19 Mayıs 2011, Perşembe 13:31:57

THY MÜDÜRÜNÜN ŞOKE EDEN SES KAYDI

Türk Hava Yolları’nın Köln Müdürü İsa Al’ın Türkiye aleyhine sarfettiği sözler internete düşünce apar topar görevinden alındı. Türk Dışişleri çalışanları ve eşleri hakkında ağır sözler sarfeden Al’ın 3 dakikayı aşan ses kaydında neler var?
  • İsa Al... bu çekimi kendi söylememiş gibi pararlel yapının tuzağına düştüğünü iddia edip. Şu aşamada paralel yapıya darbe için yeniden İSA AL'ın göreve gelmesi gerektiğini düşünen AKP Siyasetçileri ve ALmanya'da İsa Al ekolü olarak bilinen biraç müdürş, yoğun bir çaba sarfetmektedirler. Yarınlarda THY de Müdür olursa şaşmayın...
  • Kendi inanc ve Politik görüsün yüzünden... senin ekibinde olan ve senin görüslü olmayan Politikayi takip eden insanlari birer birer kapiyi gösterip.. sonra menfaatin dolayi duisburglardan isci alip barcelona da istasyon sefi yaptirmak 2 aylik isciye... bunun kul hakkini söylermisin... seni tanimam Isa al.. ama nefretimsin.. Almanya gibi gurbette ailesine ekmek parasi götürmeye calisan iscilerine sana uymadiklari icin bu yaptigin terbiyesizligini öteki dünyada hesabini vericeksin ;)
  • isa al görevine devam ediyor.yönetim devam demistir.
  • Isa beyin görevine geri dönmemesi gerektiğini düşünüyorum. Madem Istanbula cektiler, Dış işleri Bakanlığında görevlendirilse de Almanyadaki büyükelcilerin boyunun ölcülerini alsa başta CGN ve DUS diyorum:-).
THY Köln Müdürü İsa Al’ın, Almanya ve Türkiye Cumhuriyeti aleyhine sarfettiği sözler şok etkisi yarattı.

İşte Airporthaber'in ele geçirdiği İsa Al’ın görevden alınmasına sebep olan o ses kaydı:

THY Köln Müdürü İsa Al, sosyal paylaşım sitesinde yer alan ve yaklaşık 3 dakika süren videoda Köln ve Düsseldorf Başkonsolosları ile eşlerinin camiye ayakkabılarını çıkarmadan galoşla girmeye çalıştıklarını ileri sürüyor. Al ayrıca, camiye uğramayan konsolosların artık Türkiye’den üst düzey bir ziyaret olduğu zaman camilere ve Milli Görüş’e koştuklarını söylüyor.

Ortaya çıkan ses kaydında İsa Al’a ait olduğu iddia edilen o sözler, şöyle:
"Alman devleti bizi devamlı birbirimize düşürmek ister ama bizim düşmememiz lazım, bir araya gelmemiz lazım, oyunu bozmamız lazım. Onu da geçmişte yapmamız imkansızdı. Çünkü Türk devleti Alman devletinden kısmen daha kötüydü İslam düşmanlığı bakımından. Ama şimdi konsoloslar geliyor, ilk ziyaret ettikleri yerler ATİ, Milli Görüş, konsolos bir şey oldu mu 
hemen orada. Anında orada. Geçen Bülent Arınç gelmişti. Baktım Milli Görüş’ün başkanını çağırmış, İslam Kültür Merkezlerini hepsini çağırmış. Orada namaz kılmak istedi. Demiş ‘Kıble ne tarafa? ‘Kıble bu tarafta’ demiş. Hemen din ateşesini çağırdı. ‘Sen kıbleyi tekrar göster’ dedi. Güvenmiyor konsolosa çünkü adam kıblenin nerede olduğunu bilmiyor, öyle bir şey yok. ‘Ya Sayın Başbakan Yardımcım bu evde de namaz kılınıyor’ diyor. ‘Kılınıyor ama karın çırıl çıplak. Sen karına bak, diyor’. Sana bakan niye güvensin? Gerçi aynıymış kıble. Bir devlet, Başbakan Yardımcısı başkonsolosuna güvenemiyor. O diyor ki, ‘kıble böyle’ ‘yok’ diyor illa teyid etmesi gerekiyor. Niye çünkü güven telkin etmiyor kardeşim. Bunların böyle şeylerden hiç nasipleri yok adamların. Dışişlerinde bir tane o zamana kadar ben tanımadım. Daha dün Düseldorf Başkonsolosu ‘Ya kadınlar ayaklarına galoş giyip içeriye girebilirler mi?’ demiş. Demiş ki ‘Ya böyle şey olur mu Sultanahmet’e gelen turistler bile ayakkabılarını çıkarıp öyle giriyorlar camiye. Bunu duymamış olayım girmesinler o zaman camiye’ demiş. Bizim Türk kadınları ayakkabılar ile girecekler camiye eşekliğe bak" 

Bu gelişmeler üzerine THY İsa Al'ı İstanbul'a davet etti. İsa Al'ın savunmasının alınıp hakkında karar verileceği belirtiyor.  ©AirportHaber.com

UYARI: Havalimanı muhabirleri, yüzünüz kızarmazsa bu haberi  de çalabilirsiniz!
THY MÜDÜRÜNÜN ŞOKE EDEN SES KAYDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (142)

NİLAYDA ~ 4 yıl önce
İsa Al... bu çekimi kendi söylememiş gibi pararlel yapının tuzağına düştüğünü iddia edip. Şu aşamada paralel yapıya darbe için yeniden İSA AL'ın göreve gelmesi gerektiğini düşünen AKP Siyasetçileri ve ALmanya'da İsa Al ekolü olarak bilinen biraç müdürş, yoğun bir çaba sarfetmektedirler. Yarınlarda THY de Müdür olursa şaşmayın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kendi inanc ve Politik görüsün yüzünden... senin ekibinde olan ve senin görüslü olmayan Politikayi takip eden insanlari birer birer kapiyi gösterip.. sonra menfaatin dolayi duisburglardan isci alip barcelona da istasyon sefi yaptirmak 2 aylik isciye... bunun kul hakkini söylermisin... seni tanimam Isa al.. ama nefretimsin.. Almanya gibi gurbette ailesine ekmek parasi götürmeye calisan iscilerine sana uymadiklari icin bu yaptigin terbiyesizligini öteki dünyada hesabini vericeksin ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
isa al görevine devam ediyor.yönetim devam demistir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Isa beyin görevine geri dönmemesi gerektiğini düşünüyorum. Madem Istanbula cektiler, Dış işleri Bakanlığında görevlendirilse de Almanyadaki büyükelcilerin boyunun ölcülerini alsa başta CGN ve DUS diyorum:-).

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000