21 Şubat 2013, Perşembe 16:11:16

THY HOSTESİNİN TEDAVİSİ TAMAMLANDI

Afrika'da çeçe sineği ısırması sonucu uyku hastalığına yakalanan kabin memuru Ece Taşan taburcu oldu...
  • PİLOTK ya Cevap ; BİLMEDEN KONUSMAYIN!!. İlac ankaradan getirildi. Kizimiz Kullandi. Allahaşükür iyilesedi...BURADA KHB NİN HATASI Çok BÜYÜK,
  • Normalde amerika bu aşıyı ister ama arkadaşımız part-time olduğu için bazı şeyler göz ardı edilmiş olabilir
  • Güzel kızımıza geçmiş olsun. Bazı çok bilmişler THY ye laf sokmak için sıraya girmiş yine, Trypanosoma gambiense nin önleyici hapı, yada aşısı filan yoktur, KHB nin yapabilceği bir şey yok bu durumda. Sıtma ya benzemez bu.
  • öncelikle çok geçmiş olsun. şimdi bazı bilmiş kafalar; uçucu personel neden fazla maaş alıyor anlayabilmiş midir acaba.

THY'de görevli kabin memuru Ece Taşan, uçuş için gittiği Afrika'da çeçe sineğinin ısırması sonucu uyku hastalığına yakalandı. Türkiye'ye döndükten 2 hafta sonra hastalığın belirtilerinin başlaması üzerine Taşan, Alman Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Taşan'ın hastalığının iyileşmesi için gereken ilaç, THY'nin de desteği ile tedarik edilerek, tedavi tamamlandı.

Ece Taşan, taburcu olmadan önce Alman Hastanesi'nde düzenlediği basın toplantısında, hiçbir sağlık problemi kalmadığını belirterek, “THY, ilacı bulmam konusunda maddi ve manevi desteğini esirgemedi. Sinek ısırmasını hissetmemiştim. Hastalığım Türkiye'ye geldikten birkaç hafta sonra ortaya çıkmaya başladı. Ne olduğunu anlayamadım. Kolumda bir morluk oluştu. Morluktan sonra bir şekilde tedaviye başlandı” dedi.

MİKROP BİTTİ

Alman Hastanesi doktorlarından Cengiz Uzun, hastanın, yüksek ateş, boyunda şişlik, grip hali, kolda kanamalı alan, karaciğer ve dalak büyüklüğüyle hastaneye geldiğini ifade ederek, Taşan'a, gittiği ülkeler göz önüne alınarak bir teşhis konulduğunu anlattı.

Uzun, “Ece Taşan'a, uyku hastalığı teşhisi konuldu. Tedavi gerçekleştirildi. Daha sonra yapılan tüm araştırmalar sonucunda bu mikroba rastlamadık. Tedavi sonrası klinik olarak hastanın sağlığı yerine geldi” diye konuştu.

GİTMEDEN ÖNCE AŞI OLUN

Bu tür ülkelere giden ya da ülkelerden gelenlere dikkatli olmaları uyarında bulunan Uzun, “Vatandaşlar, seyahat edeceği ülkelere gitmeden önce söz konusu memleketlerde bir hastalık ya da aşı var mı, bunu araştırmalı. Bazı ülkelerin konsolosluklarından söylenir. Aşı olunmazsa o ülkelere almazlar. Öncesinden hazırlıklı gitmek lazım. Şikayetler daha sonra ortaya çıkabilir. Bu konuda da dikkatli olmak gerekiyor” bilgisini verdi.
 

THY HOSTESİNİN TEDAVİSİ TAMAMLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Muzaffer ~ 5 yıl önce
PİLOTK ya Cevap ; BİLMEDEN KONUSMAYIN!!. İlac ankaradan getirildi. Kizimiz Kullandi. Allahaşükür iyilesedi...BURADA KHB NİN HATASI Çok BÜYÜK,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
muzaffere yanit ~ 5 yıl önce
tedavi icin dememis koruyucu demis ikisi arasinda cok fark var, kerameti kendinden menkul yorumcular yazmis (lafim sacma sapan yazan yorumculara size degil) ama bilenler yemiyor, kiziniz icin gecmis olsun ama sozkonusu olan koruma=profilaksi baska seydir ve bu hastalikta profilaksi yoktur.pilot rumuzuyla yazan dogru yazmis cok bilmis yorumcular ise her zamanki gibi sacmalamis
Stajyer Hostes ~ 5 yıl önce
Normalde amerika bu aşıyı ister ama arkadaşımız part-time olduğu için bazı şeyler göz ardı edilmiş olabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PilotK ~ 5 yıl önce
Güzel kızımıza geçmiş olsun. Bazı çok bilmişler THY ye laf sokmak için sıraya girmiş yine, Trypanosoma gambiense nin önleyici hapı, yada aşısı filan yoktur, KHB nin yapabilceği bir şey yok bu durumda. Sıtma ya benzemez bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot W ~ 5 yıl önce
peki KHB sefer yapılan diğer ülkelerdeki diğer önlenebilir hastalıklar için neler yapıyor,bu konuda herhangi bir araştırması var mı ??????
kelle koltukta ~ 5 yıl önce
öncelikle çok geçmiş olsun. şimdi bazı bilmiş kafalar; uçucu personel neden fazla maaş alıyor anlayabilmiş midir acaba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000