05 Şubat 2010, Cuma 13:10:28

THY Hollanda basınında...

Hollanda basını Türk Hava Yolları’nın (THY) yeni uçak alımı haberini farklı bir yaklaşımla gündeme taşıtı...
  • yaklaşık 3 sene KLM de çalıştım şuan ise THY de çalışmaktayım, KLM de uçuşta 1 kere yolcu çağrısı duyamazsınız, yastık battaniye acil durum malzemesidir ciddi bir durumunuz yoksa talep edemezsiniz, etsenizde alamazsınız. Yani olması gereken gibi ama gelde bunu THY yolcularına anlat, THY de 50 tane yastık dağıtırsınız 51. yok diye kavga çıkar.. Bunlar maalesef bizim milletimizin cahilliğidir...
  • ben de klm ile uctum hem de 12 saatlik uzun bir ucustu. yer personeli cok guler yuzlu iken (bence personel oldugumuzdan) kabin gorevlileri cok soguktu. kahvaltida verilen sosisin icinde domuz eti olup olmadigini purser dahi hic kimse bilmiyordu, ben de geri verdim. klm ekipleri cok rahatlar ucagin icinde her halde kulturlerinden geliyor. bence thy den ustun bir sirket degil hizmet acisindan. mali acidan ise durum zaten ortada. ayrica habere cevap vermek gerekirse, #o dusen ucaktan klm de yokmuymus# ???
  • Evet, KLM YOLCUSU DA THY YOLCUSUNA 10 BASAR ÇÜNKÜ...
  • Kisa ucuslarda 3 saate kadar THY ama uzun ucuslarda KLM THY den daha ustun. Business ile Economy arasinda fark yok diyen arkadas herhalde pek ucmadi KLM ile daha THY business class i bilmez iken KLM World Class adi altinda hemen hemen flat bed gibi olan koltuklarla ucuyor idi. Ustelik son derece guvenli, en az iki uc lisan konusan , dakik ve guleryuzlu bir havayolu. Maalesef bizde son zamanlarda ellerindeki yazili metini bile dofru okuyamayan bir suru kabin amiri dogdu. Son dort ucusum THY ile 1,5 saat rotarli kalkti kimse yani ne kabin amiri ne pilot gec kalkistn oturu bir aciklama yapmadi.

THY’nin kısa süre önce uçak filosunu genişletmek için Boeing firmasından 20’si kesin 15’i opsiyonlu olmak üzere 35 adet Boeing 737 yeni jenerasyon uçak sipariş etmesini, Hollanda basını ‘Türkler Düşen Uçaktan Sipariş Verdi’ başlığı ile kamuoyuna duyurdu.

Ülkenin önde gelen gazetelerinden De Telegraaf ‘Türkler Düşen Uçaktan Sipariş Verdi’ başlığını kullanarak kaleme aldığı haberde, “THY, Boeing firmasından 10 adet 737’s- 800 tipi uçak sipariş yaptı. Yeni yapılan siparişlerin 25 Şubat 2009 günü Amsterdam’da düşen uçakla aynı model olmaları ise çok dikkat çekici” yorumu yapıldı.

Milliyet

THY Hollanda basınında...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Misafir ~ 8 yıl önce
yaklaşık 3 sene KLM de çalıştım şuan ise THY de çalışmaktayım, KLM de uçuşta 1 kere yolcu çağrısı duyamazsınız, yastık battaniye acil durum malzemesidir ciddi bir durumunuz yoksa talep edemezsiniz, etsenizde alamazsınız. Yani olması gereken gibi ama gelde bunu THY yolcularına anlat, THY de 50 tane yastık dağıtırsınız 51. yok diye kavga çıkar.. Bunlar maalesef bizim milletimizin cahilliğidir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ben de klm ile uctum hem de 12 saatlik uzun bir ucustu. yer personeli cok guler yuzlu iken (bence personel oldugumuzdan) kabin gorevlileri cok soguktu. kahvaltida verilen sosisin icinde domuz eti olup olmadigini purser dahi hic kimse bilmiyordu, ben de geri verdim. klm ekipleri cok rahatlar ucagin icinde her halde kulturlerinden geliyor. bence thy den ustun bir sirket degil hizmet acisindan. mali acidan ise durum zaten ortada. ayrica habere cevap vermek gerekirse, #o dusen ucaktan klm de yokmuymus# ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Evet, KLM YOLCUSU DA THY YOLCUSUNA 10 BASAR ÇÜNKÜ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kisa ucuslarda 3 saate kadar THY ama uzun ucuslarda KLM THY den daha ustun. Business ile Economy arasinda fark yok diyen arkadas herhalde pek ucmadi KLM ile daha THY business class i bilmez iken KLM World Class adi altinda hemen hemen flat bed gibi olan koltuklarla ucuyor idi. Ustelik son derece guvenli, en az iki uc lisan konusan , dakik ve guleryuzlu bir havayolu. Maalesef bizde son zamanlarda ellerindeki yazili metini bile dofru okuyamayan bir suru kabin amiri dogdu. Son dort ucusum THY ile 1,5 saat rotarli kalkti kimse yani ne kabin amiri ne pilot gec kalkistn oturu bir aciklama yapmadi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000