06 Temmuz 2012, Cuma 10:11:02

"THY KAHRAMAN ONUR AIR PARA İSTİYOR"

Sosyal medya havacılık sektöründe yaşanan her türlü gelişmeyi anında duyuruyor. Havayolunu kullanan yolcular kendi beğenileri dışında olan her türlü konuyu sosyal medya aracılığıyla paylaşıyorlar.
  • onurairin online checkin den 5 tl para istemsi hakkaten alaya alınacak birşey.tamam koltuk seçmek isteyenden para iste, ama oraya da sistemin otomatik olarak atadığı bir koltuk ver,o koltuğa check-in de para alma. olaması gereken bu.pegasus böyle yapıyor.Low Cost olayına gelince,her uçuş low Cost olmuyor maalesef,yapılması gereken sadece hava yollarını karşılaştırmak.low cost diye bundan ucuzu yoktur deyip atlamamak.zaten topu topu 5-6 şirket var iç hatlar,Oligapol piyasasını kurmuşlar,yüksek fiyatlardan biletleri satıyorlar.eğer bir hatta o havayolu tekel ise bilet fiyatları uçuyor resmen.misal Antalya-IZmir Sunexpress ten başka uçan yok.bilet fiyatları Antalyadan Almanyanın bir şehrine gidip-gelmekten pahalı.THY uçuşları bazen LowCostlardan daha ucuza olabiliyor.ama genelde THY uçuşları pahalı.bir tost,bir çay için THY ye binemem,kaldıki devlet mantığıyla çalışan bir şirket,yolcuya muamele berbat ötesi.ben Atlasjeti beğeniyorum.ama fiyatları çok fazla artık.ayt-ist 140-160 tl,bu ne!!
  • Çok güldüm, alsaydınız keşke?:) artanı da içmezseniz eve götürürdünüz. Bu arada papet nedir? İnternette aradım ama bulamadım; pipet/kamış(halk dilinde) olmasın. Onları da güzelce yıkar bir sonraki seferde kullanırdınız.::):)
  • Oncelikle o papet degil pipettir... İkincisi, bizim ucaklarimizda zaten pipet yoktur, dolayisiyla sayili olmasi da sozkonusu degildir, yalan konusmayalim, elestirmek icin elestirmeyelim...
  • ceran`in tweetindeki anlam bozuklugundan puanini kirdim ama gerisi pek guzel.

Havayolu şirketlerinin maliyetleri en aza indirmek için geliştirdikleri gelir kaynakları yolcuların eleştirilerine neden oluyor. Pegasus, Onur Air ve Sunexpress gibi havayolu şirketlerinin low cost mantığı ile ücretlendirme yaptıkları her şey eleştiri ve alay konusu oluyor.

Sosyal iletişim ağı twitter aracılığı ile eleştirinin odak noktası haline gelen Onur Air, son günlerde de online check-in sebebiyle eleştiri almaya başladı. Twitter de Ceran adıyla bir eleştiri yazan yolcu, “Onur Air cikis kapilarinda oturmak isteyenlerden 20 tl istiyor. Oysa THY ise kahraman ruhlu olmasini istyor..” Hande Aytar isimli bir başka yolcu ise “uçak biletlerine check in yapmak 5TL !!!!! Yok artik yaaaaa!!!!!”, Ecem Bıyık İsimli bir başka yolcu ise “Onur Air, online check-in'i bile parayla yapan, bilet aldıktan sonra bile koltuk satan bir havayolu şirketi” şeklinde eleştiri de bulundular.

Türk Hava Yolları, Atlasjet Hava Yolları gibi low cost olmayan şirketler online işlemlerden ücret almıyor. Pegasus Havayolları, Onur Air ve Sunexpress bu hizmetlerden ücret alıyor.

İŞTE TWITTER’DE YAZILAN O YAZILAR

"THY KAHRAMAN ONUR AIR PARA İSTİYOR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

cpdx ~ 5 yıl önce
onurairin online checkin den 5 tl para istemsi hakkaten alaya alınacak birşey.tamam koltuk seçmek isteyenden para iste, ama oraya da sistemin otomatik olarak atadığı bir koltuk ver,o koltuğa check-in de para alma. olaması gereken bu.pegasus böyle yapıyor.Low Cost olayına gelince,her uçuş low Cost olmuyor maalesef,yapılması gereken sadece hava yollarını karşılaştırmak.low cost diye bundan ucuzu yoktur deyip atlamamak.zaten topu topu 5-6 şirket var iç hatlar,Oligapol piyasasını kurmuşlar,yüksek fiyatlardan biletleri satıyorlar.eğer bir hatta o havayolu tekel ise bilet fiyatları uçuyor resmen.misal Antalya-IZmir Sunexpress ten başka uçan yok.bilet fiyatları Antalyadan Almanyanın bir şehrine gidip-gelmekten pahalı.THY uçuşları bazen LowCostlardan daha ucuza olabiliyor.ama genelde THY uçuşları pahalı.bir tost,bir çay için THY ye binemem,kaldıki devlet mantığıyla çalışan bir şirket,yolcuya muamele berbat ötesi.ben Atlasjeti beğeniyorum.ama fiyatları çok fazla artık.ayt-ist 140-160 tl,bu ne!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1 kola 2 papet mi? ~ 6 yıl önce
Çok güldüm, alsaydınız keşke?:) artanı da içmezseniz eve götürürdünüz. Bu arada papet nedir? İnternette aradım ama bulamadım; pipet/kamış(halk dilinde) olmasın. Onları da güzelce yıkar bir sonraki seferde kullanırdınız.::):)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin memuru (pipet) ~ 6 yıl önce
Oncelikle o papet degil pipettir... İkincisi, bizim ucaklarimizda zaten pipet yoktur, dolayisiyla sayili olmasi da sozkonusu degildir, yalan konusmayalim, elestirmek icin elestirmeyelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hmmm ~ 6 yıl önce
ceran`in tweetindeki anlam bozuklugundan puanini kirdim ama gerisi pek guzel.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000