15 Nisan 2015, Çarşamba 11:30:33

THY İLE GÖZEN ANLAŞTI!

Gözen Havacılık ile THY arasında, personel geçişini önlemek için centilmenlik anlaşması imzalandı. THY’ye geçmek isteyen çalışanların hayalleri suya düştü.
  • Haberi yeni gordum ve çok guldum biraksinlar bu agizlari calistiracak adam bulaniyorlar sacma sapan vardiya sistemi calisanlara uyguladiklari mobing daha onlarca sey istanbulda ki guvenlik gorevlisi arkadaslarin cogunun yolu bir zamanlar gozen de kesismistir servis soforleri bile mahalle muhtari gibi istanbulda bilmedikleri mahalle sokak hatta ev bile yok centilmenlik anlasmasi falan hikaye oturup dusunsunler neden bu kadar personel sirkulasyonu var calisan personelin calisma kosullarini iyilestirsinler biraksinlar az personel cok is mantigini
  • Selam Arkadaşlar.. Gözen bünyesinde 3,5 yıl hizmet verdim. Daha sonrasında istifa ettim. Gözen iyi bir okul olarak görülmesi gerektir. Eğitim,operasyonel kabiliyet, insiyatif kullanma,disiplinin ve çok daha fazlası bi sure sonra karakterinize işliyor YoruYorumlarin bir kısmına katılıyorum. Mesela Gözen de kariyer ( yükselmek) çok zor. Sebebi ise çok kaliteli personellere sahip. Bir airsider yükselmesi için birinin isten ayrılması gerekir. Fakat sirkülasyon sıfır bu nedenle yükselme ihtimali düşük kalıyor. Ama kendinizi iyi yetiştirir iseniz dışarda iyi bir Güvenlik şirketinde iyi bir yerde bulabilirsiniz. 3,5 sene çalıştım, bu çalıştığım sure içerisinde bende sizler gibi ( kanemici, kölelik) sistemi gibi görüyordum ,fakat gozen sayesinde şuan iyi bir Güvenlik Şirketinde iyi bir konumda sektörde yer almaktayım. Sizlere tavsiyem hergun birşeyler öğrenin ve kendimize bir hedef cizin. herkese kolay gelsin.
  • Az Personel Çok İşi felsefe edinmiş şirkettir.Çalışanların Sendika'ya geçmesiyle psikolojik olarak rahatlama yaşayacakmıyız bekleyip göreceğiz. Elinden apis,masa,desk,rop geçmeyen çalışanı yoktur en alttan en üste kadar sorunu olan çoktur.
  • Bi de utanmadan centilmenlik anlaşması denilmiş. Sen zaten işe girerken sözleşmende kocaman tazminat maddesi koyuyosun ne diye insanların ekmeğiyle oynuyosunuz? Bulduğu ilk fırsatta gözenden kaçıcak o kadar adam var ki bu şirket bu yaz batmazsa iyi

Gözen Havacılık ile THY arasında, personel geçişini önlemek için centilmenlik anlaşması imzalandı. THY’ye geçmek isteyen çalışanların hayalleri suya düştü.

Gözen Havacılık, son dönemde şirketten THY’ye geçen çalışan sayısında artış yaşanınca çareyi THY ile centilmenlik anlaşması yapmakta buldu.

Gözen’de yetişen personelin, daha iyi şartlar sunan THY’ye geçişini engellemek için iki şirket arasında ortak bir çalışma başlatıldı. Operasyon Müdürü Ali Evren, bir liste hazırlayarak THY İnsan Kaynakları ile geçişlerin önlenmesi için irtibata geçti.

THY’nin açtığı son kabin memuru alımı ilanına çok sayıda Gözen çalışanının başvuruda bulunduğu tespit edildi.

THY ile yürütülen görüşmeler sonrası bu başvuruların kabul edilmemesi kararı alındı. Listede adı bulunanlar tek tek elendi. THY ile Gözen arasındaki bu anlaşma çalışanların tepkisini çekti ve her iki şirketi de çalışma hakkını ihlal ettiği suçlamasında bulunuldu.

©AirportHaber

THY İLE GÖZEN ANLAŞTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (89)

Klasik ~ 8 ay önce
Haberi yeni gordum ve çok guldum biraksinlar bu agizlari calistiracak adam bulaniyorlar sacma sapan vardiya sistemi calisanlara uyguladiklari mobing daha onlarca sey istanbulda ki guvenlik gorevlisi arkadaslarin cogunun yolu bir zamanlar gozen de kesismistir servis soforleri bile mahalle muhtari gibi istanbulda bilmedikleri mahalle sokak hatta ev bile yok centilmenlik anlasmasi falan hikaye oturup dusunsunler neden bu kadar personel sirkulasyonu var calisan personelin calisma kosullarini iyilestirsinler biraksinlar az personel cok is mantigini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
android ~ 12 ay önce
Selam Arkadaşlar.. Gözen bünyesinde 3,5 yıl hizmet verdim. Daha sonrasında istifa ettim. Gözen iyi bir okul olarak görülmesi gerektir. Eğitim,operasyonel kabiliyet, insiyatif kullanma,disiplinin ve çok daha fazlası bi sure sonra karakterinize işliyor YoruYorumlarin bir kısmına katılıyorum. Mesela Gözen de kariyer ( yükselmek) çok zor. Sebebi ise çok kaliteli personellere sahip. Bir airsider yükselmesi için birinin isten ayrılması gerekir. Fakat sirkülasyon sıfır bu nedenle yükselme ihtimali düşük kalıyor. Ama kendinizi iyi yetiştirir iseniz dışarda iyi bir Güvenlik şirketinde iyi bir yerde bulabilirsiniz. 3,5 sene çalıştım, bu çalıştığım sure içerisinde bende sizler gibi ( kanemici, kölelik) sistemi gibi görüyordum ,fakat gozen sayesinde şuan iyi bir Güvenlik Şirketinde iyi bir konumda sektörde yer almaktayım. Sizlere tavsiyem hergun birşeyler öğrenin ve kendimize bir hedef cizin. herkese kolay gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeni aday ~ 8 ay önce
Ben bugün görüşmeye gidecektim yorumlardan sonra vazgeçtim bana hangi firmayı önerebilirsiniz
TK31 Atlanta Atıl ~ 1 yıl önce
Az Personel Çok İşi felsefe edinmiş şirkettir.Çalışanların Sendika'ya geçmesiyle psikolojik olarak rahatlama yaşayacakmıyız bekleyip göreceğiz. Elinden apis,masa,desk,rop geçmeyen çalışanı yoktur en alttan en üste kadar sorunu olan çoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
modern kölelik ~ 2 yıl önce
Bi de utanmadan centilmenlik anlaşması denilmiş. Sen zaten işe girerken sözleşmende kocaman tazminat maddesi koyuyosun ne diye insanların ekmeğiyle oynuyosunuz? Bulduğu ilk fırsatta gözenden kaçıcak o kadar adam var ki bu şirket bu yaz batmazsa iyi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000