14 Ağustos 2010, Cumartesi 13:14:12

THY ONLARI İSTEMİYOR

Türk Hava Yolları’nda fazla kilolu oldukları gerekçesiyle 28 kabin görevlisinin ücretsiz izne çıkarılmasından sonra bu kez de 200 çalışana ‘emekli olun’ çağrısı yapıldı.
  • Emekliliği gelmiş geçmiş insanların haklarını vererek onları emekli etmekle genç işsizlerin önü açılacak... Kimse THY ye girdiği zaman ölene kadar veya 30-40 yıl çalışacak diye bir kural yok... İşsiz olan genç dinamik nüfusa iş yerlerinin açılması için ben bu kararı destekliyorum...
  • Daha da yandaş kadrolaşma içindir, başka ne için olacak? THY de işler bir şekilde yolunda gidiyorsa birkaç emektar sayesindedir. Onları da saf dışı bırakmaya çalışıyorlar. THY nin T si artık başka bir şeyi ifade ediyor.
  • Torpilli emekliler geri dönsün diye mi acaba?
  • ne yapilirsa yapilsin maalesef kimse engelleyemez bazi yukselen degerlerin (ahlaksizlik, rusvet, hileli ihaleler, hic bir isten anlamayan koyun gibi elemanlar, religion ticareti vb)) korunmasi icin gereken bir durum yuksek anlayisiniz icin tesekkur ederiz

Türk Hava Yolları, filosunu yeni uçaklarla büyütürken son dönemde yaptığı alımlarla personel sayısını da 16 bine çıkardı.

Yeni uçakların filoya katılmasına paralel olarak sürekli yeni personel alımını sürdüren Türk Hava Yolları, emektar çalışanları ile de yollarını ayırmaya başlıyor.

Emeklilik süresi dolan ancak kurumdan ayrılmak istemeyen bazı çalışanlara THY’den ‘emekli olun’ çağrısı yapıldı.

Çeşitli departmanlardan yaklaşık 200 kişiye emekli olmaları için tebligat gönderildi.

THY’den bir yetkili, bunun tenkisat değil genç ve dinamik kadro ile yola devam anlamına geldiğini kaydetti.

Türk Hava Yolları, geçtiğimiz günlerde 28 kabin görevlisini fazla kiloları nedeniyle 6 ay ücretsiz izne çıkarmasıyla gündeme gelmişti.

Öte yandan konuya ilişkin bilgi almak amacıyla Türk Hava Yolları çalışanlarının bağlı bulunduğu Hava-İş Sendikası'nı arayan AirportHaber, bütün yöneticilerin toplantıda olduğu gerekçesiyle bilgi alamadı. Sendikanın bu konuya tepkisinin ne olacağı şimdiden merakla bekleniyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

 

THY ONLARI İSTEMİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (60)

Misafir ~ 8 yıl önce
Emekliliği gelmiş geçmiş insanların haklarını vererek onları emekli etmekle genç işsizlerin önü açılacak... Kimse THY ye girdiği zaman ölene kadar veya 30-40 yıl çalışacak diye bir kural yok... İşsiz olan genç dinamik nüfusa iş yerlerinin açılması için ben bu kararı destekliyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Daha da yandaş kadrolaşma içindir, başka ne için olacak? THY de işler bir şekilde yolunda gidiyorsa birkaç emektar sayesindedir. Onları da saf dışı bırakmaya çalışıyorlar. THY nin T si artık başka bir şeyi ifade ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Torpilli emekliler geri dönsün diye mi acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ne yapilirsa yapilsin maalesef kimse engelleyemez bazi yukselen degerlerin (ahlaksizlik, rusvet, hileli ihaleler, hic bir isten anlamayan koyun gibi elemanlar, religion ticareti vb)) korunmasi icin gereken bir durum yuksek anlayisiniz icin tesekkur ederiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000