12 Aralık 2011, Pazartesi 13:18:50

THY İÇİN ÖZEL TASARLANDI

Türk Hava Yolları yeni aldığı iki B-737-900ER uçağını Atatürk Havalimanı apronunda tanıttı. İşte THY’nin ilk kez filosuna kattığı Boeing 737-900ER tipi o uçaklar...
  • DEVLETİN PARASI CAR CUR EDİLİP PEŞKEŞE DEVAM EDEN YÖNETİME ALLAH BUNUN Bİ GÜN HESABINI SORAR VE BAZIKIŞİLERİN YURT DIŞINDA YEDİĞİ İÇTİGİ ŞİRKETLER TARAFINDAN AGIRLANAN KİŞİLER ALIM SATIM YAPANLAR ŞİRKET İÇİNDE FİRMALARLA YÜRÜMEKTEN CEKİNMEYENLER AKRABALARIYLA AGIRLANANLAR GÖZ DEN UZAK DEGİLSİNİZ
  • Bademler güzel poz vermiş hadi hayırlı olsun boş gidip boş gelecek uçaklarınız. dünyada orta menzilde tek koridorlu 737-900ER ile yolculuk yapan tek havayoluyuz helal olsun. 6 saatlik yolu 737 ile uçmak ne kadar mantıklı?
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • head-up display nerede?
Türk Hava Yolları, iki adet Boeing 737-900ER tipi uçağı daha filosuna katarak uçak sayısını 179’a çıkardı.

Uçaklar Atatürk Havalimanı apronunda basın mensuplarına tanıtıldı. Tanıtım törenine THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile birlikte Genel Müdür Temel Kotil de katıldı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, yeni gelen uçakların ek yakıt tankları sayesinde daha uzun mesafelere uçabildiğin kaydetti.

Topçu sözlerine şöyle devam etti: “Uzun menzile uygun şekilde tasarlanan uçaklarımız 151 kişilik olarak dizayn edildi. Orijinal 737-900 uçaklara 200’e kadar koltuk konulabiliyor. Konfor açısından 151 koltuk sayısı bizim için yeterlidir. İlk olarak Lagos ve Darüsselam hatlarında kullanacağımız bu iki uçağı Hindistan’ın bazı şehirlerinde de kullanmayı hedefliyoruz”

Daha erken gelmesi gereken uçakların geciktiğini belirten Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil ise, bu uçakların geniş gövdeli uçaklarla aynı konfora ve rahatlığa sahip olduğunu B737-900ER tipi uçakların gelişiyle Afrika hattında uçan geniş gövdeli uçakları da diğer seferlere verebileceklerini belirtti.

Avrupa standartlarında koltuk genişliğinin ekonomi sınıfında 35 inç olduğunu bunun normal Türk Hava Yolları uçaklarında 45 inç olduğunu belirten Kotil, bu uçakla koltuk aralarının 53 inçe çıktığını da sözlerine ekledi.

B737-900ER’ın gelişinin ardından Afrika seferlerinde uçan A340 tipi uçakların hac ve umre nedeniyle tamamen ekonomi classa çevirilmeye başlandığını söyleyen Kotil “Her ne kadar geniş gövdeli uçak almasak da geniş gövdede büyümeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Uçaktaki en önemli detayın dünyada B737-900’lerin hiçbirinin bu şekilde kullanılmadığını bunun bir ilk olduğunu, bu tasarımın Türk Hava Yolları için özel olarak gerçekleştirildiğini ifade eden Topçu da şöyle konuştu: “Afrika’nın ortasından ve Asya’nın belli bir alanını kapsadık. Standart bir hizmetten fazlasını vermeyi hedefledik. Geniş gövdeli uçaklarda bulunan tüm konfor bu uçakta mevcut. 91 uçak alım kapsamında 36 uçağı aldık. Önümüzdeki yıl içerisinde de diğer uçaklarımız gelecek”

B787 Mİ? A 380 Mİ?

Yeni jenerasyon geniş gövdeli uçaklardan sipariş verme konusunda araştırmalarının devam ettiğini belirten Hamdi Topçu, dünyada global bir krizin seslerinin geldiğini ve Türk Hava Yolları’nın bu krizden etkilenmemesi amacıyla şu anda sipariş verme konusunda temkinli davrandıklarını söyledi.

BUSINESS YOLCULARA ARAÇ HİZMETİ

İç Hat Business yolcularına araç kiralama hizmeti sunmayı da hedeflediklerini ifade eden Topçu, “Konu üzerinde çalışıyoruz. Nasıl, ne kadar süreyle vereceğimizi planlıyoruz. Yakın zamanda bu hizmeti de uygulamaya koyacağız. Uçaklarımız ülkemize ve Türk Hava Yolları’na hayırlı uğurlu olsun” diyerek sözlerini noktaladı.

 ©AirportHaber.com
THY İÇİN ÖZEL TASARLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Misafir ~ 6 yıl önce
DEVLETİN PARASI CAR CUR EDİLİP PEŞKEŞE DEVAM EDEN YÖNETİME ALLAH BUNUN Bİ GÜN HESABINI SORAR VE BAZIKIŞİLERİN YURT DIŞINDA YEDİĞİ İÇTİGİ ŞİRKETLER TARAFINDAN AGIRLANAN KİŞİLER ALIM SATIM YAPANLAR ŞİRKET İÇİNDE FİRMALARLA YÜRÜMEKTEN CEKİNMEYENLER AKRABALARIYLA AGIRLANANLAR GÖZ DEN UZAK DEGİLSİNİZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bademler güzel poz vermiş hadi hayırlı olsun boş gidip boş gelecek uçaklarınız. dünyada orta menzilde tek koridorlu 737-900ER ile yolculuk yapan tek havayoluyuz helal olsun. 6 saatlik yolu 737 ile uçmak ne kadar mantıklı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
head-up display nerede?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000