26 Mart 2014, Çarşamba 15:09:15

THY HOSTESLERİNE BİR AY SÜRE VERDİ!

Türk Hava Yolları’nda görev yapan kabin memurları 1-30 Nisan arasında kilo kontrolüne girecek. Kriterlere uymayan çalışanlar işinden olabilir.
  • Hahaha biri de demis ki vasifli isciyle vasifsiz isciyi ayirin... sadece guluyorum... gayet vasifsiz birinin baba parasiyla vasifli isciye donusuverdigi bi ulkede yasiyoruz ne guzel... bi de tanidiklari araya sokup bi sirkete yerlestimi tamamdiiir :) ben kokpittekinden 5 kat daha vasifli kabin memuru arkadaslari da biliyorum. Ne kadar vasifli oldugunun tartismasini yapana kadar biraz saygi ogren harika insan :) ayrica kilo kontrol haberinin altina yapilan yorumlara ve tartismalara bak arkadas, nasil bi zihniyetteyiz ya...
  • ALLAH ALLAH ŞU PARELELCILER( Haşaşiler) THY ye ALACAKLARI HOSTESLERI NEDEN GUZELLEINDEN SECMEZ KI ....
  • Yorumlar gerçekten çok bozdu. Artık havacılıkla alakası olan olmayan herkes yazıyor. Bence üyelik sistemi getirilsin Milliyet, Sabah v.b haber sitelerinde yorumlar üye girişinin ardından yapılıyor.böylece her önüne gelen yorum sallamaz, çok boş konuşuluyor!
  • hani doktor görmesek kanıcaz sana...Hiç bir doktor bu ağızla konuşmaz kompleksli bir hostes olduğun çok belli....git başkalarını kandır...

Türk Hava Yolları’nda görev yapan kabin memurları 1-30 Nisan arasında kilo kontrolüne girecek. Kriterlere uymayan çalışanlar işinden olabilir.

Türk Hava Yolları, geçen yıl Şubat ayında yaptığı boy kilo ölçümlerini bu yıl Nisan ayında yapacak. 1-30 Nisan tarihleri arasında yapılacak kontrollerde 7 bin civarındaki kabin memuru tek tek boy kilo ölçümü yaptıracak. THY’nin aprondaki Sağlık Müdürlüğü’nde yapılacak kontrollerde kriterlere uygun olmayan kabin memurlarına süre tanınacak. Bu sürede kriterlere uygun hale gelemeyen çalışanlarla yollar ayrılacak.

Boy-kilo ölçümlerinin birkaç gün kala haber verilmesi kabin ekipleri arasında paniğe yol açtı. Fazla kilo problemi bulunan çalışanlar ölçümlerin son gününe kadar bekleyecek ve süre kazanacak. Bu süreçte kilo vermek için sıkı diyet yapacaklar. Hatta bu dönemde kilo verme sorunu yaşayan bazı kabin memurlarının bıçak altına yapmayı da düşündükleri belirtildi.

THY geçmişte kilo problemini çözemeyen bazı kabin çalışanları ile yollarını ayırmıştı.

THY’deki boy-kilo standartları ise şöyle:

Bayan Kabin Personeli: Kilosu, boy ölçüsünden 100 çıkarılınca kalan sayıdan en fazla 6 (dahil) yukarıda, en fazla 20 (dahil) aşağıda olması gerekiyor.

Bay Kabin Personeli: Kilosu, boy ölçüsünden 100 çıkarılınca kalan sayıdan en fazla 10 (dahil) yukarıda, en fazla 15 (dahil) sayı aşağıda olması gerekiyor.

©AirportHaber Özel

THY HOSTESLERİNE BİR AY SÜRE VERDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (74)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hahaha biri de demis ki vasifli isciyle vasifsiz isciyi ayirin... sadece guluyorum... gayet vasifsiz birinin baba parasiyla vasifli isciye donusuverdigi bi ulkede yasiyoruz ne guzel... bi de tanidiklari araya sokup bi sirkete yerlestimi tamamdiiir :) ben kokpittekinden 5 kat daha vasifli kabin memuru arkadaslari da biliyorum. Ne kadar vasifli oldugunun tartismasini yapana kadar biraz saygi ogren harika insan :) ayrica kilo kontrol haberinin altina yapilan yorumlara ve tartismalara bak arkadas, nasil bi zihniyetteyiz ya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sec-guzel ~ 4 yıl önce
ALLAH ALLAH ŞU PARELELCILER( Haşaşiler) THY ye ALACAKLARI HOSTESLERI NEDEN GUZELLEINDEN SECMEZ KI ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yorumlar gerçekten çok bozdu. Artık havacılıkla alakası olan olmayan herkes yazıyor. Bence üyelik sistemi getirilsin Milliyet, Sabah v.b haber sitelerinde yorumlar üye girişinin ardından yapılıyor.böylece her önüne gelen yorum sallamaz, çok boş konuşuluyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doktormuş ~ 4 yıl önce
hani doktor görmesek kanıcaz sana...Hiç bir doktor bu ağızla konuşmaz kompleksli bir hostes olduğun çok belli....git başkalarını kandır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000