09 Ekim 2015, Cuma 08:45:22

THY Kapadokya-İzmir seferlerine başlayacak

Türkiye 'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya ile İzmir arasında karşılıklı uçak seferlerinin Nisan 2016'da başlayacağı bildirildi.
  • Darısı K.maraş-İzmir seferlerine
  • Tam 777'lik bir hat, yakışır!
  • Yakisir NEVSEHIRIME! Hollanda dan selamlar
  • Yozgata da uçuş istiyoruz

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler (KAPDİT) Derneği  Başkanı Yakup Dinler'i ziyaret eden THY Nevşehir Müdürü Osman Taha Küçük, burada yaptığı açıklamada, Kapadokya ve İzmir uçuşlarının Nisan 2016'da başlayacağını söyledi.

Acentelerden gelen talep doğrultusunda söz konusu uçuşların başlayacağını aktaran Küçük, "Turistlerin İzmir seferine yönelik talepleri, 4 ile hitap eden bir hava limanının 4 farklı destinasyona uçuş seferlerin başlamasında etkili oldu" dedi.

Kapadokya Havalimanı'nın Nevşehir'e değil, aynı zamanda Aksaray, Kırşehir ve Niğde'ye de hitap ettiğini vurgulayan Küçük, "Nisan 2016'dan itibaren haftanın her günü Antalya, haftanın 4 günü İzmir ve haftanın 4 günü İstanbul Sabiha Gökçen'e uçuşlarımız olacak. İzmir seferlerimizin saatleri haftanın her günü gidiş 18:30, dönüş 20:30 olacak" diye konuştu.

Küçük, İzmir seferleriyle hem turizmin hem de bölge insanının kazançlı olacağını savunarak şunları kaydetti:

"Gurbetçiler artık İzmir üzerinden, Antalya üzerinden Kapadokya'ya gelebilecekler. Artık İstanbul üzerinden aktarma yapmak zorunda değiller. Aynı zamanda izmir'de yaşayanlar da hafta sonu Kapadokya gezileri yapabilirler. İzmir'e gemiyle gelen turistlerin bölgeye gelmesi için bir fırsat olacak. Turistler İzmir'e 12 saat otobüs yolcuyla gidiyorlardı artık bir saatlik uçuşla gidebilecekler. Yani 7 günlüğüne gelen bir turiste 11-12 saat kazandırmış oluyoruz."

Küçük, Nisan 2016'da yapılması planlanan ilk sefer için bilet satışlarının anadolujet.com.tr veya thy.com.tr'den başladığını sözlerine ekledi.

THY Kapadokya-İzmir seferlerine başlayacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

K.maraşlı ~ 3 yıl önce
Darısı K.maraş-İzmir seferlerine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali Kaptan ~ 3 yıl önce
Tam 777'lik bir hat, yakışır!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maalesef ~ 3 yıl önce
Evet yazin oldukca yogun bir hat ama sefer planlamaya gore eski gelen 332 ler bu hatta calisacak. 777 ler Istanbuldan Ankara- Izmir-Antalya seferlerinde ucmaya devam edecek
Super! ~ 3 yıl önce
Vallaha Cok begindim nevsehir-izmir seferleri acildi diye insallah daha cok hatlar acilar: nevsehir-trabzon oyle gibi
Klm captain ~ 3 yıl önce
Yakisir NEVSEHIRIME! Hollanda dan selamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 3 yıl önce
Yozgata da uçuş istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000