11 Kasım 2010, Perşembe 17:35:53

"THY KAFAYI KIZILDERİLİLERE TAKTI"

Hürriyet gazetesinin deneyimli köşe yazarlarından Yılmaz Özdil, Türk Hava Yolları'nın ilk Washington seferiyle getirdiği yerlileri köşesine taşıdı. İşte Erdil'in Emmioğlu Gerenimo başlıklı yazısı...
  • Senin gibi düşünenlerden de tonlarca var, acizim. Yazık olmuş sanada.
  • Sorarım hic kızılderili gordunuz mu, hic orf ve adetlerini incelediniz mi, hic alfabelerini ve gunluk konusmalardaki kullandıkları asina oldugumuz kelimeleri duydunuz mu.Bence Orta Asya ya dogru bir gidin , inceleyin , gelin ve cizgi uzeri bir yorum yapın. slm
  • SAYIN OZDIL, ZEKANIZA HAYRANDIR OKURLARINIZ. BAZEN COK INCE ESPIRIYLE KONUYA YAKLASTIGINIZDA, VASAT ALTI ALGILAMA KAPASITESINDEKI INSANLAR SIZI ANLAYAMIYOR VE KOMIK SERZENISLERDE BULUNUYORLAR. BU DA AYRI BIR GULUNC DURUM, AMA AKLINCA SIZI ELESTIRENLER DUSUK IQ LAR, DUSTUKLERI KOMEDININ FARKINDA BILE OLAMIYORLAR.
  • Yılmaz Özdil'e laf atan zaman-akid ve taraf gazatesi abonelerine bir çift lafım olacak.Adam en azından ordan burdan aldığı emirler doğrultusunda oynatmıyor kalemini.Onunla aşık atabilmeniz için onun I.Q seviyesinin yakınlarında geziniyor olmanız gerekir ki bu da güneşin battığı yada doğduğu tarafa bakarak öğrenilecek bişey değil.baka baka olsaydı bu işler her köşe yazarımız Hindistanda kutsal bir köşe sahibi olurdu.Ki bir çoğu bu özelliklere zaten haiz.
Emmioğlu Geronimo

THY kızılderililere kafayı taktı. Kurtlarla Dans eden arkadaşa reklam çektirmişlerdi, şimdi de, kabileleri uçağa doldurup getirdiler... Totem Hava Yolları mübarek!

Kızılderilileri karşılayan, kızılderililerden sorumlu devlet bakanımız Zafer Çağlayan, nostaljik bi giriş yaptı, “Biz sizi Tom Miks’ten tanıyoruz, hani nişanlısı
var Suzi... Yu nov Tom Miks?” dedi.

Halbuki, Tom Miks İtalyan.

Mevzu Dakota’da geçiyor ama, çakma Amerikalı... Onların çizgi kahramanı olsaydı, 150 kere filmini yaparlardı, Superman, Batman, Spider Man gibi... Üstelik, küfür etsen daha iyi, çünkü, silah zoruyla kızılderililerin toprağına oturup, onların canına okuyan biri Tom Miks.

Yine de şükretmek lazım tabii.
Biz ona Tom Miks diyoruz...
Orijinal adı, Yüzbaşı Miki.
“Giyinik olduğunuz için tam seçemedim ama, biz sizi miki filmlerinden tanıyoruz” da diyebilirdi...
(Ki, miki de onların bildiği sevimli fare değildir aslında, Almancadır!)

Ya da, maaşallah “Biz size biniyoruz” da diyebilirdi... Çünkü, fakir fukara garip gureba partisi AKP’nin iktidar olmasıyla beraber, Ankara caddelerinde boy gösteren Kızılderili kabilelerinde patlama oldu. Cherokee’lere, Cayenne’lere, Corvette’lere binen binene.

Şaka bir yana, kızılderililerin memlekete gelişiyle birlikte, aynı terane tartışılmaya başladı gene... Kızılderililer Türk mü?

Bence Türk.

Niye derseniz...
Amerika kimindi?
Onların.
İngilizler geldi, oturdu.
İtalyanlar geldi, oturdu.
Hollandalılar geldi, oturdu.
Çinliler geldi, oturdu.
İspanyollar geldi, oturdu.
Araplar geldi, oturdu.
Afrikalılar geldi, başkan oldu.

72 millet yerleşti...
Bi kime yer kalmadı birader?
Manitu’nun kerizlerine!
Bizizdir onlar.

Hatta, onların tıpkı biz, bizim tıpkı onlar olduğumuzu gösteren bir de atasözleri var: “Eğer gölgelerin boyu insanların boyunu geçmişse, o topraklarda güneş batıyor demektir!”
"THY KAFAYI KIZILDERİLİLERE TAKTI"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
Senin gibi düşünenlerden de tonlarca var, acizim. Yazık olmuş sanada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sorarım hic kızılderili gordunuz mu, hic orf ve adetlerini incelediniz mi, hic alfabelerini ve gunluk konusmalardaki kullandıkları asina oldugumuz kelimeleri duydunuz mu.Bence Orta Asya ya dogru bir gidin , inceleyin , gelin ve cizgi uzeri bir yorum yapın. slm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SAYIN OZDIL, ZEKANIZA HAYRANDIR OKURLARINIZ. BAZEN COK INCE ESPIRIYLE KONUYA YAKLASTIGINIZDA, VASAT ALTI ALGILAMA KAPASITESINDEKI INSANLAR SIZI ANLAYAMIYOR VE KOMIK SERZENISLERDE BULUNUYORLAR. BU DA AYRI BIR GULUNC DURUM, AMA AKLINCA SIZI ELESTIRENLER DUSUK IQ LAR, DUSTUKLERI KOMEDININ FARKINDA BILE OLAMIYORLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yılmaz Özdil'e laf atan zaman-akid ve taraf gazatesi abonelerine bir çift lafım olacak.Adam en azından ordan burdan aldığı emirler doğrultusunda oynatmıyor kalemini.Onunla aşık atabilmeniz için onun I.Q seviyesinin yakınlarında geziniyor olmanız gerekir ki bu da güneşin battığı yada doğduğu tarafa bakarak öğrenilecek bişey değil.baka baka olsaydı bu işler her köşe yazarımız Hindistanda kutsal bir köşe sahibi olurdu.Ki bir çoğu bu özelliklere zaten haiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000