22 Temmuz 2012, Pazar 13:55:12

THY İLE EĞİTİME YOLCULUK

İstanbul’da çeşitli Fen Liselerinde öğrenim gören 15 başarılı öğrenci, dil öğrenimlerini pekiştirmek için, Türk Hava Yolları (THY) sponsorluğunda Amerika’ya götürüldü.
  • yazıklar olsun kötü yorum yapanlara.ordaki çocuklardan birisi benim kızım.fen lisesinde okuyur.çok başarılı.3. sınıftan ingilizce öyreniyor.üst düzeyde ingilizce biliyor.sadece konuşma sorunu yaşıyor.bu anlamda 8 hafta ona çok iyi gelicek.cemaat çocukları diye bi şey yok.onların hepsi başarılı çocuklar.bence sevinmek lazım
  • sevgili kardeşim birde soruyosun bu çocukların orda parasını kim vericek diye sanırım bi boşluğuna geldi düşünemedin hatırlasana bizim orada yani pensilvanyada çok nüfuslu dostlarımız var hiç mağdur ederlermi onları.beklenen misafir onlar sen merak etme:) sevgiler:)
  • thy nin satanadığı boş koltuklarda götürdüğünü anladıkda ABD de 8 haftalık üniversitedeki eğitimin parasını kim verecek? 8 haftada ne kadar ingilizce öğrenilirse artık.
  • arkadaşlar unuttunuz sanırım ramazan ayındayız:)))))))))))thy hayır işliyo.305 kişi işsiz yarını belli değil ne olacakki o ramazandan evveldi sorun değil:))))))) sevgiler....

Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Şikago’ya hareket eden 15 kişilik öğrenci grubu ile birlikte ailelerinin de uğurlamak için havalimanına geldiği görülürken, 8 hafta sürecek olan dil kursu için ABD’ye giden çocuklarının ardından bazı anne ve babalarının gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Yolculuk öncesinde Atatürk Havalimanı’nda bir basın açıklaması yapılırken, açıklamaya İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Horizon Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gültekin ve çok sayıda öğrenci katıldı. Yıldız, daha öncede benzer projeler gerçekleştirdiklerini ve öğrencilerin eğitimleri için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini belirterek, “Bu sene de farklı bir çalışma olarak çocuklarımızı ABD’ye gönderiyoruz. İstanbul’da Fen Liselerinde eğitim alan başarılı çocuklarımız 8 hafta boyunca ABD’de üniversitede eğitim görecek. Bu bir dil eğitimi olacak. LYS sonuçlarımız da açıklandı. Öğrencilerimiz bu hafta içerisinde tercihlerini de yapacaklar. İster bir yabancı dil tercihi yapsın çocuklarımız, ister herhangi bir bölümde okusun değil bir yabancı dilin, ikinci hatta üçüncü yabancı bir dillin bile arandığı bir dönemde yaşamaktayız” dedi.

ABD’de dil eğitimi almak için diğer öğrenci arkadaşları ile birlikte Atatürk Havalimanı’ndan hareket eden Gökçen Öztürk isimli bir öğrenci ise, Fen Liseleri öğrencileri olarak dil eğitimlerine önem verildiğini gördükleri için bir hayli mutlu olduklarını ifade ederek, “Bunun için herkese teşekkür etmek istiyorum. Bizim için sadece sayısal bilgilerin değil, yurt dışına açılabilmek ve iyi birer bilim adamı olabilmek için yabancı dile de ihtiyacımız var. Bunun için gidiyoruz ve en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Öte yandan çocuklarını uğurlayan bazı öğrenci yakınlarının da gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

THY İLE EĞİTİME YOLCULUK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
yazıklar olsun kötü yorum yapanlara.ordaki çocuklardan birisi benim kızım.fen lisesinde okuyur.çok başarılı.3. sınıftan ingilizce öyreniyor.üst düzeyde ingilizce biliyor.sadece konuşma sorunu yaşıyor.bu anlamda 8 hafta ona çok iyi gelicek.cemaat çocukları diye bi şey yok.onların hepsi başarılı çocuklar.bence sevinmek lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
............... ~ 6 yıl önce
sevgili kardeşim birde soruyosun bu çocukların orda parasını kim vericek diye sanırım bi boşluğuna geldi düşünemedin hatırlasana bizim orada yani pensilvanyada çok nüfuslu dostlarımız var hiç mağdur ederlermi onları.beklenen misafir onlar sen merak etme:) sevgiler:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ban bir harf öğretenin e CEVAP ~ 6 yıl önce
thy nin satanadığı boş koltuklarda götürdüğünü anladıkda ABD de 8 haftalık üniversitedeki eğitimin parasını kim verecek? 8 haftada ne kadar ingilizce öğrenilirse artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
arkadaşlar unuttunuz sanırım ramazan ayındayız:)))))))))))thy hayır işliyo.305 kişi işsiz yarını belli değil ne olacakki o ramazandan evveldi sorun değil:))))))) sevgiler....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000