13 Kasım 2012, Salı 09:02:35

THY KABİN AMİRİ ARIYOR

Filosundaki uçak sayısını 200'e çıkaran Türk Hava Yolları, kabin amiri alacağını duyurdu.
  • thy'de uçuş sonrası bütün angarya işler, amirlerin omuzlarında. minimum dinlenme sürelerinde bile bir sürü ıvız zıvırı takip etmek zorundalar. sırf bu yüzden bile amir olmak istemiyor artık insanlar. dışardan '5 bin lira maaş alıyosunuz, Allah gözünüzü doyursun' diye ahkam kesen, bütün uçuş sadece 5 dk trolley süren (ikram vermedikleri için, sürmek diyorum) özel havayolu çalışanları, gelsinler de görsünler dünyanın kaç bucak olduğunu :) özeldeki rahat günlerini çooook ararlar.. -bir meemur.
  • İnsanlar,bize zarar verdikleri için değil; Yaptıkları haksızlıklarla ruhumuzun ışığını söndürüp İçimizdeki saldırganlığın ortaya çıkmasına sebep oldukları için tehlikeliler...!
  • ONUR AİR'İN GN.MÜDÜRLÜĞÜ ZATEN ESKİ THY KADROSUYLA YILLARDIR DOLU.PERFORMANSLARI DA,ŞİRKETTE HERKESİN MALUMU.O YÜZDEN KEŞKE GELENLER ESKİ YUVALARINA DÖNSELER...
  • THY de kurallar değişmez yeni giren giriş tarihi başlangıcıyla 2,5 sene boyunca grup a1 statüsünde görev alır ardından grup a ya terfi ederek yuzde yuz statusune geçer tis de de madde açık ve nettir ardından da 5. seneyi doldurunca yine kademe atlar neyse tis kitapçığı edinip bunlara bakabilir girecek olanlar duyumlara göre de yuzde 60 ile başlayacaklar ve 2.5 sene de böyle devam edecek ( part time olmaları söz konusu değilmiş )

THY'den yapılan açıklamada kabin amiri adaylarında aranan koşullar şöyle sıralandı:

-T.C vatandaşı olmak
-İlan tarihi itibariyle 38 yaşından gün almamış olmak, (01.11.1975 ve sonrasında doğmuş olmak)
-Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak
-Erkek adaylar için, askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak
-İyi derecede İngilizce bilmek
-Bay veya Bayan, yurt içi/yurt dışı havayollarında  en az 3 yıl Kabin Memuru, en az 1 yıl  Kabin Amiri olarak çalışmış olmak
-Uçuşa engel sağlık sorunu olmamak
-Bayanlarda 160-180 cm baylarda 165-190 cm arası boyda olmak
-Tercihen A-321/320/319, B-737/800/900ER tiplerinde geçerli sertifikaya sahip olmak.

İlanda ayrıca istenen koşullara uyan adayların internet üzerinden başvuru yapmaları istendi. İnternet üzerinden yapılan başvurular dışındaki başvuruların ise kabul edilmeyeceği vurgulandı. 

Öte yandan Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanlığı’nda görev yapmak üzere İlk Yardım Öğretmen ve yer eğitim öğretmen adayları da arıyor.Her iki branş için aranan koşullar THY'ye ait internet sitesinde yer alıyor.

THY KABİN AMİRİ ARIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

memur ~ 6 yıl önce
thy'de uçuş sonrası bütün angarya işler, amirlerin omuzlarında. minimum dinlenme sürelerinde bile bir sürü ıvız zıvırı takip etmek zorundalar. sırf bu yüzden bile amir olmak istemiyor artık insanlar. dışardan '5 bin lira maaş alıyosunuz, Allah gözünüzü doyursun' diye ahkam kesen, bütün uçuş sadece 5 dk trolley süren (ikram vermedikleri için, sürmek diyorum) özel havayolu çalışanları, gelsinler de görsünler dünyanın kaç bucak olduğunu :) özeldeki rahat günlerini çooook ararlar.. -bir meemur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emekli ve mutlu ~ 6 yıl önce
İnsanlar,bize zarar verdikleri için değil; Yaptıkları haksızlıklarla ruhumuzun ışığını söndürüp İçimizdeki saldırganlığın ortaya çıkmasına sebep oldukları için tehlikeliler...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY DEN ONUR'A GELENLERİ GERİ ALSALAR KEŞKE... ~ 6 yıl önce
ONUR AİR'İN GN.MÜDÜRLÜĞÜ ZATEN ESKİ THY KADROSUYLA YILLARDIR DOLU.PERFORMANSLARI DA,ŞİRKETTE HERKESİN MALUMU.O YÜZDEN KEŞKE GELENLER ESKİ YUVALARINA DÖNSELER...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GİRİŞ PROSEDÜRÜ DEĞİŞMEZ ~ 6 yıl önce
THY de kurallar değişmez yeni giren giriş tarihi başlangıcıyla 2,5 sene boyunca grup a1 statüsünde görev alır ardından grup a ya terfi ederek yuzde yuz statusune geçer tis de de madde açık ve nettir ardından da 5. seneyi doldurunca yine kademe atlar neyse tis kitapçığı edinip bunlara bakabilir girecek olanlar duyumlara göre de yuzde 60 ile başlayacaklar ve 2.5 sene de böyle devam edecek ( part time olmaları söz konusu değilmiş )

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000