanbul'dan havalanarak Ordu-Giresun Havalimanı'na hareket eden uçağı Samsun'a divert etti.
  • Şu an ailem orduda havaalanında. Sıcacık havada hava şartlarından dolayi ucak kalkmiyomus rezillik diz boyu. Beceriksizler gösteriş yapacağız diye bilet satılıyor birde. Güya ailem mezuniyetime yetişecek
  • KÖMÜR MADENLERİNDE YAŞAM ODALARI GİBİ EKSİKLERDEN DOLAYI YÜZLERCE İNSANIMIZI KAYBETTİK. HAVALİMANI GİBİ BÜYÜK TESİSİ İKİ ŞEHRİMİZİN HİZMETİNE SUNANLARA TEŞEKKÜR EDERİZ,ANCAK EKSİKLERİ VARKEN SEÇİM ÖNCESİ OY GAYESİYLE OLASI KAZALARA RAĞMEN AÇILMIŞSA O ZAMAN İNSAN HAYATI HİÇE SAYILMIŞTIR. İNŞALLAH EKSİKLERİ YOKTUR VE İYİ GÜNLERDE KULLANIRIZ.
  • Ordu Valisi dün şu açıklamaları yaptı. "Halen havalimanına uçan pilotlar, yaklaşmada NDB DME olarak adlandırılan sistemi kullanarak iniyor. Bu sistemde pilotlar piste 5,5 kilometre mesafede 643 metre yükseklikte pisti görürlerse iniyorlar. Montajı tamamlanan VOR sistemi ile görüşün daha düşük olduğu şartlarda bile uçakların emniyetle inmesi sağlanacak. Bu sistem testlerin ardından 10 gün içinde hizmete girecek. Ordu Giresun'a gelecek yıl ILS olarak adlandırılan Aletli Yaklaşma Sistemi'nin de takılması planlanıyor."
  • puahaua

Türk Hava Yolları'nın (THY), Ordu-Giresun Havalimanı'na giden uçağı, Samsun Çarşamba Havalimanı'na divert etti.

THY'nin TK2852 sfer sayılı, bugün saat 15.50'de havalanması İstanbul-Ordu/Giresun seferini gerçekleştirecek uçağı, 17.03'te Atatürk Havalimanı'ndan hareket etti.

Henüz biçbir modern iniş sisteminin olmadığı Ordu-Giresun Havalimanı'na hareket eden TC-JGC tescilli Boeing B737-800 tipi uçak, hava şartlarının da normal olmasına rağmen iniş gerçekleştiremedi.

Samsun Çarşamba Havalimanı'na divert eden Ordu-Giresun uçağı saat 19:00'da sorunsuz bir iniş gerçekleştirdi. Ordu-Giresun Havalimanı'ndan İstanbul'a gelecek 165 yolcu, Havaş'a ait otobüslerle Samsun'a götürüldü.

LTCB 261550Z VRB03KT 3500 BR FEW010 SCT033 BKN090 19/17 Q1011
LTCB 261450Z VRB01KT 3500 BR SCT005 FEW027CB BKN033 19/19 Q1011


©AirportHaber

THY Ordu-Giresun Havalimanı'na inemedi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (151)

Mağdur ~ 3 yıl önce
Şu an ailem orduda havaalanında. Sıcacık havada hava şartlarından dolayi ucak kalkmiyomus rezillik diz boyu. Beceriksizler gösteriş yapacağız diye bilet satılıyor birde. Güya ailem mezuniyetime yetişecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MAHMUT KELLECİ ~ 3 yıl önce
KÖMÜR MADENLERİNDE YAŞAM ODALARI GİBİ EKSİKLERDEN DOLAYI YÜZLERCE İNSANIMIZI KAYBETTİK. HAVALİMANI GİBİ BÜYÜK TESİSİ İKİ ŞEHRİMİZİN HİZMETİNE SUNANLARA TEŞEKKÜR EDERİZ,ANCAK EKSİKLERİ VARKEN SEÇİM ÖNCESİ OY GAYESİYLE OLASI KAZALARA RAĞMEN AÇILMIŞSA O ZAMAN İNSAN HAYATI HİÇE SAYILMIŞTIR. İNŞALLAH EKSİKLERİ YOKTUR VE İYİ GÜNLERDE KULLANIRIZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ömer ~ 3 yıl önce
Ordu Valisi dün şu açıklamaları yaptı. "Halen havalimanına uçan pilotlar, yaklaşmada NDB DME olarak adlandırılan sistemi kullanarak iniyor. Bu sistemde pilotlar piste 5,5 kilometre mesafede 643 metre yükseklikte pisti görürlerse iniyorlar. Montajı tamamlanan VOR sistemi ile görüşün daha düşük olduğu şartlarda bile uçakların emniyetle inmesi sağlanacak. Bu sistem testlerin ardından 10 gün içinde hizmete girecek. Ordu Giresun'a gelecek yıl ILS olarak adlandırılan Aletli Yaklaşma Sistemi'nin de takılması planlanıyor."

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 3 yıl önce
puahaua

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000